oyun minumum 5 milyon adet satmış

Users who are viewing this thread

sefamali

Regular
steamspy'ın verilerine göre oyun 5-10 milyon arası satmış.oyun tam sürüme geçinceye kadar 10-15 milyon bandında satabilir 1 sene içinde.konsol ve pc'de aynı anda satışa geçecek sanırım. bu oyun 30-50 milyon arası satabilir tüm platformlarda.umarım çalışan sayısını 106 kişiden 500-600 civarına çekip iyi bir ekip oluştururlar.bu sayede bir sonraki oyunu bu kadar beklemeyiz.ayrıca armağan bey kaynak bulursak aklımızda başka projelerde var demişti.belkide talewords, cd project gibi sektörde yükselecek.ülkemizde böyle bir firmanın doğması ve büyümesi dijital sektörde ki insanlar için büyük nimet.

çok ciddi bi paraya ulaştılar. çok da sevindim açıkcası. şuan o parayı oyunu geliştirmeye yönelik kullanırlarsa tam sürümde 20 milyondan fazla satılır çok net

Bence yeni oyun yerine aynı motordan bannerlorda çok güzel dlcler beklemeliyiz. Örneğin bi CO-OP DLC sine bi 150tl daha verilir.

Denemişler ve bu oyun yapısına uygun olmadığına kanaat getirmişler. Yani Co-Op hayalinizden vazgeçin.

Bende firma adına sevindim. Böylece çalışan sayılarını artırıp oyunu geliştirebilirler ve yeni yapımlar geliştirebilrler. Diğer arkadaşın söylediği gibi konsollara çok geç gelmemesini temenni ediyorum. Konsol platformlarında ciddi satış rakamları yakalayabilir. Warband çok geç gelmişti.

Steam %30 civarı kesinti yapıyor diye biliyorum ama yine iyi kazanmışlardır. Şirketin büyümesi için gelire ihtiyacı var. Farklı platformlar ile birlikte 20 Milyon satışı aşmasını umuyorum.

Steam %30 civarı kesinti yapıyor diye biliyorum ama yine iyi kazanmışlardır. Şirketin büyümesi için gelire ihtiyacı var. Farklı platformlar ile birlikte 20 Milyon satışı aşmasını umuyorum.

Steam satışın %30nu mu alıyor ben mi yanlış anladım. Oran çok yüksek değil mi

Recently, Steam changed its fee policy. It takes 30% only from the first $10 million in sales. For all sales between $10 million and $50 million, the split goes to 25%. For every sale after the initial $50 million, Steam takes just a 20% cut .

Resmen ikinci ortak :smile: Tabi diğer platformlar ve eski usul satış komisyonlarını bilmiyorum. Belki onlara göre iyidir ama yine de şaşırdım. %10 veya daha az bekliyorum.

Steam satışın %30nu mu alıyor ben mi yanlış anladım. Oran çok yüksek değil mi

EpicGames bunu Steam aleyhine kullanarak oyun yapımcılarını kendine çekmeye çalışıyor. Çünkü Epic sadece %12 kesiyor. Ubisoft - EA Sırf bu kesinti yüzünden oyunlarını Uplay ve Origin üzerinden direk satıyor. Aynı şekilde Bethesda,Rockstar - Blizzard bu yüzden kendi Launcherları üzerinden satış yapıyor. Ama Steam kesintisi fazla olsada dünyanın her tarafından insana ulaştırdığı için satışları katladığı söylenebilir. Steam olmadan oyun çok satış yapamaz ve Firma para kazanamaz. O yüzden Acı - Tatlı tarafları var denilebilir.

Denediklerini bilmiyoruz fakat oyunun yapısına uygun olması zor olduğu doğru ama ileride denenilebilir oyun satışını da arttırır aşırı güzel olur. Düşünsenize arkadaşların var krallık kurmuşlar hepsi, entrikalar havada uçuşuyor, yan yana kaleler fethediliyor neyse ki Persisten World modu gibi modlar çıkarsa yine roleplay ile eğleniriz.

Zamanında Skyrim içinde çok istendi ama aynı şekilde oyunun yapısı uygun değildi.Oyun yapımcıları Röportajlarda olmayacağını söylediler. Bu yüzden boş fantezi kurmanın anlamı yok. Hype sadece hayal kırıklığı yaratır.

EpicGames bunu Steam aleyhine kullanarak oyun yapımcılarını kendine çekmeye çalışıyor. Çünkü Epic sadece %12 kesiyor. Ubisoft - EA Sırf bu kesinti yüzünden oyunlarını Uplay ve Origin üzerinden direk satıyor. Aynı şekilde Bethesda,Rockstar - Blizzard bu yüzden kendi Launcherları üzerinden satış yapıyor. Ama Steam kesintisi fazla olsada dünyanın her tarafından insana ulaştırdığı için satışları katladığı söylenebilir. Steam olmadan oyun çok satış yapamaz ve Firma para kazanamaz. O yüzden Acı - Tatlı tarafları var denilebilir.

Zamanında Skyrim içinde çok istendi ama aynı şekilde oyunun yapısı uygun değildi.Oyun yapımcıları Röportajlarda olmayacağını söylediler. Bu yüzden boş fantezi kurmanın anlamı yok. Hype sadece hayal kırıklığı yaratır.
Şuanda EA geri döndü Steam'e. Şirketler yavaş yavaş anlıyor Steam'in gücünü önümüzdeki yıllarda Ubisoft'da geri dönecektir. Çoğu kişi oyun Steam'de yok diye almıyor bile oyunları e dolayısıyla satışları da etkiliyor. Firmalar da bunu görmüş ki EA gibi büyük şirket Steam'e geri döndü.
Skyrim için geçenlerde mod çıkardılar birlikte oynanabiliyor bunu Bannerlord'da yaparlar mı bilemiyorum.

Virüs olayları bitince ya da etkisi azalınca TaleWorlds'un acilen ekibi genişletip bu oyun için harıl harıl çalışması gerekiyor. Hazır insanların oyun zevki devam ediyorken onları kaçırmadan oyunu çok dolu bir hale getirmeliler. En geç bu senenin sonunda tüm hataları,optimizasyonu,eksik özellikleri vs. halledip tam sürüme geçebilirlerse çok iyi satış rakamlarına erişirler diye düşünüyorum. Üstelik daha oyunun konsol versiyonu çıkacak. Bir aksilik olmazsa 2-3 sene içinde Bannerlord'un satışlarının 20 milyonu aşması çok muhtemel.

Back
Top Bottom