e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Users who are viewing this thread

"Lütfen Beta ya da Alpha Yamalarının oyun deneyiminizi kötü bir şekilde etkileyebileceğini unutmayın."

Arkadaşlar paylaşılan açıklamayı okuyun lütfen Resmin hemen altında bilmeniz gereken bilginin büyük kısmı orada. :smile:

Bunu diyorsun sanırım, kimse yüklemek zorunda değil korkuyorsanız bekleyin düzeltmeler gelince resmi olarak yayınlanacak zaten.

Betayı yüklüyorum ama yorumlardan korkmaya başladım. Crash falan diyorlar. Acaba yüklemese myidim? Save de sıkıntı çıkar mı?

Yüklüyorsan şimdi iptal et çünkü geri döndüm oyun bozuldu kayıtlı savelerime giremiyorum yeni oyun oluşuturup kaydetsem bile açılmıyor o kısım

"Lütfen Beta ya da Alpha Yamalarının oyun deneyiminizi kötü bir şekilde etkileyebileceğini unutmayın."

Bunu diyorsun sanırım, kimse yüklemek zorunda değil korkuyorsanız bekleyin düzeltmeler gelince resmi olarak yayınlanacak zaten.
Aynen :smile:

Hala ai karar veremiyor bazı durumlarda, galiba işlemciyi de darboğaz ediyor. Ha tabi 700 800 kişilik savaşlarda oluyor bu dediğim, bunun etkisini şimdi görmüyoruz belki ama ileride krallık durumuna geçtiğimizde illaki böyle savaşlar yaşanır. Benim asıl merak ettiğim bu tür crashler buglar fixlendikten sonra işlemciler rahatlayacak mı. Yoksa günümüz teknolojisinin yetmediği bir oyun olarak kalır ne yazık ki.

Bugün Steam'de e.1.1.0 betasına katıldım. Önce 3 küsür GB'lık bir güncelleme yaptım. Sonra da 10 GB'lık bir güncelleme daha yaptı. Sabrettim! Bitmesine yakın heyecanla pc başına otururken de ne göreyim: Bir 12.8 GB'lık güncelleme yapıyor... Şuan hala güncelleniyor, karantina günlerinde kafayı yedirtmeyin bana. Bu güncelleme sorunu bir tek bende mi var?

Arkadaşlar, bu beta update olayı, oyun kültüründe var olan bir yapı. Bir sonraki güncellemeyi "test" etmek isteyen gönüllü kimseler indirebilir. Bu güncellemedeki bugları raporlayarak asıl güncelleme çıktığında bu bulduğunuz bugları başkalarının yaşamamasını sağlıyorsunuz. Gönüllü olarak yapımcılara yardımcı oluyorsunuz yani. Bu güncelleme otomatik olarak gelen bir güncelleme değil. O yüzden bu konu altında bir şeylerden şikayet etmenize gerek yok. Bug reporting bölümlerini global forumda bulabilirsiniz. Türkçe forumda Teknik Destek bölümüne yazabilirsiniz. Bu tarz konuşmaların yeri bu konunun altı değil. Tartışma konusu değil burası.

Arkadaşlar, bu beta update olayı, oyun kültüründe var olan bir yapı. Bir sonraki güncellemeyi "test" etmek isteyen gönüllü kimseler indirebilir. Bu güncellemedeki bugları raporlayarak asıl güncelleme çıktığında bu bulduğunuz bugları başkalarının yaşamamasını sağlıyorsunuz. Gönüllü olarak yapımcılara yardımcı oluyorsunuz yani. Bu güncelleme otomatik olarak gelen bir güncelleme değil. O yüzden bu konu altında bir şeylerden şikayet etmenize gerek yok. Bug reporting bölümlerini global forumda bulabilirsiniz. Türkçe forumda Teknik Destek bölümüne yazabilirsiniz. Bu tarz konuşmaların yeri bu konunun altı değil. Tartışma konusu değil burası.
Maalesef bizim millete bunu anlatamazsınız

Beta'ya katıldım ve performans olarak yapılan geliştirmeleri ilk seferde hissettim. Sabit 60fps için lowda oynamam gerekirken kalabalık savaşlar haricinde High'da 70-80 fps alıyorum. Kalabalık savaşlarda medium'da sabit 60fps alabiliyorum. Çoklu sesi'de yükseltmek oyunun ses kalitesini iyi seviyeye yükseltmiş. Kafadan 1-2 aya gelir diye düşündüğüm güncellemenin 1 hafta da gelmesi beni oldukça şaşırttı. Olağanüstü bir iş başarıyorsunuz Taleworlds!

bu e1.1.0 sürümüne nasıl geçicez dosya doğrulama yapmam rağmen bende 1.0.10 gözüküyor sadece (native de 1.0.0)

Beta'ya katıldım ve performans olarak yapılan geliştirmeleri ilk seferde hissettim. Sabit 60fps için lowda oynamam gerekirken kalabalık savaşlar haricinde High'da 70-80 fps alıyorum. Kalabalık savaşlarda medium'da sabit 60fps alabiliyorum. Çoklu sesi'de yükseltmek oyunun ses kalitesini iyi seviyeye yükseltmiş. Kafadan 1-2 aya gelir diye düşündüğüm güncellemenin 1 hafta da gelmesi beni oldukça şaşırttı. Olağanüstü bir iş başarıyorsunuz Taleworlds!

Ciddi misin ? Performans da bir şey yazmıyor ama kartın ne ?

Ciddi misin ? Performans da bir şey yazmıyor ama kartın ne ?
Kartım 1050Ti 4gb
Performans İyileştirmeleri
  • Ram ve VRAM kullanımı düşürüldü ve birçok leak sorunu giderildi.
  • Sahne yüklemede performans iyileştirmeleri yapıldı.
Performans konusunda böyle bir şey yazmışlar bu kadarcık geliştirme ile FPS'nin artabileceğini tahmin etmemiştim. Sanırım oyunun benim bilgisayarda ki sıkıntısı RAM'in 8gb olması. Fazla yükleniyorsa bu güncelleme ile fixlenmiş olabilir

Back
Top Bottom