Kuşatma Saldırı Kısmında kolayca kaleye erişim

Users who are viewing this thread

yaklaşık 100. saate gelmek üzereyim ve kuşattığım şehir ve özellikle kalelerde savaş başlamadan önce birliklerimi oyunun bana müsade ettiği kadar ileriye konumlandırarak savunma askerlerinin pozisyon almadan önce benim birliklerimin 10-20 tanesinin merdivenlerden çıkmış olmasını sağlıyorum böylece kaleye gidene kadar ki çatışmayı geçip direk askerlerimin merdiven kuşatma araçlarını kullanmadan savaşmaya başlamasını sağlayabiliyorum.
Merdivenlerin varlığı işleri çok kolaylaştırıyor kuşatma araçları inşaat etmene gerek kalmıyor bence bu çok büyük bir açık .

Merdivenler tıpkı koçbaşı,kuşatma kulesi gibi yapılıp surların dibine askerler tarafından taşınmalı. Bu şekilde kuşatma mekaniğine gelen yeniliklerin hiçbir anlamı kalmıyor.

Merdivenler tıpkı koçbaşı,kuşatma kulesi gibi yapılıp surların dibine askerler tarafından taşınmalı. Bu şekilde kuşatma mekaniğine gelen yeniliklerin hiçbir anlamı kalmıyor.

Aynen öyle koskoca kuleyi taşıyorlar merdiven orda hazır :d büyük ihtimal onun önüne geçmek için de merdivenleri ölümcül yapmışlar katliam yapıyor savunmacılar, keşke kullanmalarını engelleyebilsek oyunun durumu baya kötü şuan.

taktik yapamıyoruz şuan için öyle rastgele sağa sola gidiyorlar ayrı konu okçulara yem oluyorlar. :mrgreen:

Benim için asıl sorun o değil ben razıyım sorun yok ama adam koçbaşı ile kapıyı kırıp bırakıyor kuleyi duvarlara götürüyorlar bazıları çıkıyor bazıları çıkmıyor oldukları yerde ölüyorlar biri sağa biri sola gidiyor takılıyorlar her biri bir yerde. Savunmayı konuşmamıza gerek yok sanırım , ilginçtir ki ben custom game de açtığım kuşatma savaşlarında yapay zeka da bi sıkıntı görmedim savunma da da saldırıda da.

Savaşa başlar başlamaz bütün askerlere duvarlardan uzak bir yerde kalma emri verirsen sorun kalmıyor.Ben koçbaşını kullanıyorum kuşatmalarda ve dediğim gibi askerlerimi uzakta kalma emri verip sadece koçbaşının arkasına kalkanlı bir piyade bölüğü takıyorum böylece merdivenleri hiçbir kimse kullanmıyor.Dış duvar indikten sonra iç duvarı indirmeleri için koçbaşının peşinde ki askerleri görevlendiriyorsun ve kapılar tamamen indiğinde saldırı emri verip kaleyi kolayca ele geçiriyorsun.

Savaşa başlar başlamaz bütün askerlere duvarlardan uzak bir yerde kalma emri verirsen sorun kalmıyor.Ben koçbaşını kullanıyorum kuşatmalarda ve dediğim gibi askerlerimi uzakta kalma emri verip sadece koçbaşının arkasına kalkanlı bir piyade bölüğü takıyorum böylece merdivenleri hiçbir kimse kullanmıyor.Dış duvar indikten sonra iç duvarı indirmeleri için koçbaşının peşinde ki askerleri görevlendiriyorsun ve kapılar tamamen indiğinde saldırı emri verip kaleyi kolayca ele geçiriyorsun.
Peki koçbaşı ilk kapıyı kırdıktan sonra diğer askerlerin o kapıya saldırmasını nasıl sağlıyorsun çünkü AI en yakındaki birlikleri boştaki göreve yollamıyor mesela sen okçu ve süvarileri kuşatma araçlarının yanına koy onlar yine de kendi yerlerine geri geçiyor onun yerine piyadelerden belirli olanlar geliyor aynı şekilde duvarda da ben birlikleri o iki kapı arasına çağırsam da onlar orda kalabalık yapıyor duvara vurmak için kodlanan askerler geçemiyor bu sefer kapıya vuran kişi sayısı benimle birlikte 3-4 oluyor max
Birlikleri kapıya işaret edince farklı bir işaret çıkıyor ama onu da yapsam yönelmiyorlar

Back
Top Bottom