Eklense hoş olabileceğini düşündüğüm 10 şey

Users who are viewing this thread

1-Ateşli ok ve çavuş oku
Ateşli oku gece savaşları,balistaları imha ve atları korkutma için kullanırken çavuş okunu okçularımızın tam olarak nereye ateş edeceğini göstermek için kullanabiliriz.Bu sayede düşman lorduna tutturduğumuz bir çavuş oku ile dehşeti yaşatabiliriz.
2-Askeri bando
Taleworlds'un müzik konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum.Eğer savaşlarda istediğimiz kültüre ait askeri bandoyla savaşırsak atmosfer harika olurdu.Askeri bandolar bize moral verirken düşmana moral kaybettirebilir.
3-Süikast mekaniği
Serserilik ve liderlikle doğru orantılı olarak başarı şansı artabilir.Nasıl öldürebileceğimizi seçebilir hatta suçu başka devlete atabiliriz.Sinematik ya da doğrudan oynama yoluyla olmasa bile text olarak yapma imkanımız olsa çok güzel olurdu.
4-İsyan destekleme veya çıkartma
Oyunda çeşitli çetelerin olduğunu gördüm.Bu çeteleri ikna ederek başlatabiliriz,çevredeki köylüleri ikna edebiliriz ya da direk o şehirdeki insanları ikna edebiliriz.Bu da text tabanlı olabilir.İsyan başarılı olursa da düşman sanki köye saldırmış gibi milislere karşı savaşır.
5- taç yapmak
silah dövebiliyoruz çok da çeşitli olmuş hoşuma gitti.Muhtemelen ilerde zırh da gelir ama hükümdarlık tacımızı da kendimiz yapsak çok güzel olurdu.
6-Aynı çeşit birlikleri bölmek
Örneğin 80 lejyonerim var,bunları 40+40 şeklinde bölerek yönetmek istiyorum.Bazen savaşlarda ihtiyaç duyuyorum buna.
7-Kuşatma silahlarını taşımak ve kullanmak
Balistaları veya mancınıkları meydan savaşında kullanmak ve kuşatmaya gitmeden önce inşa ettirmeliyiz diye düşünüyorum.Evet savaşlar genellikle 500+ vs 500+ olmuyor kuşatma silahları çok op olabilir ama eğer kuşatma silahı bulundurmak haritadaki hızımızı büyük ölçüde düşürürse dengeli olur
8-Çağa uygun savaş makineleri
Savaş arabası ve deniz mekanikleri gelince rum ateşi harika olurdu.Savaş filleri...Tamam tamam uçmayacağım :grin:
9-Kılıç fırlatma
Hem mızrak hem de fırlatma silahı olarak kullanılabilen silahlar var.Yani bu mekanik zaten var sadece kılıçlara da izin verilebilir.Orta çağda gerektiğinde kılıç fırlatıldığını okumuştum.
10-Kılıç kılıca kitlenme
Bazen iki taraf da saldırınca kılıçları çarpışıyor bu çok güzel olmuş.Düşmanımızla kılıcımızı kitleyip yeterince güçlüysek onu silahsız bırakarak öldürebiliriz.Kitlenme sırasında oyuncunun ekranına bir bar çıkar ve sol fare tuşuna düşmanından daha hızlı basarsa onu yener.Barın ilerleyişinin kolaylığını oyuncunun güç statı etkiler.Böylece sadece güç odaklı bi karakter açtığımızda daha güzel rol yapabiliriz.

Her ne kadar seviyor ve oynuyor olsam da Warband'dan beri Bannerlord da olmasını beklediğimiz şeyler için hala istekte bulunuyoruz.Buna üzülüyorum,hem de çok.. Hatalar giderildikten sonra erken erişim sürecinin sonunda, en çok beklenenlerden eklemeler yapılır umuyorum. :cautious:

Last edited:
Her ne kadar seviyor ve oynuyor olsam da Warband'dan beri Bannerlord da olmasını beklediğimiz şeyler için hala istekte bulunuyoruz.Buna üzülüyorum,hem de çok.. Hatalar giderildikten sonra erken erişim sürecinin sonunda, en çok beklenenlerden eklemeler yapılır umuyorum. :cautious:
Çok doğru lan çok doğru ingilizce suggestions bölümü gece gündüz dolu ...Neden? Çünkü adamlar 8 yılda oyuna yeni bi mekanik katmamışlarki.....herkes bi şey yazıyo...hayır çoğusuda şu an bile oyuna kolayca konabilecek şeyler....binlerce post var .......hiç birisi OKUNMUYOR

Çok doğru lan çok doğru ingilizce suggestions bölümü gece gündüz dolu ...Neden? Çünkü adamlar 8 yılda oyuna yeni bi mekanik katmamışlarki.....herkes bi şey yazıyo...hayır çoğusuda şu an bile oyuna kolayca konabilecek şeyler....binlerce post var .......hiç birisi OKUNMUYOR
Tahminimce oyunun içeriği 2 yıldır falan geliştiriliyor çünkü oyun motorunu satın almayıp kendileri kodlamışlar bu da kafadan en az 5 sene sadece oyun motoruna odaklandıklarını gösterir tahminimce 2 senede bu kadar inşa ettilerse 2 seneye oyun çok daha güzel şekilde şekillenir.

keşke savaş meydanında iki komutan ortada buluşup arasında anlık diyalog, kışkırtma ve aşağılama seçenekleri ile bir de düello seçeneği olsa. hani olur ya savaşlarda elçiler gönderilir falan :grin:

10. madde gelse güzel olurmuş gerçekten, hatta şöyle olabilir, düşmanla aynı yönden aynı anda saldırı yapıldığında kılıçlar birbirine denk gelecektir, tam bu anda max 10 saniyelik bir aksiyona girilse oynanış daha da iyileşir diye düşünüyorum, ama tabi oyunu biraz yavaşlatabilir de bu durum, single play de olmasa bile mp de olabilir. Silahımızı düşürdüğümüzde yerden silah bulmaya çalışmak süper olurdu hatta aksiyonu kaybettiğinde 2 saniyelik kılıca uzanma aksiyonu başlasa daha da süper olurdu.

Back
Top Bottom