Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Eyvallah dostum. Sizce hafta sonu güncelleme gelir mi? Bugün yarın yeni güncellemeler bekleyebilir miyiz yoksa pazartesi gününden itibaren devam ederler mi?

Sırf bu destek için bile oyunu çıktığın gün satın aldığımdan dolayı pişman değilim. Çalışıyorlar.
Kaplamaların yüklenmesinde oyunun sıkıntısı var ve oyun rame çok vuruyor. Ramin kaç gb ve mhz değeri ne kadar? Ayrıca belirteyim bende ssd var ama beni de bekletiyor bazen npclerle konuşasım gelmiyor sırf beklemeyeyim diye ama gelen 1.0.4 yamasıyla bu süre biraz daha azaldı. Düzeltirler yakında içim rahat

Kaplamaların yüklenmesinde oyunun sıkıntısı var ve oyun rame çok vuruyor. Ramin kaç gb ve mhz değeri ne kadar? Ayrıca belirteyim bende ssd var ama beni de bekletiyor bazen npclerle konuşasım gelmiyor sırf beklemeyeyim diye ama gelen 1.0.4 yamasıyla bu süre biraz daha azaldı. Düzeltirler yakında içim rahat

8gb hocam. ama şimdi yeni bi güncelleme gelmiş. hadi inşallah diyorum :smile:

Ayy bu multiplayer ne böyle. Beta ne işe yaradı sorabilir miyim? Balance nerede? Sadece singleplayer oynayacağız herhalde. Şu atlara önden vurulan mızrak kaldırıyordu. Zırhlı atlara o özelliği kaldırdılar mı? Gram zevk alamıyorum. Piyade oynamak imkansız oyunda resmen. Ya okçu ya atlı oynanır başka bir şey oynanmaz. Çünkü atlıda her şey var. Ayrıca insanlar ölumsüz. Bir adamı 7-8 vuruşta zor alıyorum tek elli silahlar niye bu kadar çöp ya da armorlar neden bu kadar op? 3 headshota nasıl adam öldüremem? Warbanddan sonra multiplayer konusunda bu nasıl bir düşüştür? Warbandın multisini niye tekrar getirmiyorlar anlamakta güçlük çekiyorum. Tutan formülü değiştirmemeleri gerekirdi zaten başta yapılan hata bu. Ama betada da şans verdim beğenmemiştim yine aynı halen. Şans vere vere bir hal oldum. Bu böyle devam edecekse singledan çıkamayacağız herhalde. Oyundaki atlılar yeteneksiz insanlar için tasarlanmış sanki. Oynamayı bilmiyorsan atlı al geç gibi :grin:.

Ayy bu multiplayer ne böyle. Beta ne işe yaradı sorabilir miyim? Balance nerede? Sadece singleplayer oynayacağız herhalde. Şu atlara önden vurulan mızrak kaldırıyordu. Zırhlı atlara o özelliği kaldırdılar mı? Gram zevk alamıyorum. Piyade oynamak imkansız oyunda resmen. Ya okçu ya atlı oynanır başka bir şey oynanmaz. Çünkü atlıda her şey var. Ayrıca insanlar ölumsüz. Bir adamı 7-8 vuruşta zor alıyorum tek elli silahlar niye bu kadar çöp ya da armorlar neden bu kadar op? 3 headshota nasıl adam öldüremem? Warbanddan sonra multiplayer konusunda bu nasıl bir düşüştür? Warbandın multisini niye tekrar getirmiyorlar anlamakta güçlük çekiyorum. Tutan formülü değiştirmemeleri gerekirdi zaten başta yapılan hata bu. Ama betada da şans verdim beğenmemiştim yine aynı halen. Şans vere vere bir hal oldum. Bu böyle devam edecekse singledan çıkamayacağız herhalde. Oyundaki atlılar yeteneksiz insanlar için tasarlanmış sanki. Oynamayı bilmiyorsan atlı al geç gibi :grin:.
Bana da atlılar bi garip geldi önceki oyunda atlılar okçuları tokatlıyordu diye hatırlıyorum ama bunda okçular karşısında hayatta kalma gibi bir durum yok neredeyse şak şak bütün atlıları öldürüyorlar.

Piyade tek elli oynayıp o kılıçların çarpışma sesini duymak isteyerek giriyorum oyuna. Tam bulmuşum adamını iki versus atacağız hop arkamdan hurra koşturan bir atlı gelip sırtıma geçiriyor mızrağını. Abicim iki salın da adam gibi kapışalım ya gerçekten atlılardan nefret ediyorum. Sağolsun okçularda 50 metreden sallıyor bize. Şöyle bir mod olsa ya sadece piyadeler oynasa

Ya o sığınak saldırısında kimse partisindeki en seçkin askerleri alıp listenin en üst kısmına yerleştirip girmeyi denemedi mi? Bütün yayıncılar aynı dertten yakınıyor ama görmedim hiç o listeyle oynayanları. İşe yarayıp yaramadığını deneyen oldu mu diyeyim kısaca.

Bir de neden şehir ve kalelerin "geliştirmeleri" birbirinin aynısı ve köylerde hiç geliştirme yok; önceden çok iyi hatırlıyorum köylerin üretimleri için ayrıca geliştirmeleri olacak deniyordu(bunlara ek olarak büyük ihtimal Warband'deki gibi üretimle alakasız gelişimlerde) bunlar tamamen mi kaldırıldı yoksa EA süresinde mi eklenecek bi söyleseler güzel olurdu ve bu geliştirmeler hala görünmüyorlar yapıldığı zaman (duvar hariç galiba)

Ya o sığınak saldırısında kimse partisindeki en seçkin askerleri alıp listenin en üst kısmına yerleştirip girmeyi denemedi mi? Bütün yayıncılar aynı dertten yakınıyor ama görmedim hiç o listeyle oynayanları. İşe yarayıp yaramadığını deneyen oldu mu diyeyim kısaca.
?
lejyonerlerim var ama sığınak baskınında acemiler yanıma geliyor. Hayır parti sırasında üstte falan da değiller

Arkadaşın dediğine göre denemiş. Benim tecrübelerime göre de sıradan almıyor..

Cevap için sağol; o zaman fixlenir umarım en kısa sürede, hemen her oyuncu çileden çıktı bu sığınak olayında.
Ben girip birkaç parti kesip geri çekiliyorum diğer gece bi daha giriyorum, ya kaçıyorlar ya daha az miktarda haydut oluyor. Tabi bu anca görev yapmama veya eşraf ile ilişki kasmama yarıyor. Yağma çok çok az geliyor. Çözüm gelene kadar elden gelen bu..

Şu iç savaş mekaniğini bir an önce bitirip çıkarsalar aslında bu snowball olayını çözmekte çok işe yarar diye düşünüyorum.Çok büyüyen bir krallık klanlarının da artmasıyla birlikte parçalanır ve zayıflar.Denge olayı bu oyunda warband dan bile daha iyi olmalı sonuçta çocuklarımız oluyor onlar büyüyecek tahta geçecek vesaire ama daha çocuğumuz olmadan oyun bitiyor.Oyun warbanda göre daha uzun olabilecek şekilde dengelenmeli ve uzun sürmeli.Optimizasyon biraz toparladı, ama hala yolu var çok seri güncelleme geliyor elinize sağlık taleworlds devam! Bir de daha öncede söyledim ama şu şehirler ve kaleler çok boş sadece garnizon var o da yetmiyor.Mesela bir lordun 3 çocuğu varsa 1 tanesi sadece klanın topraklarını korumakla görevli olabilir.Mutlaka koruyan birinin olması gerekiyor yani bir çözüm bulunmalı çünkü bu şekilde bütün kuşatmalar başarılı oluyor.Ve şu anda oyunun daha büyük problemlerinin olduğunun farkındayım, ama şu politikalar sadece imparatorluk için yapılmış gibi.Yani her krallığın kendine ait bir kaç politikası olsa güzel olurdu.Yine ortak politikalar olsun, ama her ülkenin kendine ait politikalarının da olması oyuna derinlik katar.Ve oyunda kamp kurmak yok zannedersem.Warband da güzel bir özellikti tekrar gelse güzel olur, eğer varsa ben görmedim.Kitap satın alıp okuyor, özelliklerimizi geliştiriyorduk oyunda kitap da görmedim.Tekrar eklense iyi olurdu.Son olarak yine önceden söylemiştim ama mevsimlerin oyuna daha çok etkisi olmalı, askerler soğuktan ölmeli kış mevsiminde kuşatma ve savaş çok daha zor olmalı, lütfen gelsin bu özellik ve leydilerin hepsi savaş meydanında at koşturmasın bazıları yine warband da ki gibi şehirlerde kalelerde dursun, evlilik bu kadar kolay olmasın, şu an için aklıma gelenler bunlar.Tabi daha bunlara gelene kadar oyunun daha büyük sorunları var, ama yine de belirtmek istedim.

Hocam bahsettiğiniz olay single da da mevcut. Adamların lordona 200 metre koşup tek atıyorum. Hasar 60. 5-6 kere daha kesiyorum zahmet edip ölüyor. Warbandtaki savaş satırlı tekleri özledim. Bu konuda tatmin etmedi beni maalesef. Rambo modu kapalı artık.

leydilerin hepsi savaş meydanında at koşturmasın bazıları yine warband da ki gibi şehirlerde kalelerde dursun, evlilik bu kadar kolay olmasın
Evlilik ve leydilerin durumu gerçekten çok kötü şuanda; Warband'deki derinlik yok, kur yapmak yok, şiir okumak yok, leydinin size mektup gönderip görüşmek istemesi yok, kaçmak yok; yok da yok yani. Umarım tam sürümde evlilik ve leydilerin durumu düzeltilmiş olur.

kralla ilişkim 0'dı, biraz ilişkim artsın diye kralın kendi açtığı oylamaya evet verdim, kralla ilişkim 0'dan +2 artarak -37'ye düştü ve kral şu an benden nefret ediyor :lol:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom