Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Users who are viewing this thread

Kiron

Archivist
Global Moderator
Bu konu altında oyun oynarken yaşadığınız oyun içi zorluklar ile alakalı tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bu konu hakkında yeni başlık açılmasına izin verilmeyecektir.

Örnek:
Savaş esnasında ordularımı nasıl hizaya sokabilirim?

Lake Rats'ler ile savaşa girdim, ancak bir krallığa bağlanmam için onlarla barış yapmam gerekiyor. Barış antlaşması nasıl yapacağımı bulamadım. Adamları dövüp dövüp salıyorum, ilişkim 10 oldu düşmanımla. Nasıl barış imzalayacağım?

Orduma günlük maaş ödemek bence kötü. Sürekli onlara para yetiştirmeye çalışıyorum tabi para konusunda warband kadar tekdüze değil bir çok yolu var ama haftalık ödesek maaşlarını daha iyi olur. 300 ödüyorsak günlük haftalık 600-900 arası gibi bir maaş yapılabilir.

Klanımı nasıl yönetecem bilmiyorum bir tutorial göremedim varsa kusura bakmayın ama şuan klan benim elimin altında değil gibi hissediyorum

oyunda ilerleyemiyorum para kasmak ilişki kasmak zor geldi taktik verebilir misiniz
şehirlerde baronların(yanlış diyor olabilirim kb) bölgelerine git ve sadece birisi ile kapış. 1.5k ortalama para geliyor hemde diğer bulaşmadığın baronlarla ilişkin gelişir en basiti

Arkadaşlar birkaç sorum olacak
1)mesela bir şehirden yağ alırken diyor ki şu şehirde satarsan 200 altın alırsın, şehre gidiyorum 80 e satabiliyorum. Hata mı var anlamadım birkaç kez denedim yine aynısı oluyor.
2)adamlarımı eğitmek için liderlik perkini geliştirmem gerekiyor ama hiç ilerlemiyor gelişmiyor. Yolu nedir yapmanın?
3)envanterde taşıma kapasitesini arttırmak için 8-10 tane yük beygiri alıyorum sizde mi böyle yapıyorsunuz bunun bir dezavantajı var mı acaba? Envanter taşıma ağırlıgını arttırmanın başka bir yolu var mı? Yük beygirleri hızımı mı yavaşlatiyor sefer haritasında
4)oyunu gerçekci zorlukta oynamaya çalıştım ama bildiğiniz her şeyden tek yiyorum. Hangi ayarlarda oynamamı tavsiye edersiniz? Karakterlerin(özel olan) ölmesi seçeneğini de açayim mi ?
5)askerleri yükseltirken at vermemi istiyor ben hep stephorse veriyorum , yük beygirini kabul etmiyor asker. Daha ekonomik bir çözümü var mı? daha ucuz bir at yani. 120 altın cok fazla bir at için stephorse de 100-120 altın civari.
6) bir lordun hizmetinde yıllarca görev yaptıktan sonra krala hizmetten ayrılıp. Farklı bir ülke kalesine saldırdık diyelim kaleyi ele geçirdik. Eski hizmet ettigimiz lordla müttefik olabiliyor muyuz yardım ediyor mu savunmama yeni aldigim kaleyi ?
şimdiden cevaplariniz için teşekkürler.

Sürü teslim etme görevi aldım. Teslim edeceğim kişi şehirde. Ama ben şehir merkezine giremiyorum veya eşrafla konuşamıyorum çünkü hata veriyor (heralde amd kaynaklı, çünkü çıkan hatada sadece nvidia gpulari destekleniyor gibi bişi diyor neyse) görevi iptal etmeye çalıştım, kaç kere görev verene gittim iptal edemedim. Görev başarısız oldu ve koyunları çaldığım için suçlu damgası yedim. Alınan görevi iptal etme var mı? Şimdi bi görev daha aldım asker eğitme. Askerleri alir almaz içlerinden grubu terk edenler oldu, o görev de patlatabilir.. iptal lazım.

Bela grubu adlı görev i yapamaıyorum? Nereye kime gitmem gerekşiyor?
Ah o grup var ya sömürdü her şeyimi. Zor yetiştirdim millete aş. Çalıp duruyorlar . Atamıyorsunda gruptan. En son sonunda bir lord bulup sattım. Neyse ki iyi para verdi.

Lord bulup konuşman gerekiyor. Bunlar kalelerde olabiliyor veya yoldaki karşılaştığın krallık ordularıyla da konuşursan bulabilirsin. Her kale de Lord olmuyor. Günlerce lord aradım.

Arkadaşlar oyunda benim gibi herhangi bir şehre veya zindana girince otomatikman tab tuşu ile ana haritaya gönderilen var mı? Bu hata yüzünden görev yapamıyorum.

Oyunu yıllar sonra erişince heyecandan karakterin yüzünü saçını vs ayarlamadım bunu devam ettiğim oyundan nasıl ayarlayabilirim? Oyun içinde
Şimdi Gördüm. Yüz değişimi V , Sancak değişim B tuşuyla yapılıyor.

8-9 saat oynadıktan sonra kendimce cevaplıyorum yanlışsa kusura bakmayın.

oyunda ilerleyemiyorum para kasmak ilişki kasmak zor geldi taktik verebilir misiniz
Köy veya şehir ziyaretlerinde mavi ünlem çıkıyor. Çömlekçi, demirci vs. bunlar görev veriyor ama görevleri dikkatli seçmelisin. Mal kaçırma, piyasayı kırmak için senden satın alım gibi garip görevler var diğer tüccar veya esnaflarla aranı pek bozmamanı tavsiye ederim. Ciddi eksi yiyorsun. Ek olarak ufak haydut gruplarını kovalamalısın. Esir al-sat ve haydut eşyalarını sat iyi para getirir.

Arkadaşlar birkaç sorum olacak
1)mesela bir şehirden yağ alırken diyor ki şu şehirde satarsan 200 altın alırsın, şehre gidiyorum 80 e satabiliyorum. Hata mı var anlamadım birkaç kez denedim yine aynısı oluyor.
2)adamlarımı eğitmek için liderlik perkini geliştirmem gerekiyor ama hiç ilerlemiyor gelişmiyor. Yolu nedir yapmanın?
3)envanterde taşıma kapasitesini arttırmak için 8-10 tane yük beygiri alıyorum sizde mi böyle yapıyorsunuz bunun bir dezavantajı var mı acaba? Envanter taşıma ağırlıgını arttırmanın başka bir yolu var mı? Yük beygirleri hızımı mı yavaşlatiyor sefer haritasında
4)oyunu gerçekci zorlukta oynamaya çalıştım ama bildiğiniz her şeyden tek yiyorum. Hangi ayarlarda oynamamı tavsiye edersiniz? Karakterlerin(özel olan) ölmesi seçeneğini de açayim mi ?
5)askerleri yükseltirken at vermemi istiyor ben hep stephorse veriyorum , yük beygirini kabul etmiyor asker. Daha ekonomik bir çözümü var mı? daha ucuz bir at yani. 120 altın cok fazla bir at için stephorse de 100-120 altın civari.
6) bir lordun hizmetinde yıllarca görev yaptıktan sonra krala hizmetten ayrılıp. Farklı bir ülke kalesine saldırdık diyelim kaleyi ele geçirdik. Eski hizmet ettigimiz lordla müttefik olabiliyor muyuz yardım ediyor mu savunmama yeni aldigim kaleyi ?
şimdiden cevaplariniz için teşekkürler.
1) Bunlar söylentidir. Yani borsa gibi anlık bir algoritma var (diye tahmin ediyorum) sen gidene kadar piyasa fiyatları değişebilir. Fiyatları da sen şehri ziyaret ettiğindeki fiyatı kayıt edip oradan gösteriyor da olabilir. Tam inceleme fırsatım olmadı.
2)Böyle bir sorunla karşılaşmadım sürekli haydut vs savaştan exp ve yükseltmeyi yapabiliyorum
3)Grubu büyüttüğünde de envanter büyüyor. Kapasiteyi en çok dolduran yiyecekler ve demir, deri gibi maddeler. Bunları karları olarak en kısa vadede elinden çıkarmaya çalış
4)Yapay zekası warband ile karşılaştırılamaz derecede. Yani kolay modda dahi çok zorluyor. sürekli atak yapıyor asla beklemiyor. Tavsiyem biraz kolay başla. Üstünü başını dizdikçe zorluğu arttır.

Last edited:
Gece çok karanlık olduğu için savaşta görüş zorluğu çekiliyor.
Askerlerin kullanabileceği çeşitli aydınlatmalar ,meşale gibi, getirilse güzel olur.

Leydi Rhagaea'dan görev aldım benden Imperial Equite eğitip getirmemi istiyor ama eğitmem için Imperial Vigla Recruit birimlerini hiçbir köy ve şehirde bulamadım. Bu birimler nereden toplanıyor yoksa spawn olmasıyla ilgili bir sıkıntı mı var. Benzer sorunları diğer krallıklarda da yaşandığını gördüm

Bana göre en kolay görev, köye gelen yağmacıları yok etmek. Çok sık denk gelen bi görev ve her zaman 28 haydut oluyor, yeterli miktarda ordun varsa 900 dinar veriyor.. kolay, hızlı ben öyle kasıyorum. Bide biraz uzun ama parası iyi olan kervan eşlik görevleri var en son görevden 4.2k dinar aldım. 20-30 askerin olsa rahatlıkla yaparsın heralde, çok kalabalık haydut grubu olmuyor. Birde kaçakçı öldürme görevi var onda da 10 deri veriyor160-200 dinar arası bi deri.. bunlar yapması basit, ilişki düşürmeyen görevler..

Sürü teslim etme görevi aldım. Teslim edeceğim kişi şehirde. Ama ben şehir merkezine giremiyorum veya eşrafla konuşamıyorum çünkü hata veriyor (heralde amd kaynaklı, çünkü çıkan hatada sadece nvidia gpulari destekleniyor gibi bişi diyor neyse) görevi iptal etmeye çalıştım, kaç kere görev verene gittim iptal edemedim. Görev başarısız oldu ve koyunları çaldığım için suçlu damgası yedim. Alınan görevi iptal etme var mı? Şimdi bi görev daha aldım asker eğitme. Askerleri alir almaz içlerinden grubu terk edenler oldu, o görev de patlatabilir.. iptal lazım.

Aynı dertten muzdaripim. Çözümü var mı acaba bu hatanın. Şehirlere giremiyorum.

Back
Top Bottom