Bilgisayar Kasası Toplama ve Laptop Seçme Merkezi

Users who are viewing this thread

Gigabyte sorunlu ve son dönemde kalite düşüşü yaşayan bi marka oldu. Yeni aldığım 2 aylık gigabyte rx580 gaming 8g ekran kartı çok basit şekilde bozuldu. Marka tırt ona göre düşün.

Üstüne 600t bul akar bu

4e bu gider ekran kartı diğerinin daha iyi ama

Çok acı ama üstüne 600t bulamıyorum gerçekten.. Böyle maksimum 3750-3800 civarları bi makine alacağım yani. O minvalde bulamıyorum ve anlamıyorum da zaten bulduğum şeyleri de.

Şöyle bir sistem topladım https://www.incehesap.com/pc-toplam...905,1_43896,1_42437,1_34620,1_36079,1_35091,1

Sıra 3867 lira toplamakta, ulan badem bıyığına tükürdüklerim bu fiyatlar ne lan ? Banka mı soyalım bilgisayar almak için, üstelik ssd ve monitör yok. Dediklerimi sonradan eklerim, nasıl olsa elimde 60 hz bir monitör var zaten demiştim gene de neredeyse 4k tuttu. Hiç bir parça üst düzey değil,. pc işi iyice lüks olmaya başladı ve nefret katsayım artan bir ivme gösteriyor ?

Gigabyte sorunlu ve son dönemde kalite düşüşü yaşayan bi marka oldu. Yeni aldığım 2 aylık gigabyte rx580 gaming 8g ekran kartı çok basit şekilde bozuldu. Marka tırt ona göre düşün.
Zotac ile bir etkileşimin oldu mu? Yani kimse kötü dememiş gördüğüm kadarıyla ama israf etmek istemiyorum. Tayland menşeili bir firmaymış.

Bir de su incehesap'tan almak mantikli olur mu? Teknobiyotikten falan

Şöyle bir sistem topladım https://www.incehesap.com/pc-toplam...905,1_43896,1_42437,1_34620,1_36079,1_35091,1

Sıra 3867 lira toplamakta, ulan badem bıyığına tükürdüklerim bu fiyatlar ne lan ? Banka mı soyalım bilgisayar almak için, üstelik ssd ve monitör yok. Dediklerimi sonradan eklerim, nasıl olsa elimde 60 hz bir monitör var zaten demiştim gene de neredeyse 4k tuttu. Hiç bir parça üst düzey değil,. pc işi iyice lüks olmaya başladı ve nefret katsayım artan bir ivme gösteriyor ?
Yalnız cidden leş sistem olmuş bu. :grin:

Nanokatalog hariç çoğusu güvenilir firmalar. Parça parça alarak internette her birini en ucuz satandan almak mantıklı oluyor genelde. Ya da bunun yerine büyük indirimler bekleyip tek yerden almak da mantıklı. Vatan'ın %18 indirimleri oluyor her 30-40 günde 1 haftasonu yapıyorlar. Hepsiburada'nın yine benzer şekilde %10-18 indirimleri oluyor marka üzerine ya da parçalar üzerine. Bu şekilde +- 500 lira kadar ucuza getirmek mümkün. Ki bu parayla misal yoksa bir SSD alınabilir ya da seçilen bir parça daha iyisiyle değiştirilebilir falan etkiliyor bayağı.

Zotac ile bir etkileşimin oldu mu? Yani kimse kötü dememiş gördüğüm kadarıyla ama israf etmek istemiyorum. Tayland menşeili bir firmaymış.

Zotac hiç kullanmadım galiba. Zaten sadece nvidia ekran kartı üretiyordu o sanırım. Ama kötü bi ünü yok galiba.

Ben de geçen sene bilgisayarımı toplarken incehesaptan 1-2 parça aldım sıkıntı çıkmadı. Teknobiyotik de güvenilir bildiğim kadarıyla.

Ne amaçla istiyorsun? 3200 lira bu devirde aşağı yukarı notebook için başlangıç fiyatı zaten. Vega 10 koymuşlar gpu olarak yani oyun performansı odaklı düşünme hiç. Ofis için, öğrenci için daha çok.

Ne amaçla istiyorsun? 3200 lira bu devirde aşağı yukarı notebook için başlangıç fiyatı zaten. Vega 10 koymuşlar gpu olarak yani oyun performansı odaklı düşünme hiç. Ofis için, öğrenci için daha çok.

İçinde maksimum FIFA2020 oynayacağım ortalama bir laptop.

Sınırları zorlayıp 4k civarına çıkarsam Acer Nitro5 mi yoksa HP Pavilion 15 mi almalıyım?

İşlemcide tercih güzel ama ona ucuz diye uyumlu en alt anakartı seçemezsin misal. A320 tırt, ona orta halli veya üzeri bir B450 lazım. Bunlar hariç seçilen her parça kötü genel olarak. Kasayı ayrı tutalım o estetik tercih desem bile PSU kötü.

İşlemcide tercih güzel ama ona ucuz diye uyumlu en alt anakartı seçemezsin misal. A320 tırt, ona orta halli veya üzeri bir B450 lazım. Bunlar hariç seçilen her parça kötü genel olarak. Kasayı ayrı tutalım o estetik tercih desem bile PSU kötü.
Tırt derken neyi tırt, takabiliyorum işte üstüne gerekli her şeyi, ben ucuza kaçmak istediğim için böyle bir şey toplamak istedim. Dediğin gibi bu işlemciyi çok öven var, işlemci üzerinden geri kalan her şeyi minimum tutarak bir şeyler toplayayım dedim, yoksa ramlerin markası çok tırt, kasa da o şekilde, psu da 600w en ucuz o vardı mesela, ssd yok hdd de en ucuz 1 tb ne varsa onu seçtim(ssd topladıktan sonrada alabilirim), anakartın en ucuzunu seçmek benimde içimi rahat ettirmiyor toplayacağım zaman daha fazla bir bütçe ayırabilirsem daha iyi bir anakart alırım. Ekran kartı olarak ne önerirsiniz bu işlemciye darboğaz yaratmayacak, ekran kartları çok ayrı bir dünya kayboluyorum cpuboss.com da.

Kötülemek için demedim ama kötü sistem. A320'de OC imkanı hiç yok. 2600X'teki teknolojileri kullanamazsın bile ölü yatırım olur. Bütçe ne kadarsa ve ne lazımsa oradan yürümek daha doğru olur. Her şeyin en ucuzunu almak doğru değil.

Kötülemek için demedim ama kötü sistem. A320'de OC imkanı hiç yok. 2600X'teki teknolojileri kullanamazsın bile ölü yatırım olur. Bütçe ne kadarsa ve ne lazımsa oradan yürümek daha doğru olur. Her şeyin en ucuzunu almak doğru değil.
4k ya sistem topla desem ne toplardın, monitör yok, optik drivera da gerek yok, ssd daha sonra 1 sene içinde takılabilir aciliyeti olmadığını düşünüyorum ona da gerek yok. Oyun oynayacağım, medium-high arası stabil güzel bir fps de açabilirsem paraya kıyar rdr 2 ve cyberpunk 2077 bile alırım öyle diyeyim sana.

Last edited:
Last edited:
Argon güzel şeyler atmış, üsttekinin bazı parçaları yok ama. Toplayacak olduğunda çok değişken oluyor. Misal zeminini iyi sağlam yapıp ileriye dönük ucu açık bırakmak mantıklı olabilir çoğu zaman. Yani biraz tırt bir ekran kartıyla idare edip işlemci ve anakartta kaybın olmasını engellemek mantıklı olabilir. Ha ama hemen alıp kullanayım sonrasını beklemeyeyim diyosan işte Ryzen 5 2600 - RX590'lı bir sistem daha çok işini görecektir.

Kişisel tercihler de cabası. Çok saklayacak dosyan yoksa şimdiden sistemi kuracak en az 240/250 GB bir SSD seçmek bence daha iyidir ama Argon'un attığı sistemde üsttekinde 1TB HDD koymuşlar misal. Tercih sana kalıyor orada.

Performans mı bütçe mi istiyorsun oradan bile başlaman lazım. Misal APU alıp ekran kartsız idare edebilirsin bayağı fiyat düşürmüş olursun. Misal şu iki sistemde 2600 kullanmışlar. 850-900 lira arasına bulunuyor bu çok güzel işlemci. Ancak 100 lira daha koyup 3400G alınabilir ekran kartsız idare edilebilir. Misal oradaki RX590 1500-1600 liradan başlıyormuş internette. Kafadan kasanın fiyatı 2500 lira civarına düşmüş oluyor böylece. Hem bütçeni daha iyi bir yere harcayabilirsin daha hızlı 2x8GB RAM ve/veya hem SSD hem HDD ve/veya daha iyi anakart, kasa falan alınabilir.

Ya da baştan dediğim gibi 4k şu hazır sisteme verirsin direkt 2600-RX590 performansı alırsın sana kalmış orası. Custom PC'de sınır yok istediğin gibi yapıyorsun.

Allah belasını versin tam öyle bir aralık ki bu fiyat aralığı sinir bozuyor, temelde benim topladığım sistemden farkları işlemci 200 lira daha ucuz bir işlemci, ordan kestiği parayı anakarta vermiş, ramden kıstığı parayı ekran kartına vermiş ikisi de rx590 nitro kullanıyor, şimdi bunlara 4k vermektense benim attığım linkteki ekran kartını gtx 1650 super ventuse çevirmek mantıklı geldi çünkü onu koyunca fiyat 4081 oluyor, ama ekran kartı da işlemcisi de ram'i de attığın 4k lık iki linkten de daha iyi (çok anladığımdan değil sürekli cpu boss ve benchmarktan bakıyorum), kafamı tek kurcalayan sizin kasa güç kaynağı ve ana kartı bu kadar gömmeniz hadi tamam ona da eyvallah diyelim ciossun dediği gibi b450 serisi bir anakart koyalım son olarak 4260 oldu

bu şekil nasıl sence ? Benim amacım aldığım çatur çutur 2-3 oynayabildiğim kadar oynayayım, gümlediği yerde takviye edilmekle kurtarıyorsa takviye edelim etmiyosa 4-5 sene kullanıp yeni bişey alayım. Öyle ultrada oynayayım falan filan derdim yok, medium high arası 70-90 fps stabil versin bana yeter öper başıma koyarım, şuan ki bilgisayarımı technopatın hazır sistemi vardı bir tane gtx 750TI, pentium g3258(oyüzden ucuz işlemciyi OC ile hallederiz vs ayaklarına yatanların kafasını koparasım geliyor), 8 gb ram falan var, bunu lise 1 e geçince almıştım zamanında gayet de işimi görmüştü parasına göre, üstünden koskoca 6 sene geçmiş normal yani zavallının gebermesi.

EDİT:Argon'un attığı hazır sistemlerdeki rx590 lar special editionmuş şimdi kontrol ettim, https://versus.com/tr/msi-geforce-g...-sapphire-nitro-radeon-rx-590-special-edition açık ara daha iyi bir ekran kartı ama şuan ince hesapta stokta görünmüyor fiyatı nette 1500 lira rx 590 S.E nin, benim eklediğim 1650 ventus 1440 lira mı ne aralarında fiyat farkı çok az, attığım sisteme bakarken ekran kartını 1650 ventus olarak değil rx590 special edition gibi düşünün.

Last edited:
Back
Top Bottom