2012 de Kıyamet Kopacak(ankete oy verin ve fikirlerinizi söyleyin :D .)

Uzaylı var mı ?

• evet

Votes: 72 49.3%
  • hayır

Votes: 30 20.5%
  • olsada olur olmasada olur

Votes: 44 30.1%

• Total voters
    146

Users who are viewing this thread

Şah-Eqemen said:
Dogukan said:
Şah-Eqemen said:
Dogukan hem tescilli bilgi arıyorsun insanların yorumlarında kanıt arıyorsun adama kişisel yorum yapıyorsun senin karakterini çözemedim cins bi adama benziyorsun bir lafın bir lafını tutmuyor ... İnternetim okadar yavaşki kitaplarımdan konuşuyorum sana . . .

tamam abi senin bilgini kimlerden aldığını gördüm.....şaşırmadım....bitane bile adam gibi bilim adamı ve tarihçi yok. Ne kadar sorunlu uçuk iddalarda bulunana adam varsa bulmuşsun. Millet kıçıyla gülüyo bunlara...al oku. Herkes çürütmüş heriflerin dediklerini.....napalım. Cehalet.

Hadi sana kolay gelsin.......eğer bi tarafın yiyorsa gel buluşalım gidelim üniversiteye. Hala geçerli bu sözüm...ama yemez tabi. Neyse...

Yav  allahin .. seni üniversiteye gidip nediyeceksin okadar araştırmacı var sana söylemeyi unuttum bir tanesini hadi araştır bunada birşey de GÖNÜL TEKİN hadi . . .

oğlum daha neler var...ipini koparan yazıyor araştırma yaptım deyip. Sen önce normal tarihi öğren. Büyük tarihçileri öğren...daha 19 yaşındasın. O adamları öğrende sonra araştırmaları incele.

Kertenkele adam hikayesi var lan....tam senlik bak. Bush falan aslında kertenkele insan. Araştırmacının biri iddaa ediyo ve binler satıyor. TAM  sana göre....hadi yeter.

Dogukan said:
Şah-Eqemen said:
Dogukan said:
Şah-Eqemen said:
Dogukan hem tescilli bilgi arıyorsun insanların yorumlarında kanıt arıyorsun adama kişisel yorum yapıyorsun senin karakterini çözemedim cins bi adama benziyorsun bir lafın bir lafını tutmuyor ... İnternetim okadar yavaşki kitaplarımdan konuşuyorum sana . . .

tamam abi senin bilgini kimlerden aldığını gördüm.....şaşırmadım....bitane bile adam gibi bilim adamı ve tarihçi yok. Ne kadar sorunlu uçuk iddalarda bulunana adam varsa bulmuşsun. Millet kıçıyla gülüyo bunlara...al oku. Herkes çürütmüş heriflerin dediklerini.....napalım. Cehalet.

Hadi sana kolay gelsin.......eğer bi tarafın yiyorsa gel buluşalım gidelim üniversiteye. Hala geçerli bu sözüm...ama yemez tabi. Neyse...

Yav  allahin .. seni üniversiteye gidip nediyeceksin okadar araştırmacı var sana söylemeyi unuttum bir tanesini hadi araştır bunada birşey de GÖNÜL TEKİN hadi . . .

oğlum daha neler var...ipini koparan yazıyor araştırma yaptım deyip. Sen önce normal tarihi öğren. Büyük tarihçileri öğren...daha 19 yaşındasın. O adamları öğrende sonra araştırmaları incele.

Kertenkele adam hikayesi var lan....tam senlik bak. Bush falan aslında kertenkele insan. Araştırmacının biri iddaa ediyo ve binler satıyor. TAM  sana göre....hadi yeter.

Benim yaşım gayet uygun sen 25 değil 55 olsan ne yazar bu kafada git Terbiyesiz senin kadar adi . . bi insan görmedim gönül tekin gibi bir insanada daha neler var diyorsunya senle konuşulmaz sen git türkiyeyi sömüren atatürkü öldüren mason abilerinin bilgilerini öğren dahada benle muhattap olma. . .

İnsan bir forumda belli bir süre yazdıktan sonra sık sık kendinden alıntı yapma ihtiyacı hissedebiliyor demek ki. Gerçi bunun sebebi 3 ayda bir açılan bu sansasyonel konuların sahibi arkadaşların arama fonksiyonundan habersiz olmalarından da kaynaklanıyor olabilir. Bakın ne demişim, bunda bile daha önce yaptığım yazıdan alıntı yapıyorum:
Ativan said:
Daha önce birkaç kere konuşulmuştu, mesela şu konuda: http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,43703.30.html

Ben aynı şeyleri tekrar yazıp vakit kaybetmeyeceğim çünkü zamanında uğraşıp yazmıştım, buyrun:

Ativan said:
Foton kuşağını falan geçtim de günümüzün "Internet kuşağı"nın içler acısı haline üzülüyorum.

2 forward mailde geldiyse veya kaynağı belirsiz 3 internet sitesinde aynı bilgiler copy paste yoluyla ortaya çıkmışsa kesin doğrudur. Çakralar, 12 sarmallı DNA'lar, zaman kapıları, 5. boyut... maşallah Taleworlds'te miyiz yoksa STV'de "Üçüncü Göz" mü izliyoruz belli değil.

Bir ara da "Nostradamus 1999'da 3. Dünya Savaşı çıkacak dedi!!11" diye heyecanlanan arkadaşlar Nostradamus'un gerçekleşmiş kehanetlerini örnek gösterip kuşkucu kişilere söylemediklerini bırakmamışlardı. Sene 2008, bu arkadaşlar artık ortada pek gözükmüyorlar. Umarım bi bokun değişmeyeceği 2012 senesinden sonra da çakracı, biyoenerjici, maya takvimci, new age akımına kaptırmış kerameti kendinden menkul arkadaşlar da bu tavırları bırakırlar.

Ativan said:
2. Teori var, teori var. Burada bahsedilen new age zırvalıkları bilimsel anlamda teori falan değil. Kalkıp da bilimdeki teoriyi kaba etlerinden başka bir kaynak göstermeye ihtiyaç duymayan adamların atıp tuttuklarına eş göstermeyin, arada büyük farklar var.

3. Maya takvimi'nin 2012'de dünyanın sonunu gösterdiğine vs. dair hiçbir bulgu yok. Mayalı'nın kendisi buna inanmazken feng shui'den feng shui'ye koşan tütsü hastası kalabalığın buna inanması da ekstradan komik tabii ki. Azıcık uzman alıntısı yapalım:

a. "We [the archaeological community] have no record or knowledge that [the Maya] would think the world would come to an end in 2012."
~Susan Milbrath - curator of Latin American Art and Archaeology at the Florida Museum of Natural History (Florida Ulusal Tarih Müzesi Arkeoloji ve Latin Amerikan Sanatı küratörü). http://www.usatoday.com/tech/science/2007-03-27-maya-2012_n.htm

Yani diyor ki: Mayaların dünyanın 2012'de sona ereceğine inandıklarına dair hiçbir kaynak ya da bilgiye sahip değiliz.

b. "There will be another cycle. We know the Maya thought there was one before this, and that implies they were comfortable with the idea of another one after this."
~E. Wyllys Andrews V - director of the Tulane University Middle American Research Institute (Tulane Üniversitesi Orta Amerika Araştırma Enstitüsü başkanı).
http://tulane.edu/news/newwave/062508_maya.cfm

Yani diyor ki: Bundan başka bir cycle (dönem) daha olacak. Mayalar'ın bundan önce başka bir cycle olduğunu düşündüğü ve bunun da başka cycle olacağını rahatça ima ettiğini biliyoruz.

c. "For the ancient Maya, it was a huge celebration to make it to the end of a whole cycle. To render December 21, 2012, as a doomsday or moment of cosmic shifting is a complete fabrication and a chance for a lot of people to cash in."
~Sandra Noble - executive director of the Foundation for the Advancement of Mesoamerican Studies, Inc. (Mezoamerikan Çalışmalarının Gelişimi Derneği yönetim kurulu başkanı). USA Today, 28 Mart 2008 Çarşamba sayısı.

Yani diyor ki: Eski Maya da bir cycle'ın sonuna gelmek büyük bir coşkuyla kutlanırdı. 21 Aralık 2012 tarihini kıyamet günü ya da kozmik yer değiştirme anı gibi göstermek tamamen fabrikasyon ve bir çok kişinin cebine el uzatmak için bir fırsat.

Özellikle son ablamız olayı tam temelden yakalamış: para. Gerçi bunlar ne bilsin di mi, anca işte Maya uzmanı, Orta Amerika tarihçisi falan olmuşlar. Tabii ki 100 tane new age web sitesinin ve 3 tane yutüb videosunun dediği doğru, Mayaca bilen bu insanların değil!  :lol: :lol:

4. Şu üzerine atıp tuttuğumuz şeyin ne bilimle ne tarihle hiçbi ilgi ve alakası yok. Daha çok new age denen fabrikasyon zırvalarının bir yan ürünü, ayrıca "Novelty Theory" gibi gene "ben böyle düşünüyorum teorisi" grubundan bazı ürünlere ait bir uydurmaca.

Basit bir kural: Bir yazıda ya da programda "kozmik birleşme", "ışın girişmesi", "galaktik dehidrasyon", "foton meditasyonu", "çakra açılması", "teke zortlatması" gibi süper kavramlar geçtiği anda uzaklaşın.
Bu tarz keko muhabbetlere inanan insanlarla tartışmak abes olduğu için daha önceden uğraşıp yazdıklarımın üzerine bir şey eklemeyeceğim sanırım.

Bu arada Şah-Eqemen, ceza almamak için küfür edeceğin yerleri noktalarla doldurmaktan vazgeç. Derdini adam gibi anlatabiliyorsan anlat, kendine hakim olamayacaksan da yanıt yazma.

Amerikada 2012'de kıyamet kopacak denildi ve gaz maskelerimi dersiniz deprem sonrası yardım çantalarımı dersiniz butun saçmalıkları satmaya başladılar. Bu konuyu iyice araştırdım ve birbirinden alakası olmayan bir sürü kehanet buldum. 2012 de iyi olacak diyenlerin sayısı azınlıkta olsada böyle diyenlerde var. Yani sonuç olarak bizim yapabileceğimiz hiçbirşey yok. Unmuş mayaymış fazla kafanızı takmayın diyebilirim.

-1892'de güneşin tersten doğmamış olduğu ne malum (tabi ki öyle bi şey olsa bilinirdi yani :razz:)

acaba 2012'de dünya hala sağlam kalırsa neler olur? insanlar gökyüzüne bi bakıp oh mu çeker?

Benim kıyametten kastım dünya çekilmez bir hale gelecek.Yani açlık,ulaşım,su  vb.(ve denilene göre elektler ve elektronik cihazlar çalışmayacakmış.)

Bir sürü teori var. 3. Dünya savaşının çıkacağıda söyleniyor. Bazılarına görede 3. dunya savaşı nükleer silahlarla olacak ama 4. dünya savaşı taş ve soparla olacakmış.

umutkurtuluş said:
Benim kıyametten kastım dünya çekilmez bir hale gelecek.Yani açlık,ulaşım,su  vb.(ve denilene göre elektler ve elektronik cihazlar çalışmayacakmış.)

kıyamette arama onları...insanlaığın duyarsızlığından dolayı bu söylediklerin zaten var.

Elektrikler çalışmayacak meseleside kıyametle ilgili falan değil...güneşin manyetik patlamaları ile ilgili bir durum var şu yakın zamanda, elektriği bozabilecek olan. Buna karşıda erken uyarıyla elektriği kapatmak için önlem alıyorlar. BİLİM ADAMLARI...sağolsunlar.

abi hiç biriniz bilmiyorsunuz......Sauron yeniden güçleniyor. Yakında Balrog İstiklale inicek, Nevizadeyi dağıtacak.
3. Dünya savaşında insanlar, elfler ve cücelerle birleşmesse karanlk bütün dünyaya hakim olacak. Ve kıyamet kopacak.

sanki dünyayı kurtarcanız :mrgreen: birbirinize bişey anlatma çabası niye boşa birbirinize girmeyin öğrenmek isteyen araştırır birbirinizi kırmaya gerek yok 3 günlük dünya :grin:

Kıyametin falan koptugu yok 10000 senedir karanlık çağdaydık Foton kuşağıyla birlikte. 2000 yıllık uyanış dönemine giriyoruz.
Yeterli bilgiyi bu siteden alabilirsiniz uğraştırmayın beni  http://indigodergisi.com/didem_foton_11.htm

Edit:Neden kimse bir konu olduğunda o konuyu araştırmadan kulaktan dolma şekilde yorum yapıyor? İşte bu kıyamet saçmalıklarıda bu yüzden ortaya çıktı.

Linki verdim yukarda isteyen inanır,isteyen inanmaz,isteyende kıyametin kopucağına inanır ben linki verdim okumak size kalmış.

Edit : Postal sana %90  katılıyorum

Back
Top Bottom