! Oynarken PC kapanıyor yardım edin lütfen !

Users who are viewing this thread

Arkadaşım sorun ısınma gibi ama bu ısınmayı ilave fanlarla önlersin.Madem kasanın kapağı yok aynı sorun bir daha olursa hemen nerenin ısındığına bak.Isınan bölgeye fan tak.Şu anda orada olmadığım için kesin bir çözüm söyleyemem ama benimde ram'im seniki gibi 384mb ve böyle bir sorun yaşamadım.O yüzden ram'den değildir diyorum(tabi bozuk değillerse).Everest adlı bir program var onunla işlemcinin hızınada bakabilirsin ayrıca.
EDİT:Birde akadaşım sorun oyundan değil bu belli birşey.Yani başka oyunlardada oluyor.Sen bu sorunu donanım forumlarında yazsan veya bir araştırsan yardım alabilirsin o forumlardan.Bence 2-3 tane donanım forumuna aç bu konuyu 'oyun oynarken pc kapanıyor' diye ordakiler daha bilgili bu konularda

KralArthur önerilerin çok güzel ama burada söylenenler de herhangi bir donanım forumunda söylenenlerin ilk aşamasını oluşturuyor şu anda, daha fazlasını ummak gerçekçi olmaz. Diğer konulardaki birçok sorunun aksine bunun sebebinden neredeyse eminiz ve çözümü için daha fazla adım atacak kişi biz ya da yardımcı olmaya çalışan başka forum müdavimleri değil zozres olacak.

Başka foruma giderse de diyecekler ki "Bilmemneyi kur, sıcaklıkları kontrol et". Biz de aynısını söylüyoruz ama nedense arkadaş her mesajında "daha fazla öneri bekliyor". Şapkadan tavşan çıkartamayacağımıza göre?

ativan uyarını dikkate alacağım ayrıca birşey daha var kasanın açık olduğu yeri vantiratörle soğutuyorum aralıksız çalışıyor 1 2 saat oynadıktan sonra elimle baktım heryeri soğuk yani sıcak bir yer yok ama bu sefer pc donmadı bir kaç savaş yaptım sonra başka bir savaşa girdim düşmana hucum et e tıkladığım anda simsiyah bir ekran masaüstüne döndü oyun yanıt vermiyor peki buda ısınma sonucumu olmuş ?

TAm ne olduğunu ben de bilmiyorum; ama RAM'le ilgili değil, işlemci ile ilgili bir kavram.
Yani onu işlemci bilgilerinde bulabilirsin.

Back
Top Bottom