! Oynarken PC kapanıyor yardım edin lütfen !

Users who are viewing this thread

zozores

Recruit
Oyunu oynuyorum bir süre genelde savaş sırasında oyun donuyor birden pc kapanıyor ve ses çıkıyo bip bip diye 903 versionunda olmuyo ama yeni versionlarda oluyo 128+256 ram 128ekran kartı nvidia herşeyi denedim ama olmadı ram mi yetersiz acaba çözüm nedir lütfen yardım edin.

Teşekkürler. :cry:

Bence sistemiyle alakalı bir sorun, ciddi bir hata değil(bug değil yani en azından bunu biliyoruz). Bence önbellek yetersiz kalıp, bilgisayarın ısınmasına sebep oluyor olabilir, sonucunda da bilgisayar zarar görmemek için kendini kapatıyordur. Ayrıca sanırım M&B'nin istediği önbellek en az 512 M&B olmalı; http://www.paradoxplaza.com/Mount&Blade/?p=game_info

Tatari_okan said:
Bence sistemiyle alakalı bir sorun, ciddi bir hata değil(bug değil yani en azından bunu biliyoruz). Bence önbellek yetersiz kalıp, bilgisayarın ısınmasına sebep oluyor olabilir, sonucunda da bilgisayar zarar görmemek için kendini kapatıyordur. Ayrıca sanırım M&B'nin istediği önbellek en az 512 M&B olmalı.
384(128+256)mb ram ve 2.66gb işlemci ve 256 mb fx5500 ile mount blade'i medium'un biraz altında kasmadan oyanayabiliyorum.Şu ana kadar bırakın bilgisayarın kapanmasını,oyundan masaüstüne bile atmadı.Bilgisayarında soğutma sistemi az olduğundan olabilir.zozores  pc'nde mount blade'den başka oyun oynuyormusun eğer oynuyorsan kapanma sorunu o oyunlardada oluyormu.Bide ekran kartının modelini yazarmısın?

Ekran kartı modelim geforce 4mx 440 daha öncelerde counter strike oynarken de oluyordu aynı olay

Büyük ihtimalle işlemcin gereğinden fazla ısınıyor. Önce sıcaklıkları görebileceğin Everest, Speedfan gibi bir program yükle ve kontrol et. İşlemci fanın durmuş, ya tozlanmış ya da tamamen yetersiz kalıyor olabilir.

Fan tozlanmıştı biraz temizledim aslında da sıcak üflüyo gibi geliyo bana =) ram' im de yetersiz olabilir mi speedfan yükleyip denicem ayrıca .

fanın içini açtığımda felaket toz vardı iyice temizledim heryerini tertemiz yaptım ama yine aynı fakat benim anlamadığım neden 0.903 versiyonunda olmuyorda bu 95x ve 96x lerde donuyor nasıl düzeltebilirim ram almayı düşünüyorum acaba düzelirmi

ama sorun kasması değil pc direkt kapanıyor ve bazen sinir bozucu sesler çıkarıyor biiiiiiiiib .... gibi çok saçma biişey anlamadım valla lütfen yardımcı olun bu oyunu oynamak idtiyorum

İşlemcin ya da ekran kartın çık ısınıyor.Ram'in benimkiyle aynı sorun ondan değil bence.Aynı sorun başka oyundada oldu madem çözüm sisteminde.Pc'ne ek fan takman gerekebilir.Ama ısınmanın nerde olduğunu bulman gerekir.Kasayı aç ve pc'ni çalıştır sonra oyunuda aç gerekirse ve ısınmanın nerde olduğuna bak.O bölgeye takabilirsen bi fan monte et.Ve kasanın bulunduğu odanın da serin olmasını sağla.Malum yaz dönemi aşırı sıcaklar pc'leride vuruyor.

yaz mevsiminin etkilemesi bana pek anlamlı gelmedi çünkü counter strike ı kışın oynuyordum aynı sorun oluyordu şimdi ben ram alıcam o kesin çünkü ramim çok düşük ısınan bölgeye fan taktırma biraz zor olabilir ayrıca benim kasamın bir yanı açık kapağı kayboldu bu sorun olurmu

iyide tozları temizledim diyorum 10 yıllık toz çıktı pcnin içinden heryerini temizledim hiç bi toz kalmadı daha ne yapıyım lütfen yardım

zozores said:
yaz mevsiminin etkilemesi bana pek anlamlı gelmedi çünkü counter strike ı kışın oynuyordum aynı sorun oluyordu şimdi ben ram alıcam o kesin çünkü ramim çok düşük ısınan bölgeye fan taktırma biraz zor olabilir ayrıca benim kasamın bir yanı açık kapağı kayboldu bu sorun olurmu
demıssın, bende sana toz yapar duzgun calısmamasına sebep olur demısım. ne yapabılecegın konusunda da sanırım fıkırler yeterı kadar verılmıs. speedfan la olctun mu? onerılerı gerceklestırıp ıse yaramadıgı taktırde baska onerı ıstemen daha dogru olurdu.

arkadaşlar şöyle anlatıyım

oyunu açıyorum yarım saat bir saat arası oynuyorum genelde haritada takılıp savaşa girmeyince hiçbişeycik olmuyor geziyorum 2 3 saat oynuyorum takılmıyor bir hata geliyor sadece yoksay deyince oyun devam ediyor oynuyorum ama savaşa giriyorum biraz dolanıyorum savaşta bi 10 15 kişi öldürüyorum pc donuyor bu ısınmadan olur diye tahmin ediyorum ısınma oluyorsa fan takınca kesin düzelirmi ? sadece ram i yükseltsem düzelirmi ? ayrıca önbellek ram mı demek oluyor ?

zozores karsılastıgın durum can sıkıcı anlıyorum ama lutfen ınsanların senın sorularına yardımcı olmak gıbı bır zorunlulukları olmadıklarını, buradakı kısılerın de senın gıbı sadece bırer oyuncu olduklarını unutma. arka arkaya yazman gerekırse bır once kı ıletının ıcıne "ekleme" yapabılırsın.
senı bu sorundan kurtaracak sahane bır cevabı var da soylemıyor degıl ınsanlar (bende dahıl). lutfen bıraz sabret.

önerin için teşekkürler ama sabırsızlanıyorum pcnin bu durumunada anlam veremiyorum neyse herkese teşekkürler önerilerinizi bekliyorum

Back
Top Bottom