Kendi krallığını kurmak veya isyancı olmak

Users who are viewing this thread

Öncelikle merhabalar benim isteğim oyunda bir kaleyi ele geçirdiğimizde önümüze iki tane seçenek çıksın ilk seçenek kendi krallığımızı kurmak ikincisi ise ele geçirdiğimiz kalenin sahibi khuzait hanlığı diyelimki khuzait hanlığı isyancısı olarak o kaleyi almamızdır böylelikle kendi krallığımızı kurmak yerine direk o ülkenin tahtına oturabiliriz ve o ülkenin kralınıda idam eder veya sürgün ederiz eminim ki aramızda khuzait hanı olmak isteyen bir çok kişi olacaktır  :grin:

Tam hatırlamıyorum ama buna benzer bir özellik eklenmiş olabilir. Klan sistemini eklediler oyuna ve bu klanların yönetim üzerinde etkileri olacak idi. Bu yönetim üzerinde ki  etkiler yavaş yavaş yönetim üzerinde hak iddia etmeye falan da geçebilir. Ve sonrası isyancılık vs. vs. Yani direkt olarak kale al isyan et olmasa da dolaylı ve uzun yoldan bu sistemin eklenmiş olabilir. Umarım eklenmiştir benim de istediğim bir olay.  :grin:

+kendi fikrim, direkt kale alıp isyan edebilmek olay olarak güzel bir şey olurdu ama bu işin altının biraz doldurulması lazım. Mesela Warbandda belirli bir ırka veya millete (neyse artık) ait olmadan başlıyorduk. Her ne kadar babamız bir soyluydu seçeneği olsa da nerenin soylusu olduğumuz belli değildi hatırladığım kadarıyla. Yani benim karakterin daha khuzaitli olup olmadığı belli bile değilken khuzaitlerin isyancısı olup taht üzerinde hak iddia etmeye çalışması biraz mantıksız geliyor. Bunun için ya karakter oluşturma ekranı ile veyahut bu klan sisteminde khuzaitlerle bir şekilde bağ kurup ardından isyan edebilsek çok daha güzel ve keyifli olur diye düşünüyorum. Yani uzun lafın kısası bizi tahtın meşru varisi yapacak bir şeylere ihtiyacımız var.

Sanberk said:
Tam hatırlamıyorum ama buna benzer bir özellik eklenmiş olabilir. Klan sistemini eklediler oyuna ve bu klanların yönetim üzerinde etkileri olacak idi. Bu yönetim üzerinde ki  etkiler yavaş yavaş yönetim üzerinde hak iddia etmeye falan da geçebilir. Ve sonrası isyancılık vs. vs. Yani direkt olarak kale al isyan et olmasa da dolaylı ve uzun yoldan bu sistemin eklenmiş olabilir. Umarım eklenmiştir benim de istediğim bir olay.  :grin:

+kendi fikrim, direkt kale alıp isyan edebilmek olay olarak güzel bir şey olurdu ama bu işin altının biraz doldurulması lazım. Mesela Warbandda belirli bir ırka veya millete (neyse artık) ait olmadan başlıyorduk. Her ne kadar babamız bir soyluydu seçeneği olsa da nerenin soylusu olduğumuz belli değildi hatırladığım kadarıyla. Yani benim karakterin daha khuzaitli olup olmadığı belli bile değilken khuzaitlerin isyancısı olup taht üzerinde hak iddia etmeye çalışması biraz mantıksız geliyor. Bunun için ya karakter oluşturma ekranı ile veyahut bu klan sisteminde khuzaitlerle bir şekilde bağ kurup ardından isyan edebilsek çok daha güzel ve keyifli olur diye düşünüyorum. Yani uzun lafın kısası bizi tahtın meşru varisi yapacak bir şeylere ihtiyacımız var.

Karakter yaratırken Irk seçimi yapabileceğimiz söylenmişti zaten. Bu yeterli olur mu hak iddia etmek için bilmem ama yinede güzel ayrıntı olmuş. Umarım bu ırk seçiminin getirisi olacak farklı elementler barındırıyordur oyun..

yasinturhan22 said:
Konu dışı ama oyunda adalar ve oralarda yerleşim yerleri olsa güzel olurdu birde kendi hanımızı,köyümüzü,kalemizi,şehrimizi yapsak hiç fena olmazdı.
Güzel olurdu aynen ama olmayacak..  :grin: çünkü bi ara köy ve kaleleri geliştirip şehir yapma gibi bi sistem söylentisi vardı. Sonra onu iptal edip sadece geliştirme seçeneği geldi diye hatırlıyorum. Bi sistemi mi ne bozuyormuymuş neymiş bloglar da vardı açıklaması. Bu olmadığına göre yerlesim kurma hiç olmaz..

Ada gibi şeyler bende istiyorum, dlc ile eklenir zannediyorum. Belki bi geliştirme paketi gibi, farklı krallıklar, başka kıta veya adalar vs.

Güzel olurdu aynen ama olmayacak.. :grin: çünkü bi ara köy ve kaleleri geliştirip şehir yapma gibi bi sistem söylentisi vardı. Sonra onu iptal edip sadece geliştirme seçeneği geldi diye hatırlıyorum. Bi sistemi mi ne bozuyormuymuş neymiş bloglar da vardı açıklaması. Bu olmadığına göre yerlesim kurma hiç olmaz..

Ada gibi şeyler bende istiyorum, dlc ile eklenir zannediyorum. Belki bi geliştirme paketi gibi, farklı krallıklar, başka kıta veya adalar vs.
o köy ve kaleleri geliştirip şehir yapmayı kaldırmalarının bir sebebide oyunun orta-son kısımlarına doğru hiç kale ve köy kalmamasını engellemek içindi

o köy ve kaleleri geliştirip şehir yapmayı kaldırmalarının bir sebebide oyunun orta-son kısımlarına doğru hiç kale ve köy kalmamasını engellemek içindi

sadece buysa problem limit koyabilirlerdi yada böylesine bir gelişimi zor hale de getirebilirlerdi böylece her yere böyle bir şey yapamazdık.

Köyün zaman içinde gereken geliştirmelerle anlaşmalarla büyümesi bana makul geliyor, bence asıl problem oyun içi dengeyi mahvetmelerinden dolayı bence. Oyun içinde kervanların gidiş yönünün değişmesi hikayenin de sürekli değişim halinde olmasına ve diğer krallıkların ekonomisinin fazlaca bozulmasına yol açabilir ve bir süre sonra tüm denge kontrol edilemeyecek noktaya gelebilirdi. Kaldı ki şehirlerde köylerde bulunan npcler dahi bellidir.

Daha basit bir dille anlatayım. a-A-â noktaları var. Bu 3 noktada neler olacağı neler yapılabileceği her şey bellidir ve 3 ü arasında dengeyi oyun zevkini bozmayacak şekilde ayarlayabilirsin. a oyuncular tarafından A yada â olursa yani bir anda niteliği değişirse dengeyi ve oyunun verdiği zevki korumak için onunla birlikte her şeyin de değişmesi gerekir, ve bu değişim unsuru oyun içinde değil yapım anında olması gerekiyor bu olmadığı için ve bir süre sonra oyunun tüm dengesini alt üst ettiği için muhtemelen iptal edildi.
Tabi bir tahmin bu asıl sebep bu mu bilmiyorum.

hayallerinizi geçici bir süreliğine bastırın çünkü early access'te krallık kurma olmayacak.

Kaynak neresi? eğer dediğin doğruysa erken erişimde oyunu almanın bir anlamı kalmayacak. 8 yıl bekliyip oyunu erken erişime çıkar birde en temel özellikleri gizle olacak iş değil!

Kaynak neresi? eğer dediğin doğruysa erken erişimde oyunu almanın bir anlamı kalmayacak. 8 yıl bekliyip oyunu erken erişime çıkar birde en temel özellikleri gizle olacak iş değil!
Tartışma konusunda birisi kaynağı attı. Son birkaç sayfayı kontrol edersen bulabilirsin. Kendi krallığımızı kurma,isyanlar,crafting olmayacakmış.

“The early access version of the game contains a wealth of content that will keep players engaged for many hours. While the early access version is very much stable and playable, players can expect to run into some obscure bugs and other issues while playing that we intend to locate and fix before the full release.

The early access version will be reusing scenes for different towns, may lack some supporting features, may have a limited number of quests, voice-overs, etc. and may lack localizations for some languages.

Throughout the course of the early access period we intend to introduce the missing supporting features, such as, rebellions, kingdom creation and weapon crafting, while expanding and enhancing many of the existing features that are outlined below.

Back
Top Bottom