Dövüş mekaniği

Users who are viewing this thread

Çoğu oyuncunun en çok şikayet ettiği özellik vuruşların hantallığı oldu. Warband'a göre daha ağır savaşılıyor. Ben tamamen farklı bir mekanik olsa nasıl olurdu acaba diye düşünüyorum. Mouse sol tuşuna basılı tuttukça güçlenen bir mekanik nasıl olurdu?  Örneğin mouse sol tuşunu 0.5 saniye basılı tuttuğunda güç almadan hızlıca vursun bir vuruş hasarı 20 olsun. 2 saniye basılı tuttuğunda daha çok güç alarak vursun ve hasarı da 60 olsun gibi. Yani sol tuşuna spam yaparak oynadığında rakibe 20+20+20 gibi 3 saniye de 60 hasar verirken; güç alarak ve pozisyon alarak vurduğunda tekte 60 hasarı verse güzel olmaz mıydı?
Ya da oyunun içinde bu gizli mekanik var da ben farketmemiş olabilir miyim bilmiyorum.

Yani tarih boyunca kılıç kavramını hep normal bir unsur olarak bildik ama kılıç dediğimiz o alet oldukça ağır ve warbandda direk sağ vuruştan üst vuruşa veya diğer vuruş yapabilip hızlıca saçma fake ile oyun bazen buga bile giriyordu. Bannerlord da ise bu biraz daha gerçekçi animasyonlu grafikler vs. bu olması gerekli bir şeydi bu arada...

Yani tarih boyunca kılıç kavramını hep normal bir unsur olarak bildik ama kılıç dediğimiz o alet oldukça ağır ve warbandda direk sağ vuruştan üst vuruşa veya diğer vuruş yapabilip hızlıca saçma fake ile oyun bazen buga bile giriyordu. Bannerlord da ise bu biraz daha gerçekçi animasyonlu grafikler vs. bu olması gerekli bir şeydi bu arada...
Sanılanın aksine kılıçlar genel olarak hafiftir. Ortaçağ Avrupasında kullanılan arming sword 1, katana 1.2 kilo, greatsword 2.2, zweihander ise 2 ila 3 kilo arası değişiyor.

Back
Top Bottom