Author Topic: Çene çukuru  (Read 288 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Targutay Kağan

• Recruit
  • *
  • Korkmadık, savaştık.
    • View Profile
  • Faction: Khergit
Çene çukuru
« on: September 07, 2019, 09:28:13 PM »
Herkese selamlar. Konuya direk girecek olursam hem annemde hem de babamda çene çukuru bulunmamasına rağmen bende var. Fakat 1-2 teyzemde de var. Acaba bu çukur sadece anneden babadan mı geçiyor yoksa akrabalardan gelme gibi bir ihtimal de var mı? Evlatlık olmaktan korkuyorum  :cry:
« Last Edit: September 07, 2019, 09:31:47 PM by Targutay Kağan »

İşbara Alp

• Master Knight
  • *
  • Winter is coming...
    • Steam - http://steamcommunity.com/profiles/76561198192287498/
    • View Profile
  • MP nick: IsbaraAlp
  • WBNWVCWF&SM&B
Re: Çene çukuru
« Reply #1 on: September 07, 2019, 11:30:13 PM »
Bu ve benzeri şeyler 3-5 nesil önceki dedende falan varsa bile onlardan gelen geninden dolayı falan olabiliyor.(Tam olarak anlatamadım ama anlamışsındır umarım :P ) Hemen kendini evlatlık ilan etme.

RecursiveHarmony

• Sergeant
  • *
    • View Profile
  • Faction: Swadian
« Reply #2 on: September 07, 2019, 11:42:41 PM »
Herkese selamlar. Konuya direk girecek olursam hem annemde hem de babamda çene çukuru bulunmamasına rağmen bende var. Fakat 1-2 teyzemde de var. Acaba bu çukur sadece anneden babadan mı geçiyor yoksa akrabalardan gelme gibi bir ihtimal de var mı? Evlatlık olmaktan korkuyorum  :cry:
Şunu bi oku istersen Cleft chin: The myth
Genetik biliminden pek anlamam ama makalenin sana cevap olabilecek kısmında
Parents   Cleft offspring   Smooth offspring   Percent cleft
Cleft x Cleft   10   1   91%
Cleft x Smooth   24   28   46%
Smooth x Smooth   4   33   11%
Cleft çukurlu, smooth düz olanı oluyor. Düz çeneli 37 ebeveynden 4 adet çukur çeneli çocuk olmuş. Yani çene çukuru olayında ebeveynlerin çene tipinin kuvvetli etkisi olsada seninki gibi durumlar imkansız değilmiş.

Gene de bir genetikçi akademisyen bulup sor istersen.
“You wouldn't know it, from some of the things I've said over the years, but I like people... I do... I like people, but I like them in short bursts. I don't like people for extended periods of time. I'm all right with them for a little while, but once you get past around a minute, minute-and-a-half, I gotta get the **** outta there.”

― George Carlin, It's Bad for Ya

Targutay Kağan

• Recruit
  • *
  • Korkmadık, savaştık.
    • View Profile
« Reply #3 on: September 08, 2019, 12:23:53 AM »
Anneannemde ve dedemde de yokmuş. Onlarda olmamasına rağmen teyzelerimde var  :lol:. Sanırım benimki de aynı durum. Ayrıca çukur çene benim bildiğim baskın bir özellik. Yani anne tarafında ya herkeste olacak ya da kimsede olmayacak gibi bir durum yok mu?

RecursiveHarmony

• Sergeant
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: September 08, 2019, 12:51:38 AM »
Valla makalede aileler üzerinde yapılan çalışmaların baskın gen muhabbetini doğrulamadığını söylüyor.
Many people have chins that are intermediate between clearly cleft and clearly smooth, and the family studies do not fit the myth that cleft chin is caused by a dominant allele
“You wouldn't know it, from some of the things I've said over the years, but I like people... I do... I like people, but I like them in short bursts. I don't like people for extended periods of time. I'm all right with them for a little while, but once you get past around a minute, minute-and-a-half, I gotta get the **** outta there.”

― George Carlin, It's Bad for Ya

t.A.T.u.

• Master Knight
  • *
  • 死にたくない生きていたくない
    • View Profile
  • Faction: Neutral
« Reply #5 on: September 08, 2019, 02:39:29 AM »
Anneannemde ve dedemde de yokmuş. Onlarda olmamasına rağmen teyzelerimde var  :lol:. Sanırım benimki de aynı durum. Ayrıca çukur çene benim bildiğim baskın bir özellik. Yani anne tarafında ya herkeste olacak ya da kimsede olmayacak gibi bir durum yok mu?
Babalarını hiç görmedim ama benim tanıdığım 2 kardeşten birinde var, diğerinde yok. Aynı şekilde annelerinde de yoktu yanlış hatırlamıyorsam.

Mafya Babası Hawkeye

• Knight at Arms
  • *
  • Başkent Ele Geçiriliyor Ama Sadece Ziyafet
    • Steam - 1
    • Twitter - 1
    • Twitch.tv - 1
    • YouTube - 1
    • YouTube - 1
    • View Profile
  • MP nick: Hawkeye
« Reply #6 on: September 08, 2019, 08:46:49 AM »
evlatlık olsan ne olacak ki? yararlı birşey, hayatın boyunca gerçek ebeveynlerini bulmaya çalışacaksın, bir maceraya atılacaksın.

Targutay Kağan

• Recruit
  • *
  • Korkmadık, savaştık.
    • View Profile
« Reply #7 on: September 08, 2019, 10:22:21 AM »
Aslında abimde de var gibi geldi ama adam sürekli sakallı dolaşıyor hiç kesmiyor. Bir kereliğine kesmişti onda da var gibi geldi ama emin değilim öncedendi. Gidip de durduk yere çenesini de elleyecek değilim :D

Emrehan

• Count
  • *
  • 🍻
    • Steam - emrehanTR
    • View Profile
  • M&BWB
« Reply #8 on: September 08, 2019, 11:02:32 AM »
Espritüel bir ses tonuyla sor ailene "ben evlatlık mıyım benim niye çene çukurum yok anne" diye.

Targutay Kağan

• Recruit
  • *
  • Korkmadık, savaştık.
    • View Profile
« Reply #9 on: September 08, 2019, 06:39:25 PM »
Espritüel bir ses tonuyla sor ailene "ben evlatlık mıyım benim niye çene çukurum yok anne" diye.

:D :D deneyeceğim.

Cevapsız Sorular

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Neutral
« Reply #10 on: September 08, 2019, 07:13:55 PM »
House MD dizisinde böyle bir bolum vardı.çocuk 9 yasında evlatlık olduğunu öğreniyor (internette gezinirken) ama 16 yaşına kadar saklıyordu.