Sonbahar Lakırtısı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Beyler bir şey soracağım: Lenovo G500 laptop kullanıyorum. Birkaç ay önce ekran kartında bir arıza çıkmıştı. Bu sebeple ekran kartını direkt sökmüşlerdi. Intel HD Graphics 4000 ile idare ediyorum. Acaba o sökülen ekran kartının modelinin aynısını alıp, tekrar takabilmek mümkün mü?

RoadWarriror said:
Beyler bir şey soracağım: Lenovo G500 laptop kullanıyorum. Birkaç ay önce ekran kartında bir arıza çıkmıştı. Bu sebeple ekran kartını direkt sökmüşlerdi. Intel HD Graphics 4000 ile idare ediyorum. Acaba o sökülen ekran kartının modelinin aynısını alıp, tekrar takabilmek mümkün mü?
Anakarta lehimli kartı sökmek ayrı masraf, birebir kartı satın almak ayrı masraf, geri lehimlemek (doğru yolları lehimleyerek) ayrı masraf.

Ha yok harici ekran kartı ise (ki G500 sanmıyorum, harici ekran kartı demek laptop fiyatı +2k demek oluyordu) çok kolay.

Ama ilki olduğuna hem fikiriz. Söken teknik servis ise sana bir fiyat çıkarmış olması lazım değişim için. Değilse kim yemiş o yüreği?

Telefon numaramı değiştirmek istiyorum. Whatsapp musibetini yeni numarama aktaracağım fakat istiyorum ki sadece mesajlarımı alabileyim. Fakat bir arkadaşım numarasını değiştirmiş, arşivdeki sohbette son kısımda bir bildirimden hallice açıklama var ve buna dokunduğumda yeni numarasını görebiliyorum. Sohbet ettiğim insanlar tek dokunuşla yeni numaramı öğrenecekse işin bir esprisi yok. Konuyla ilgili detaylı bilgisi olan aktarırsa sevinirim.

Grup değilse, numarasını değiştirdi bilgisi isteğine bağlı olarak gidiyordu yani sana soruyor bak herkese mi yollayayım yoksa senin seçeceğin kişilere mi diye. Whatsapp içerisinde bulunan numara değiştirme kısmından yapman gerekiyor yani aynı cihaz üzerinden değiştirmelisin numaranı.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom