Author Topic: Aktif Oyuncu Listesi  (Read 3836 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

GarviDel

• Sergeant at Arms
  • *
  • Forth Eorlingas!
    • Steam - GARviDEL
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • MP nick: Creed_Garvidel
Re: Aktif Oyuncu Listesi
« Reply #30 on: August 20, 2019, 12:57:46 PM »
Listede bulunmam şaşırttı beni ama garvidelin de bir çok oyuncunun üstünde olması daha da şaşırttı, yine de emeklerin için teşekkürler.
Hiçbir iddiam yok ama bence bulunmam gereken yerdeyim. Sana kim daha iyi diye bir şey kanıtlamama gerek yok. Liste tek başına hazırlanmış bir liste değil. Konuşmadan önce eğer varsa tabi biraz kafanın içindekini kullansan gayet güzel olur. Bu liste son turnuvalara göre hazırlanmış bir liste. Son turnuvalarda başarılarımız ortada hani dersenki takımın sayesinde kazandın WBMM gibi mac formatı olan platformda kda'larimizi karşılaştırabilirsin sen ve beni veya diğer oyuncularla. Dediğim gibi liste tek hazırlanmış bir liste değil birden fazla kişinin seçimleri ile oldu bu liste.

yani o sıralamayı benimle kd karşılaştırarak mı aldın? İlginç halbu ki lafımın başında listede olduğuma şaşırmış olduğumu söylemiştim. Ayrıca insanın gerçekleri kendi kendine kimse hatırlatmadan söylemesi ne kadar güzel :)
Kafanın ici gerçekten boşmuş. Listeyle benim alakam yok bende sizin gibi forumda gördüm. Listeyi Thorin, Samu ve Kiron ortak hazırladı.

Listeden çok şikayetçi değilim , dediğim gibi gardelin altındaki bir çok oyuncu gardelden çok daha iyi olduğunu düşünüyorum, he diyorsanız aktiflik çok daha önemli ,o zaman neden olmasın?
Sen ne düşünürsen düşün liste bu. Madem çok düşünüyorsun git liste oluştur kendin hazırla.

White Snake

• Knight at Arms
  • *
  • M Y L I T T L E P O N Y ! ! !
    • Steam - foreternity
    • View Profile
  • Faction: Neutral
  • MP nick: PaRa
  • WBNWM&BWF&SVC
« Reply #31 on: August 20, 2019, 01:04:14 PM »

Sen ne düşünürsen düşün liste bu. Madem çok düşünüyorsun git liste oluştur kendin hazırla.

Tamam sakin ol tatlım, en iyisi sensin. :D

GarviDel

• Sergeant at Arms
  • *
  • Forth Eorlingas!
    • Steam - GARviDEL
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • MP nick: Creed_Garvidel
« Reply #32 on: August 20, 2019, 01:06:52 PM »
Oyun konusunda birazcık bilgisi olan birisi olsan tamam derim kabul ederim
 Fakat yorum yapabilecek bir kapasitede değilsin.

Kimseden çekinecek değilim bu konuda sonuçta bir oyun ve rekabetçi şekilde oynuyoruz. Açıkçası ben daha yukarıda olacağımı düşünmüştüm fakat liste bu müdehale edemem kendi düşünceleri.

Kiron

• Archivist
  • Global Moderator
  • *
  • "This is the way"
    • Skype - Kiron_Aquila
    • Steam - Kiron
    • View Profile
  • MP nick: SoE_Kiron
  • WBNWM&B
« Reply #33 on: August 20, 2019, 01:09:29 PM »
Merhabalar,
Şu liste olayına hafiften bir açıklama getirip tüm tartışmalara izleyici kalmayı tercih edeceğim. Bu listeler tamamı ile bireyseldir. EU/NA komunitesinde bir süre önce yasağı kalktı ve insanlar bu listeleri tekrardan oluşturmaya başladı. Bunu yaparken listeyi hazırlayan kimseler her ne kadar düzgün yorum yapsalar da işin her zaman kişisel düşünce ve yargı üzerine olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani listeler kişiden kişiye değişen şahsi fikirlerdir. Buradaki listeleri herhangi bir istatistik kurumu hazırlamış gibi düşünmemeniz gerekiyor. İşin herhangi bir bağlayıcılığı yok. Tabi bu listeleri hazırlayan kişiler belirli denetimlere maruz kalabiliyor veya ortak fikirler alabiliyorlar. Bunun sebebi de objektif olmaya çalışmaları ve iyi niyet. Bu işin resmiyete yakın olmasını istemelerinden kaynaklı. O sebeple bu konu altında yapacağınız tartışmaların, bu olguya bağlı olduğuna dikkat edin.

Ayrıca değinmek isterim ki; Türkçe Forum'da bu tarz konuları forum yönetimi olarak şimdilik denetleyeceğiz. Bu sebeple, bu konuyu buna benzer listeler ve rekabet arttırıcı içeriklerin Türkçe Forum'da arttırılması için bir pilot uygulama olarak görün. İleride buna benzer varyasyonlarla kişiler kendi listesini de oluşturabilir, gelecek tepki ve olgunluklara göre. Böylece Türk Topluluğu içinde rekabet artar diye umuyoruz. Bu yazı bilgilendirme amaçlıdır.
İyi forumlar!
« Last Edit: August 20, 2019, 01:23:19 PM by Kiron »

Thorin

• Knight
  • *
    • Steam - https://steamcommunity.com/profiles/76561198219940751/
    • YouTube - UCH0qZU9vNaOCzsTaI1RDWOg
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
  • MP nick: Thorin
« Reply #34 on: August 21, 2019, 12:04:01 PM »
Listeye bir kaç ekleme yapıldı ve alfabetik düzen getirildi.

Hepreai

• Veteran
  • *
    • Steam - https://steamcommunity.com/id/Hepreai/
    • Twitch.tv - https://www.twitch.tv/hepreai
    • YouTube - Hepreai
    • YouTube - https://www.youtube.com/channel/
    • View Profile
  • Faction: Nord
  • MP nick: Hepreai
« Reply #35 on: August 21, 2019, 12:19:43 PM »
böyle farklı konseptlere türk communitysinin ihtiyacı vardı canlanması açısından elinize sağlık

Thorin

• Knight
  • *
    • View Profile
« Reply #36 on: August 21, 2019, 12:31:09 PM »
Arkadaşlar bu puanlama kişiden kişiye değişir kimi a daha iyi bulur kimi b yi  buna bi şey yapamayız.Fakat yapıcakta bir şey yok .Burda bir emek olduğunu düşünüyorum .Bence bu emeğe ne olursa olsun saygı duyulmalı.Demek istediğim şu ki  burda sidik yarıştırmaya gerek yok Uzun lafın kısası ortam zaten kimin kimden iyi olduğunu biliyor .Yinede Thorin ve diğer yardım eden kişilere bunu yaptıkalrı için teşekkür ederiz.
böyle farklı konseptlere türk communitysinin ihtiyacı vardı canlanması açısından elinize sağlık
Teşekkürler.

White Snake

• Knight at Arms
  • *
    • Steam - foreternity
    • View Profile
  • WBNWM&BWF&SVC
« Reply #37 on: August 21, 2019, 12:51:27 PM »
native tr nin gelmiş geçmiş en iyi takımları listeside yapılabilir

Thorin

• Knight
  • *
    • View Profile
« Reply #38 on: August 21, 2019, 06:48:53 PM »
native tr nin gelmiş geçmiş en iyi takımları listeside yapılabilir
Farklı listeler de yapılabilir, tavsiye için teşekkürler.

Ssiyah

• Regular
  • *
    • View Profile
  • MP nick: Ssiyah
« Reply #39 on: August 22, 2019, 10:52:10 PM »
Açık konuşmak gerekirse listenin son derece hatalı olduğunu düşünüyorum. En basitinden
Fearless , Mountain, Metehanyus , Gorgi bu isimler benden daha iyi piyadeler benim 7-0 attığım adamın altında olamazlar. Ayrıca Thorin kimlere danışarak hazırladın bu listeyi bu da ayrı bir konu. En çok kızdığım nokta Mountain gibi TR nin en iyi piyadelerinden birisini sona yazman olmuştur.

Thorin

• Knight
  • *
    • View Profile
« Reply #40 on: August 22, 2019, 11:39:05 PM »
Açık konuşmak gerekirse listenin son derece hatalı olduğunu düşünüyorum. En basitinden
Fearless , Mountain, Metehanyus , Gorgi bu isimler benden daha iyi piyadeler benim 7-0 attığım adamın altında olamazlar. Ayrıca Thorin kimlere danışarak hazırladın bu listeyi bu da ayrı bir konu. En çok kızdığım nokta Mountain gibi TR nin en iyi piyadelerinden birisini sona yazman olmuştur.
Öncelikle bu liste herhangi bir resmiyet barındırmıyor. Bu sadece benim ve bir kaç oyuncunun fikriyle hazırlanmış daha çok kişisel düşünceleri temsil eden bir liste. Konu açıklamalarını ve Kiron'un yaptığı açıklamayı eğer okuduysan bunları yazmazdın diye düşünüyorum. Ayrıca bu listede özellikle piyadelerin takım oyunlarına bakılarak değerlendirdik ve burada sonuncu sıra diye birşey de yok.(top20, top25) En alt kısımda yer alması onun Tr'de ki en kötü piyade olması anlamına gelmiyor çünkü bu liste benim kişisel düşüncem. Yazdıklarının hiç birisinde olumlu birşey görmüyorum Ssiyah. Listeyi yaklaşık 2-3 haftadır yapmak için izin istiyordum ve Kiron'da bana bu izni verdi ki ben bunu açıklamada belirttim. Dediğim gibi ne konu açıklamalarını ne de Kiron'un özetlediği kısmı okumamışsın.

Ssiyah

• Regular
  • *
    • View Profile
  • MP nick: Ssiyah
« Reply #41 on: August 23, 2019, 12:36:55 PM »
Öncelikle bu liste herhangi bir resmiyet barındırmıyor. Bu sadece benim ve bir kaç oyuncunun fikriyle hazırlanmış daha çok kişisel düşünceleri temsil eden bir liste. Konu açıklamalarını ve Kiron'un yaptığı açıklamayı eğer okuduysan bunları yazmazdın diye düşünüyorum. Ayrıca bu listede özellikle piyadelerin takım oyunlarına bakılarak değerlendirdik ve burada sonuncu sıra diye birşey de yok.(top20, top25) En alt kısımda yer alması onun Tr'de ki en kötü piyade olması anlamına gelmiyor çünkü bu liste benim kişisel düşüncem. Yazdıklarının hiç birisinde olumlu birşey görmüyorum Ssiyah. Listeyi yaklaşık 2-3 haftadır yapmak için izin istiyordum ve Kiron'da bana bu izni verdi ki ben bunu açıklamada belirttim. Dediğim gibi ne konu açıklamalarını ne de Kiron'un özetlediği kısmı okumamışsın.
Bu liste senin ve birkaç oyuncunun fikriyle hazırlanmış bir liste olabilir. Yapmış olduğum yorum da benim şahsi düşüncelerim.
Konu açıklamalarını ve bütün girdileri okudum ona göre kendi yorumumu belirttim. Bilmediğim konu hakkında yorum yapmam. Bu listenin hazırlanmasında hatalı olduğunu düşünmemin diğer bir nedeni de aktiflik kriterinin en ön planda tutulmasıdır. Yazdıklarımda da illa olumlu bir şey görmen gerekmiyor. Yapılan eleştirilere eleştiri ile cevap vererek kendi düşüncelerini rasyonalize edemezsin.

Thorin

• Knight
  • *
    • View Profile
« Reply #42 on: August 23, 2019, 01:01:20 PM »
Bu liste senin ve birkaç oyuncunun fikriyle hazırlanmış bir liste olabilir. Yapmış olduğum yorum da benim şahsi düşüncelerim.
Konu açıklamalarını ve bütün girdileri okudum ona göre kendi yorumumu belirttim. Bilmediğim konu hakkında yorum yapmam. Bu listenin hazırlanmasında hatalı olduğunu düşünmemin diğer bir nedeni de aktiflik kriterinin en ön planda tutulmasıdır. Yazdıklarımda da illa olumlu bir şey görmen gerekmiyor. Yapılan eleştirilere eleştiri ile cevap vererek kendi düşüncelerini rasyonalize edemezsin.
Ben herkesden olumlu bir yorum beklemiyorum oranın yanlış anlaşılacağını ben de düşündüm ama eğer ki orayı cevaplarsan da bir cevap düşünmüştüm aklımda. Seni tanıyorum Ssiyah. İyi bir insansın ve beraber oynadığımız sürece ağzından küfür dolu bir tek cümle duymadım. Ben sadece senden olumlu herhangi bir cümle bekledim. Eleştirmek tabi ki de hakkın ona bir şey söylemedim zaten. Aktif Oyuncu Değerlendirmesi veya Aktif Oyuncu Listesi önümdeki iki seçenek bunlardı. İlkini seçsem bu konuda daha az eleştiri olurdu belki ama ben ikinciyi seçtim. Tekrar da belirtmek istiyorum bu listede bireysel oynayışa değil, maçlardaki en önemli faktöre yani takım oyununa bakılarak değerlendirildi. Özelden pasif olduğunu belirttiğin için seni listeden çıkartmamı istedin. Senin düşüncen tabi ki de saygı duyacağım.

Ssiyah pasif olduğu için listeden çıkartılmıştır.
« Last Edit: August 23, 2019, 01:14:59 PM by Thorin »

Foyyek

• Recruit
  • *
    • View Profile
  • Faction: Sarranid
« Reply #43 on: August 23, 2019, 02:28:17 PM »
Aktif Oyuncu Listesi

Herkese selamlar! Avrupa formunda şu an hayli popüler olan bir olay var: Aktif Oyuncu Listeleri. Biz de bu olayı Türk komünitesi'ne uyarlamak istedik. Elbette bu liste her şeyi net bir şekilde ortaya koymuyor ama en azından bizleri, şu anda aktif olarak oynayan oyuncular hakkında kabaca bi fikir sahibi edebilir. Listede yer alan oyuncular hakkındaki puanlamaya, daha çok onlar hakkında yaptığımız gözlemler sonucunda karar verdik ve göz önünde tuttuğumuz en önemli faktör ise oyuncuların aktifliğiydi. Elbette ki bu listedeki puanlamalar kimileri için tam yerinde olabilir, aynı şekilde kimileri içinse bir o kadar kötü olabilir. Umuyoruz ki bu liste, hepimiz için bir nebze aydınlatıcı, kendinden sonrakiler içinse öncü olur...

Piyade

Tomayus 99
Lidor 97
Jara 96
Melanippe 95
Gordios 94
Yuzarsif 94
Cara 93
Vortex 93
Yolcu 93
Karahan 92
Echelon 90
Kiymali Danino 90

Aerat 89
Poer 89
Xlasis 89
Fearless 88
Horac 88
Scepion 88
Penthos 87
Cabbar 85
Feodras  85

Bladee 83
HasmetliTosunGorgiBey 83
Metehanyus 83
Mountain 83

Okçu

Xerxes 99
Samu 98
Koso 97
Airelhach 96
Thorin 95
Feronia 93
Irsman 92

Invincible 88
Exca 87
Queas 87
Mockingbird 86
Sepia 85

Eski 83
Pierro 82
Patates 80
Iraneth 79
ZaferBey 79
Gameshero 78
Kursad 78
Foyyek 76

Atlı

Nomes 99
Flawin 96
Mace 96
Earendil 93
Hun 93
Blackmore 90
Colonel 90
Conan 90

Aksungur 89
Alex 88
Capitaine 86
Garvidel 86
FranzJoseph 85
Lalulaa 85
Squertmen 85

Keykubat 84
Hepreai 83
Serthas 83
Laylet 82
Medium 82
Hosu 80
AttilaHan 79
Sindarin 79
Paralyzer 78
Ryotaink 78
Duvar 77

Mansiyon Listesi

"Bu listedeki oyuncular son zamanlarda oynamayı bırakmış, oynamaya tekrar başlarlarsa kesinlikle listede üst sıralarda olacak oyuncular."

Piyade

Khefren
Pendragon
Mete Khan
Kiron
Faramir
Okçu

Menethil
Rayden
Tırtıl
Toi
Quake

Atlı

Sikici_Ottoman
Tyhke
Sir_Arthur
Relexan
Belendor

Puanlamayı yaparken çoğu zaman danıştığım ve ettiği yardımlardan dolayı Samu'ya, sunduğu fikirler ve bu konuyu açmamıza izin verdiği için Kiron'a ve forum formatını kullanmama izin verdiği için Kane'e çok teşekkür ediyorum.
Eline sağlık güzel hazırlamışsın ama yanlış yazmışsın 86 dır o 76 değil  :fruity: :fruity: :mrgreen: :mrgreen: :D

Kurt Sürüsüne,Köpek Kılavuzluk Edemez

White Snake

• Knight at Arms
  • *
    • Steam - foreternity
    • View Profile
  • WBNWM&BWF&SVC
« Reply #44 on: August 23, 2019, 03:06:41 PM »
(click to show/hide)
Eline sağlık güzel hazırlamışsın ama yanlış yazmışsın 86 dır o 76 değil  :fruity: :fruity: :mrgreen: :mrgreen: :D

sen aktif misin lo bi kere