M&B Warband Eski uygarlıklar/Eski anadolu uygarlıkları modu

Users who are viewing this thread

Dostum amacımız kalbini kırmak değil lakin yolun daha çok başındasın. Atölyeden ve internetten derslere bakarak kendini geliştirebilirsin. Sadece morghs la mod yapılmaz. Wings3D ile model yapman, DXTBmp ile texture resimlerini dds ye çevirmen, OpenBRF ile yaptığın modelleri oyuna ekleyebilir hale getirmen, modül sistemle veya txt yoluyla yaptığın modelleri oyuna eklemen gerekiyor. Model konusuna gelirsek. Açık kaynak modeller var. Onları kullanabilirsin. OSP olarakta geçiyor. Sadece moduna ekledikden sonra forumdaki konusuna modelini kullandığın kişinin ismini teşekkürler kısmına yazman gerekiyor. Herhangi bir konuda aklına takılan bir şey olursa kişisel ileti yoluyla bana ulaşabilirsin. Elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım  :smile:
Örnek olarak : https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,368688.0.html
Benim OSP modellerim bunlar mesela.

The Young Wolf said:
Dostum amacımız kalbini kırmak değil lakin yolun daha çok başındasın. Atölyeden ve internetten derslere bakarak kendini geliştirebilirsin. Sadece morghs la mod yapılmaz. Wings3D ile model yapman, DXTBmp ile texture resimlerini dds ye çevirmen, OpenBRF ile yaptığın modelleri oyuna ekleyebilir hale getirmen, modül sistemle veya txt yoluyla yaptığın modelleri oyuna eklemen gerekiyor. Model konusuna gelirsek. Açık kaynak modeller var. Onları kullanabilirsin. OSP olarakta geçiyor. Sadece moduna ekledikden sonra forumdaki konusuna modelini kullandığın kişinin ismini teşekkürler kısmına yazman gerekiyor. Herhangi bir konuda aklına takılan bir şey olursa kişisel ileti yoluyla bana ulaşabilirsin. Elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalışırım  :smile:
Örnek olarak : https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,368688.0.html
Benim OSP modellerim bunlar mesela.
Dediğim gibi bana ulaşabilirsin. Ayrıca Mod Yapım bölümünden kendini geliştirebilirsin. OSP Kaynaklara da göz atabilirsin  :smile:

Yakışıklı Prens said:
Ve görseller telifsiz dir onlara dikkat ettim telifsiz görsel sitelerinden aldim
Ki zaten o kucumsediginiz askerler itemler oynamasi kadar kolay degil 1 digeri genc osman diye bir mod gelmisti  bir kac item asker ve bazi seylerin adi degistirilmis onu begendiniz ama bunun ondan ne eksigi var elestiriye acik biriyim fakat beni assagilayarak elestiri yapanlarada agzinin payini vermeye cekinmem  :meh:
Vallahi ben pek çok modu beğenmiyorum. Tepki sana denk geldi kusura bakma. Hocam ne güzel başlamışsın eyvallahta, motivasyon olarak çıkmış, kendi sayfası olan modlara bak. Bir de düzenlemene bak.

Bu insanlar yapabiliyorsa, sen çok daha iyisini yapabilirsin.

Ve biz o modları oynamak yerine neden bunu oynayalım?

Mod yapmaya başlamak yerine önceden tecrübe kazanmak adına birkaç model veya sahne tasarlamanı, veya module_system üzerinde kod yazmaya çalışmanı tavsiye ederim. Yolun çok başındasın.

Module systeme nasil kod yazacagim youtebada icerik bulamadim ve nasil bir sey tasarlayacagim simdi biraz at kilic eldiven vs ekleyecegim ops lerden yardim aloyorum su module system ne pek bilmiyorum

Module_system her modun bel kemiğidir. Modunu mod yapacak şeyler bu module_system ile yazılır ve eklenir. Mod Yapımı bölümünde zibilyon tane ders var. Yeterince uzmanlaşırsan kendi kodlarını dahi yazabilirsin.

Henüz doğru düzgün bir birikimin olduğunu göremiyorum. OSP’lerle  Morghs ile herkes bir şeyler yapabilir. Sana tavsiyem bu moda başlamadan önce ufak tefek işlerle uğraş. Kendini yeterli görmeden de böyle büyük bir şeye kalkışma. Sonra hevesin kırılmasın

Warni... yeni ileti

Tlgklz atmış bile

Yakışıklı Prens said:
Module systeme nasil kod yazacagim youtebada icerik bulamadim ve nasil bir sey tasarlayacagim simdi biraz at kilic eldiven vs ekleyecegim ops lerden yardim aloyorum su module system ne pek bilmiyorum

kardeşim taleworldstaki osp özelliklere bak onları eklemeye çalış sonra buz un açtığı mod yapımı dersleri haritasına bak oralardan bişeyler kapmaya çalış ingilizcen iyise pek fazla sıkıntı çekmezsin ha kötüyse çeviri diye birşey var sakın üşenme ilk önce kod yazmanın mantığını kavramaya çalış ama sakın pes etme bir sürü hata ile karşılaşabilirsin ama yılma bu işler böyledir dil dosyasından bir iki şey değiştirmekle mod yapılmaz bende yeniyim mod işinde 1 yıldır falan bu işle meşgulüm ama birçok mod yapan kişiden daha bilgili olduğumu düşünüyorum yapım aşamasındaki modlar konusunda 11. yüzyıl modu şuan yapmakta olduğum modum sadece kod konusunda kendini geliştirme her konuda geliştir çünkü hep başkalarına muhtaç olursun modelleme harita animasyon falan filan bunlarda da geliştir kendini

Arkadaşlar benim şahsi kanaatim bence çocuk gayet başarılı 13 yaşındaki bir çocuktan module systeme kod yazarak cihat ve haçlılar gibi bir mod bekleyemzsiniz module sysetem belki çok zor değil ama mantığını kavrayana bence bu proje 13 yaşındaki bir çocuk için gayet başarılı.Bunlar geleceğin kodlamacıları ki mod kuru falan diyen olmuş haklıda ilk basta öyle gözüküyor ama şaka maka bende bağımlılık yaptı  :mrgreen: oyuna eklenen bayağı item ve karakter var ve karakterler cidden insan üzerinde büyük bjr etki yaratıyor oynamasi eğlencelimi ? Evet daha iyisi olabilirmi ? Elbette olabilir fakat bu yaşdaki bir çocuk için gayet başarılı buldum daha da geliştirilebilir bence devam et ben tavsiye ederim bir göz atın derim 9 baş a kadar sığır kesebilme özelliğide iyi olmuş.Tebrik ederim başarılarının devamını dilerim  :arrow: :facepalm: :roll:

LoadGame said:
Arkadaşlar benim şahsi kanaatim bence çocuk gayet başarılı 13 yaşındaki bir çocuktan module systeme kod yazarak cihat ve haçlılar gibi bir mod bekleyemzsiniz module sysetem belki çok zor değil ama mantığını kavrayana bence bu proje 13 yaşındaki bir çocuk için gayet başarılı.Bunlar geleceğin kodlamacıları ki mod kuru falan diyen olmuş haklıda ilk basta öyle gözüküyor ama şaka maka bende bağımlılık yaptı  :mrgreen: oyuna eklenen bayağı item ve karakter var ve karakterler cidden insan üzerinde büyük bjr etki yaratıyor oynamasi eğlencelimi ? Evet daha iyisi olabilirmi ? Elbette olabilir fakat bu yaşdaki bir çocuk için gayet başarılı buldum daha da geliştirilebilir bence devam et ben tavsiye ederim bir göz atın derim 9 baş a kadar sığır kesebilme özelliğide iyi olmuş.Tebrik ederim başarılarının devamını dilerim  :arrow: :facepalm: :roll:

Teşekküler  :grin: Ama arkadaşlarda haklı kendimi bjraz daha geliştirebilirim

Yakışıklı Prens said:
Evet bu gun module system brf dds falan ile biraz yay eldiven falan ekledim dahada ekleyecegim peki bu harita ne olucak map editor her seferinde error veriyor

şu erroruun fotosunu falan at çözelim olayı

deli43 said:
Yakışıklı Prens said:
Evet bu gun module system brf dds falan ile biraz yay eldiven falan ekledim dahada ekleyecegim peki bu harita ne olucak map editor her seferinde error veriyor

buyrun ard arda bu hataları alıyorum

DYqXav.jpg

DYqXav.jpg

EmMlZZ.jpg

bir hata daha var
ama 3 resimden fazla atamıyorum

Yakışıklı Prens said:
deli43 said:
Yakışıklı Prens said:

buyrun ard arda bu hataları alıyorum

DYqXav.jpg

DYqXav.jpg

EmMlZZ.jpg

bir hata daha var
ama 3 resimden fazla atamıyorum

kanka Map Managerden haritaya girmeye çalışınca mı veriyor hatayı ? birde Map Manager in fotosunu at bakalım belki yanlış ayarlamışsındır

Back
Top Bottom