Büyük Kalradya Savaşı

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

konyene

Regular
Büyük Kalradya Savaşı
Açıklama:
yıl 1257 ve kalradyada bir çok ülke savaşta sarranidliler doğu kergitistanı işgal ediyor son kalan birlikler Tulgayı savunmayı başarıyor ve barış antlaşması imzalanıyor kuzeyde Nordlar kalradyaya ilk ayak bastıkları günden beri genişlemeye devam ediyor  rodokların küçük bir kısmını swadyanın ise bütün kuzey tarafını işgal ediyor Sarranidliler ise Veagirlileri yeniyor bunlar olurken kergitler bu utanç verici başarısızlığın ardından reform hareketlerini başlatıyor özellikle de askeriyede tek amacı muharebe savaşı kazanmak olan orduyu kuşatma savaşları içinde geliştiriyor ve sancar han tahtan indirip yerine nogai han geçiriliyor ve diyor ki hadi şu reform hareketleri deneylim önce swadyanın kalan küçük topraklarını işgal ediyor bu kimsenin dikkatini çekmiyor fakat bütün rodakları yenmeleri bütün dikkatleri kendinde uyandırıyor sarranidliler bu hareketlerini barbarca bulup kin beslemeye başlarken nordlarda saygı uyandırıyor ve 1266 yılında bir dostluk(!) antlaşması imzalanıyor sarranidliler kalradya dışına çıkarılıyor ve dostluk antlaşması yırtılıyor nordlar da reform hareketlerini bitirdikten sonra siz geliyorsunuz 

yapabilecekleriniz:
-oratamı yumuşatmaya çalışabilirsiniz(ki bence yapmayın)
-Büyük Kergit hanlığına yardım edebilirsiniz
-Nordya İmparatorluğuna yardım edebilirsiniz

Devletler:
-Büyük Kergit Hanlığı
-Nordya İmparatorluğu

Eklenecekler:

-kergit reformu sonucu kergit topraklarında yeni şehir düzenleri
-yeni yüzler
-yeni itemler
-yeni yoldaşlar
-yeni asker ağaçları(özellikle de kergitlerde)

Ekip:
- şu anlık sadece ben (alım vardır)

resimler:
-
lqZMvg.png

ilgi olmassa diğer mod gibi iptal edilir her şey ilgiyle başlar

Ortada henüz bir mod, resim, ekip olmadan ; "ilgi olmazsa mod iptal edilir" gibi cümleler kullanılmaması için, mod konusunu açmamanı öneririm bir daha. Modun en az %30'unu tamamladıktan sonra, elinde yeterince resim olunca konuyu aç. Hem forumda boş konular olmasın(Forum kirliliği üzerine), Hemde sadece bir düşünce ortada iken konu açılması zaten forum kurallarına aykırı ve konu için yeterli bilgi yok...

Mod hakkında bir şey, herhangi bir vaat olmadan neden ilgi gösterelim?Resim bile yok.Resim koymazsan konun kilitlenir bu arada.

Edit : Bu arada oyunda en az 6 krallık olmak zorunda.Krallıkları silemezsin.

Keske bir ekip toplayıp,ortada bir şeyler varken bu başlıği açsaydın.Birde Nordlarin svadyanın kuzeyi ve rodokların bir bölümü demişsin,çok farklı yerler bunlar toprak bütünlüğü olmazsa saçma ve kötü durur.

Arkadaşlar ilgi istedik de sanki paramı istedik başarılar dilerim demek veya bir şey istemek beğenmediğiniz yanlarını söylemek zor değil bence,ve o satırı yazmamın nedeni kimse oynamayacaksa havaya kılıç sallamayalım bir mod yapıyorsak adam gibi yapalım diye ekip toplama işine gelince mod anlayabileceğiniz gibi çok şey vaad etmedim ve kolay bir senaryo yazdım biri birlikte çalışalım mı dediğimde yok demem fakat bu modu tek başımada bitirebilirim yine de teşekkür ederim

Dracheon said:
Mod hakkında bir şey, herhangi bir vaat olmadan neden ilgi gösterelim?Resim bile yok.Resim koymazsan konun kilitlenir bu arada.

Edit : Bu arada oyunda en az 6 krallık olmak zorunda.Krallıkları silemezsin.
biliyorum kalanları isyancı şeklinde yapmayı düşünüyorum

Ethred said:
Ortada henüz bir mod, resim, ekip olmadan ; "ilgi olmazsa mod iptal edilir" gibi cümleler kullanılmaması için, mod konusunu açmamanı öneririm bir daha. Modun en az %30'unu tamamladıktan sonra, elinde yeterince resim olunca konuyu aç. Hem forumda boş konular olmasın(Forum kirliliği üzerine), Hemde sadece bir düşünce ortada iken konu açılması zaten forum kurallarına aykırı ve konu için yeterli bilgi yok...
anlayabileceğin gibi bu forumda yeniyim ve yaptığım bir şeyi takip eden bir kitlem yok bir mod yapacağımda bu modu 5 kişi oynayacaksa onlardan da küfür,linç vb. şeyler yiyeceksem ben bu modu küfür yemek için mi yapıyorum oynanacaksa yaparım

Diprone said:
Keske bir ekip toplayıp,ortada bir şeyler varken bu başlıği açsaydın.Birde Nordlarin svadyanın kuzeyi ve rodokların bir bölümü demişsin,çok farklı yerler bunlar toprak bütünlüğü olmazsa saçma ve kötü durur.
orda batı desem daha doğru olabilirdi fakat bütün kuzey kısmı derken yarısı dedeğimi anladığını farz ederek devam ediyorum  ikisi uçurum yerlerde değil istersen kale kale köy köy de söylerim fakat şimdilik şehir şehir söyleyeyim:
nord ların sınırdaki toprakları: yalen uxhal reyvadin ve khudan
kergitlerin sınırdaki toprakları: jelkala,veluca,Dhirimve ıchamur

Güzel bir konu, az çok bir resim eklesen bu konuya ve şöyle bir yaptıklarını falan eklesen zaten moda laf etmeyiz, çıkınca değerlendirip "Başarılar dilerim" der ve modun çıkmasını beklerim. Mod konusu açarken dikkat edilmesi gereken yerlerdi okuyup öyle açmanı tırnak içinde "tavsiye ettim." Amacımız aşağılamak veya linç etmek değil. Ortada bir şey olmayınca ilgi de olmayacağı için tavsiyem bu konuyu kilitleyip bir süre boyunca moda bir şeyler eklemek, az buçuk resim aldıktan sonra konuyu geri düzenlemen. Herkes bu yollardan geçti ve çoğu başarılı olamadı, neden? Çünkü eleştirilere açık değiller. Şimdi bu modu bitireceğine inanarak elinden ne geliyorsa moda abartmayarak eklemeye çalış. Baktın olmadı, baştan yap. Asla pes etme! Başarılar dilerim...

Ethred said:
Güzel bir konu, az çok bir resim eklesen bu konuya ve şöyle bir yaptıklarını falan eklesen zaten moda laf etmeyiz, çıkınca değierlendirip "Başarılar dilerim" der ve modun çıkmasını beklerim. Mod konusu açarken dikkat edilmesei gereken yerlerdi okuyup öyle açmanı tırnak içinde "tavsiye ettim." Amacımız aşağılamak veya linç etmek değil. Oratada bir şey olmayınca ilgi de olmayacağı için tavsiyem bu konuyu kilitleyip bir süre boyunca omda birşeyler eklemek, az buçuk resim aldıktan sonra konuyu geri düzenlemen. Herkes bu yollardan geçti ve çoğu başarılı olamadı, neden? Çünkü eleştirilere açık değiller. Şimdi bu modu bitireceğine inanarak elinden ne geliyorsa moda abartmayarak eklemeye çalış. Baktın olmadı, baştan yap. Asla pes etme! Başarılar dilerim...
öncelikle anlayışın için çok teşekkür ederim önceki moduma ilgi gelmedi diye vazgeçtiğimi düşünüp benim kolay pes ettiğimi zannedebilirsin ama hayır ben ilgi görmediğinden değil forumun artık tarihi modlardan bezdiğini ve benim modumu çok kötü sunuşumdan dolayı iptal ettim ve böyle bir modun daha doğru olacağını düşündüm bu modu ben bitireceğim isterseniz kimse oynamasın ben tek başımada oynarım fakat dediğin gibi forum çöp yeri değil ben modu hiç eleştiri alamadan güzel yapamam kötü bir mod ise boş bir moddan daha çok çöplük oluşturur

Dracheon said:
Keşke konunu diğer konulara bakıp tasarlamaya çalışsaydın.
diğer konulara baktım zaten gözden çıkardığım yerler elbette olacak yanlış yapmadan kim bu yollardan geçti

Dostum double post atma gözünü seveyim.  :lol:

Bak mesela bu benim ilk konum.Buda açtığım son konu

Attığım ikinci konu gibi tasarlarsan konunu daha çok ilgi görür.

Dracheon said:
Dostum double post atma gözünü seveyim.  :lol:

Bak mesela bu benim ilk konum.Buda açtığım son konu

Attığım ikinci konu gibi tasarlarsan konunu daha çok ilgi görür.
zaten bu böyle kalmaz dediğim gibi eleştiriye gelen biriyim aynı zamanda eleştiriylede gelişen biriyim 2 haftaya kadar bundan eser kalmaz siz böyle eleştiri yaptığınız sürece teşekkür ederim

konyene said:
Ethred said:
anlayabileceğin gibi bu forumda yeniyim ve yaptığım bir şeyi takip eden bir kitlem yok bir mod yapacağımda bu modu 5 kişi oynayacaksa onlardan da küfür,linç vb. şeyler yiyeceksem ben bu modu küfür yemek için mi yapıyorum oynanacaksa yaparım
Eğer mod gerçekten güzel olursa ve bir yere kadar gelmişsen insanlar zaten sana ilgi gösterir.Hatta ekibine katılmak isteyenlerde olur.Fakat ortada hiçbir şey yokken ilgi istemek doğru değil bence.Bu yüzden fikrinin arkasındaysan çalışmaya başla ve ortaya bir şeyler koy :smile:

Diprone said:
konyene said:
Ethred said:
Eğer mod gerçekten güzel olursa ve bir yere kadar gelmişsen insanlar zaten sana ilgi gösterir.Hatta ekibine katılmak isteyenlerde olur.Fakat ortada hiçbir şey yokken ilgi istemek doğru değil bence.Bu yüzden fikrinin arkasındaysan çalışmaya başla ve ortaya bir şeyler koy :smile:
teşekkür ederim elimden gelenin daha fazlasını yapmaya çalışacağım

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom