Rise of Empires: Ottoman - Netflix

Users who are viewing this thread

Wuthrad

Grandmaster Knight
Netflix, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul'u fethini konu alan bir Osmanlı dizisi hazırlıyor.​

STXtv ve Karga Seven Pictures ortaklığında hazırlanacak olan yapım altı bölümlük bir mini dizi olacak. Dizi hakkında gelen ilk bilgilere göre belgesel-dizi şeklinde olabilir. Osmanlı’nın yedinci padişahı Sultan II. Mehmet’in 13 yaşında bir çocukken tahta çıkması ve 15’inci yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu’nun en büyük hükümdarlarından biri haline gelmesine kadar geçen dikkat çekici hikayesi ele alınacak.

Sarah Wetherbee, Kelly McPherson ve Emre Şahin’in yapımcılığını üstlendiği dizinin Netflix’te ilk yayın hakları Türkiye ve Çin’de bulunuyor. Dizinin çekimlerine ne zaman başlanacağı ve yayın tarihi henüz bilinmiyor.​

fatih-sultan-mehmet_1066818.jpg

Umarım Osmanlı kısımlarında sex sahneleri olmaz. Türkiyede büyük tepkiyle karşılanır. Hatta o durumda mecliste bu diziyi konuşuyor bile olabilirler.

Oryantalizm bir batı edebiyatı fetişidir. Dengesi kaçarsa sıkıntı olabilir. Ancak Osmanlı'da cinsellik olmadığını veya bu cinselliğin yansıtılmaması gerektiğini savunmak saçmalığın daniskası.

Aklıma Da Vinci Şifresi filmi geldi nedense. Olumlu yaklaşamıyorum. Ama savaş atmosferi, saray sahneleri filan bizim film sektörüne 10 milyon çekecektir.

Savaş sahneleri gösterirler mi bilemedim şimdi. Gösterseler de öyle ahım şahım bir şey olmayacaktır bence. Tabii konu Fatih olunca İstanbul'un Fethi'nin olmaması da mümkün değil. Bakacağız artık.

zéro de conduite said:
onlar sevismiyor mu ki
Onu kastetmedim.
Meclise kadar bile gider bu konu hatta Netflix Türkiyede yasaklanır. Siz kim oluyonuzda Ecdadımızın mahremini gösteriyorsunuz! Hadsizler! Türk düşmanları!
Tarzı muhabbetler döner. Allah aşkına hepimiz Türkiyede yaşiyoruz anladınız işte :grin: Ülkemizde hoş karşılanan şeyler değil bunlar.

Oyuncu kadrosunun ana hattı belirleniyor. Damla Sönmez, Ana adında bir ajan karaktere hayat verecek. Tuba Büyüküstün, Fatih'in üvey annesi Mara Hatun'u canlandırırken, Cem Yiğit Üzümoğlu Fatih Sultan Mehmet rolünde oynayacak.
740eb4d60aea74db352f1b8637aa2866.jpg
311471_0.jpg
cem-uzumoglu-5773.jpg

bu tuba büyüküstünü görünce aklıma sadece sevişme sahnesi geliyor , üzücü. umarım güzel bi dizi olur ya protector dizisinden sonra bi beklentim de yok ama neys.

Sir Rivenal. said:
bu tuba büyüküstünü görünce aklıma sadece sevişme sahnesi geliyor , üzücü. umarım güzel bi dizi olur ya protector dizisinden sonra bi beklentim de yok ama neys.
şşşş sırrı bozma, güzel kadın  :lol:

Back
Top Bottom