[WB][SP] Büyük Güçlerin Doğuşu

Modu oyla! (Fikriniz yoksa oylamayın)

• ★★★★★

Votes: 7 30.4%
  • ★★★★

Votes: 2 8.7%
  • ★★★

Votes: 3 13.0%
  • ★★

Votes: 3 13.0%
  • Votes: 8 34.8%

• Total voters
    23

Users who are viewing this thread

Shaincho

Regular
WDL112.png

[size=8pt]
Mod yapımı şöyle ilerleyecektir: Önce OSP Kodlar, Modeller vesayre eklenecektir, Gerekli OSP ler eklendikten sonra özgün şeyler eklenecektir, Ekran görüntülerine bakıp ön yargılı davranmayınız. İlk başta sadece OSP Görüntüleri olacaktır ve Konu ilk açıldığında sadece konunun açık durması için eklenecektir

aYb225.png

Mod "1444" yılında geçmektedir. Osmanlının başına Fatih Sultan Mehmed geçmiştir, Bu dönemde siz tarafınızı seçeceksiniz ve maceraya atılacaksınız. İster haçlılarla birleşip Tüm dünyayı fethedin, İsterseniz Osmanlı tarafına katılıp İstanbulu fethedip haçlılara karşı direnin, Seçim sizin!

2aV88j.png

Bir Kervan başısın, Balkanlara ticaret yapmaya gider iken bir anda kendini Haydut ordusunun karşında buluyorsun. Tüm mallarını elinden alıyor ve askerlerini öldürüyorlar, beş parasız bir şekilde Osmanlıya doğru at sürüp sığınıyorsun, yeni bir hayata başlıyorsun ve Haydut başının peşine düşüyorsun.

lZ6vvb.png

ERKEN ERİŞİM

- Yüzlerce Yeni Eşya ✖
- Her devlete özel Asker ağacı ✖
- Yeni Şehirler ✖
- Yeni Kaleler ✖
- Yeni Müzikler ✖
- Yeni Sesler ✖
- Her devletin kültürüne özel Yapılar ✖
- Yeni Harita ✖
- Paralı Askerler ✖
- Yeni haydutlar ✖
- Din sistemi ✖
- Birleşmiş Haçlı Orduları (Haçlılar hep birlikte saldırabiliyor) ✖
- Yeni fare ikonu ✔
- Yeni yazı tipi ✔
- Yeni yükleme ekranları ✔
- Yeni anamenü ✔
- Yeni kaplamalar ✔
- Yeni logo ✔
- Yeni can barı ✔
- Yeni kuşatma sahneleri ✔
- Kervan ticareti ✖
- Gelişmiş Yapay zeka ✖
- Yeni Animasyonlar ✖
- Yeni kan efekti ✖
- Ajanlar ✖
- Gizlilikler (Easter Egg) ✖
- Deniz savaşları ✖
- Liman ✖
- Yeni sancaklar ✔

(Zamanla artacaktır)

(Beta ve Tam Versiyon özellikleri mod geliştikçe konuya eklenecektir)

7DrMMW.png

g6JZZR.png
vPvnnv.png

7DrMM5.png
g6JZZ3.png

9NPDBN.jpg
b6dLoZ.jpg
pnpGQr.jpg
lZ6bAr.jpg
b6d0kV.jpg

k6Pj6A.jpg

DDvMY1.png

k6PJ5m.jpg

ODXLgZ.jpg

ED1RoA.jpg

5y1M7R.png

Shaincho - Her Telden

❁ Alımlar için yanıt kısmına bakınız! ❁

9NP22k.png

Düşük Çözünürlük Ek Pakedi (Kasanlar İçin) | ÇIKMADI

MD3LLN.png

OSPLER

- KelNaru
- Abdullah Zubeyr Akyüz
- Cevdet

KODLAR

- leandrojas_

ÖZEL TEŞEKKÜRLER

- KelNaru
- Cumas

Öncelikle sadece yapabileceğim Vaatleri ekledim.

Saçma saçma "kolay gelmesin" gibi lafları kendinize saklayıp Yapımcıların morallerini bozmayın.

Ve bu konu için bir çok kitap aldım, şu an okuyorum, Yinede olumsuz cevaplarınız için teşekkürler.

Yeni Kaplamalar (Textureler) Moda eklenmiştir, Resimleri konuda!

[Konu Güncellendi]

Başarılar, mod eğer hâlâ bir taslaksa bu söyleyeceklerimi yapmalısın. Aksi takdirde yarıda bırakıp gideceksin. Son Warband modcususun, kaybetmeyelim seni abov. :lol:
1.Tarihi değiştir.
2.OSP'lerden kurtul.
3.Module_System öğren.
4.Wings3D öğren.
5.Sahne öğren.
6.Harita importla.

RoadWarriror said:
Başarılar, mod eğer hâlâ bir taslaksa bu söyleyeceklerimi yapmalısın. Aksi takdirde yarıda bırakıp gideceksin. Son Warband modcususun, kaybetmeyelim seni abov. :lol:
1.Tarihi değiştir.
2.OSP'lerden kurtul.
3.Module_System öğren.
4.Wings3D öğren.
5.Sahne öğren.
6.Harita importla.

Çoğunu biliyorum, Module_system de bazı sıkıntılarım var. OSP leri olduğu gibi laak diye koymuyorum (Şuanlık sadece KelNarununkini koydum) Diğerlerini izin alarak değiştiriyorum.

Osplerle sınırlı kalmayacak zaten, birçok yeni şey ekleyeceğim OSP olmayan. Tarih için şuanlık birşey söyleyemem ancak zaman dinamiği yapmayı düşünüyorum (becerebilirsem) Şuanlık haritayla uğraşıyorum ancak harita konusunda pekde iyi olduğum söylenemez, haritacı arıyorum :grin: Desteğin için teşekkürler cansın can. <3  :party:

Ek olarak bu bir "OSMANLI" modu değildir, Tüm ülkelere eşit ağırlık vereceğim, Osmanlı, Müslüman kültürünüde çok iyi yansıtacağım, Hıristiyanlık kültürünüde. Birçok osmanlı modundan farklı olacak.

Güzel mod olacağa benziyor ama osmanlı modlarındaki genel hatayı söylüyeyim sende aynı hataya dusme Türk askerlerinin gücünü aşırı yapıyorlar oyunu en zordada oynasan kolayca kazanıyorsun öyle olunca tat vermıyor sende oyuncu krallıkların gucunu dengelı dagıtırsan sevınırım.
Başarılar

Cumas said:
Güzel mod olacağa benziyor ama osmanlı modlarındaki genel hatayı söylüyeyim sende aynı hataya dusme Türk askerlerinin gücünü aşırı yapıyorlar oyunu en zordada oynasan kolayca kazanıyorsun öyle olunca tat vermıyor sende oyuncu krallıkların gucunu dengelı dagıtırsan sevınırım.
Başarılar

Yapay zeka yenilenecek, siz hücuma kalkarken salak salak oda hücum etmeyecek, okçuları dağa dizip ok atacak felan. Ateşli ok bulabilirsem eklemeyi düşünüyorum. Türklerin gücünü devasa yapmayacağım, ekonomik anlamda zayıf olan devletlerin zırhları felan güçsüz olacak ama. Gerçekcilik maksadıyla. Haçlılar Osmanlıdan daha zengin olduğu için harita üzerindeki Birleşmiş Haçlı Orduları, Osmanlı Lordlarını dümdüz edebilecek, Bir adet Osmanlı örgütü olacak ve bu Örgüt, kamplarda yaşayacak. Çok zengin olmasada çok fazla askere sahip olan bu Osmanlı örgütü haçlılara karşı gelecek ve onlara saldıracak.

Cumas said:
Shaincho ateslı okları benım modumdan alabılırsın

Alırım, teşekkür ederim, özelden hangi dosyaları almam gerektiğini belirtirmisin?

Birçok kaplama, Can barı ve logo yenilendi!

ÇİMEN :

b6d0kV.jpg

KUM :

NDRolP.jpg

Ya arkadaşlar emeğinize sağlık ama hep aynı tip mod konularından bıkmadınız mı osmanlı tarzı konular karakterler biraz farklı bir şey yapsaydınız keşke

Zuko said:
Ya arkadaşlar emeğinize sağlık ama hep aynı tip mod konularından bıkmadınız mı osmanlı tarzı konular karakterler biraz farklı bir şey yapsaydınız keşke

"İlk sayılabilecek" halka (size) duyurulmuş modum, bu yüzden tereddütlüyüm. İlk projemle kendimi geliştirip adımı duyurmak istiyorum daha sonra yapılmamış konseptlerle "OSPSİZ" modlar yapacağım. Şimdilik OSPler nedeniyle Osmanlı konusunda bir mod yaptım, ama dediğim gibi Güçler gerçekçi olacak.

Konuya yaptığınız yanıtlar bana gerçekten çok destek oluyor, mutlu oluyorum cevaplarken. Cansınız, var olun. Fatih Sultan Mehmed'in yüzü konuya eklenmiştir! (Resimlerde)

Tolkienist said:
Neden Osmanlı? OSPli mod, Osmanlı modu, saçma sapan özellikler (yine OSP).1 yıldız verdim.

Teşekkürler, ne diyeyim? Osmanlı Modları dışında adam gibi OSP mi var? Osmanlı modları (çoğu) çöp zaten. Şuanlık OSP, dediğim gibi bu ara mod gibi birşey, bu modla kendimi geliştirip daha iyi şeyler yapacağım.

Neden OSP'ye bağımlı oluyorsunuz ki? Mod yapmak demek OSP'leri dayayıp alın oynayın demek değildir. Bir harita paketi de moddur. Ses paketi de moddur. Yapay zeka geliştirilecektir yazmışsın ama yapay zekayı geliştirecek kodlamayı yazacağından pek bir şüpheliyim. Adımı duyurmak istiyorum demişsin de duyulmayacak ki. Burada adın duyulmuş olsa ne fark edecek? Böyle yapacağına kendini bir konu üzerinde geliştirsen, yaptıklarını göstersen hem kendini göstermiş olursun hem de tanıyan tanır. Yapmak için yapılan modlardan bir farkı yok yaptığının.

İstanbul (Konstantinopolis) Surları konuya eklenmiştir!

Kuşatmalarda birden fazla merdiven bulunmaktadır.

Shaincho said:
Zuko said:

"İlk sayılabilecek" halka (size) duyurulmuş modum, bu yüzden tereddütlüyüm. İlk projemle kendimi geliştirip adımı duyurmak istiyorum daha sonra yapılmamış konseptlerle "OSPSİZ" modlar yapacağım. Şimdilik OSPler nedeniyle Osmanlı konusunda bir mod yaptım, ama dediğim gibi Güçler gerçekçi olacak.

Konuya yaptığınız yanıtlar bana gerçekten çok destek oluyor, mutlu oluyorum cevaplarken. Cansınız, var olun. Fatih Sultan Mehmed'in yüzü konuya eklenmiştir! (Resimlerde)
anladım umarım daha farklı konseptlere de yönelirsiniz

Back
Top Bottom