M&B Çerilerin Uyanışı Modu v1

Users who are viewing this thread

08b00e5d29fd515f65525d70df979a8f.jpg

Merhabalar
Çerilerin Uyanışı Modu Merak Edilen Ve İstenilen Bir Moddu
v1 Yayınlanmış Fakat Verilen Link İndirme Sınırına Ulaşmış Yani Linkteki Programı İndirmek Zorundaydık Ben Sizin Yerinize İndirdim Ve Kotasız Bir İndirme Sitesine Yükledim
Modu İndirdikten Sonra Bazı Görsel Öğelerini Değiştirdim Kısacası Modu Biraz Düzenledim
İyi Oyunlar​

Paylaşma Amacım İsteyen Herkesin Oynaması

Oyun İçi Görüntüler​

mb4.jpg

mb14.jpg

mb11.jpg

mb12.jpg

Mod Linki : https://cerilerinuyanisi.blogspot.com

------------------------------------Mod Özellikleri-----------------------------------
-60 görevlik yeni bir senaryo  (V2 ile daha da artacak)
-Yepyeni itemler
-Tarihe uygun yepyeni askerler
-Tüm dünyayı kapsayan bir harita
-Tarihe uygun yepyeni şehirler
-Tarihe uygun yepyeni sahneler
-Çalışan bir mancınık sistemi !! :grin:
-Yeni hayvanlar(Fil, deve,inek, vs)
-Yepyeni 22 Krallık
-Siyasi Harita
-Kamptan Oba Kurabilme
-Kurduğunuz obaları ve normal obları göç ettirebilme. (Belki v2 için olur sadece)
-Şehirlere isim verebilme.
-Diplomasi
-Yeni Antlaşmalar(İttifaklık, vsvs)
-Top sistemi (Biraz buglu, elimizden bu geldi)
-Kamptan Hisar Kurabilme
-Hisarı kaleye çevirebilme
-Senaryo dışında yepyeni 30 a varan görev
-Cami,Kilise,Havra,Türk Tapınakları
- Din Adamlarından alınabilen görevler
-Irk sistemi
-Din sistemi
-Dini gruplar
-Kendine ait din kurabilme
-Kamptan karargah kurabilme
-Senaryo ve Sandboxtan oluşan iki ayrı sistem
-Sandboxta oynuyorsanız kral olarak başlayabilme.
-Yepyeni müzikler (oyun atmosferi bu müziklerle aşırı değişecek. )
-Yeni kılıç sesleri
-Yeni gökyüzü
-Ev Satın alabilme
-Evimizde uyuyabilme
-Uyuduğumuzda rüya görebilme
-İdam Sistemi
-Deniz Savaşları
- Gemi Satın Alabilme
-Banka Sistemi
-Çocuk Sahibi Olabilme Sistemi
- Ticaret şirketi kurabilme
- Ara sıra savaşlarda otağımız olması (20 savaşa girerseniz 2 sinde olacak)
-Yeni Asker Grupları
- Hancı ile 3 yepyeni oyun
-Bayrakların Şehir girişinde 3 boyutlu olarak dalgalanması
- Şehir ekonomisinin kervan girişine göre artıp azalması...
- Yahudi,Arap,Kürt,Çinli ve Türk asi grupları
- Her devlet için devriye sistemi
-At ıslığı gibi minik özellikler
-Halifelik, Haçlı Seferleri,
-Boy farklılıkları (oyun içinde bazen kısa uzun insanlarla karşılaşabilme gerçekçilik adına)
-Papaz,Şaman ve Müslümanlık elçisi grupları
- Dalgalanan cisimler
-Canımız azken uyarı gelmesi gibi minik savaş özellikleri
-Savaşta ölürsek oyunun devam etmesi
-Kamptan askerlere ekstra para verebilme
-Troop barı
- Yeni savaş stilleri
- Yeni savaş grupları
- Avcılık
- Obalarda alınan görevler. Ve Oba yöneticisi olabilme
- Hanlarda içen,yemek yiyen,müzik çalan insanlar
- Yepyeni hareket animasyonları
- Hristiyansan haçlı seferlerine katılabilme.
- Müslümansan cihada katılabilme.
- Orduya katılabilme
- Obalar, Harabeler, Yeni Kamp Yerleri
- Şehirlerde yeni seçenekler
- Köylerde yeni seçenekler
- Yeni Menüler
- Ve daha bir çok küçük yeni özellikler​

şu çocuk sahibi olabilme nasıl oluyor yani mesela bi mod vardı çocuk bizden yaşlı gözüküyordu

Zuko said:
şu çocuk sahibi olabilme nasıl oluyor yani mesela bi mod vardı çocuk bizden yaşlı gözüküyordu

Yaşlı gözükme olayı söyle sadece belli yüzleri alıyor normalde fakat alacağı yüz yaşlı olarak ayarlanmış, Daha doğrusu ayarlanmamış

SonSipahi said:
Modun senaryosu oldukça kötü.Eğer senaryo oynamak için moda girecekseniz asla tavsiye etmem...
Senaryo Modu Oldukça Kısıtlı Fakat İyi Düşünülmüş. Fakat Modda Çok Fazla Olayla Uğraşıldığı İçin Senaryoya Önem Verilememiş. Bence Mod Senaryo İçin Değil Gerçekçilik İçin Oynanmalı.

Konuyu Karartmak gibi olmasın ama modun yapımcısı sanırım aliemre461'idi kendisin başka bir modunda çalıntı itemler olduğu için forumdan banlamıştı sanırım bu mod'dada aynı şeyler mevcut bu yüzden şuana kadar konu açılmamıştı sanırım (nekadar çok sanırım dedim:/)

Düzenleme: mod hakkında fikirlerimi yazmayı unutmuşum modun senaryosu kısa özeti amelelik yapma ordan buraya sürüklüyorlar ya o ordaydı oraya gidiyorsunuz oradaki adam yok şurdaydı diye oyalıyor hikayesini pek beğenmedim. Mod çıkalı uzun süre olmuş modun yapımcısı V2 %70'lerde diye bir bilgi paylaşmış sanırım birkaç yıl önce galiba V2 hiç gelmiyecek

UchihaPredator said:
Konuyu Karartmak gibi olmasın ama modun yapımcısı sanırım aliemre461'idi kendisin başka bir modunda çalıntı itemler olduğu için forumdan banlamıştı sanırım bu mod'dada aynı şeyler mevcut bu yüzden şuana kadar konu açılmamıştı sanırım (nekadar çok sanırım dedim:/)

Düzenleme: mod hakkında fikirlerimi yazmayı unutmuşum modun senaryosu kısa özeti amelelik yapma ordan buraya sürüklüyorlar ya o ordaydı oraya gidiyorsunuz oradaki adam yok şurdaydı diye oyalıyor hikayesini pek beğenmedim. Mod çıkalı uzun süre olmuş modun yapımcısı V2 %70'lerde diye bir bilgi paylaşmış sanırım birkaç yıl önce galiba V2 hiç gelmiyecek

Modlarda Mecburen Şu Amelelik Sistemi Oluyor. En Kısa Zamanda Hikaye Değişikliğine Gitmeyi Düşünüyoruz. Yorumun İçin Teşekkürler.

Eklenmiş özellikler fena değil, birçok modda yok. Mod hata dolu, çocuğu'na toprak verince yok oluyor, Diplomasi sorunlu, Devriye askerleri kayboluyor,  asker toplama çalışmıyor. Mancınık sorunlu. Kral olarak başlama sorunlu. Hisar ve Kale yükseltmesi oyundaki kaleler aynı değil ve hatalı. Bunlar gördüklerim daha fazlasıda vardır. V2 Çıkmaz. Bu hatalarda moddan soğutuyor. Hatalar eksikler giderilirse, oynanabilir olur.

Bu konuyu bütün forumda ki alakalı-alakasız konu başlıklarına (bknz:Mount and Blade forum konusu.) modun linkini vermenin amacı nedir?
Bunun için para falan mı alıyorsun?Yoksa modun yapımcısı olduğun için her yere yaymak mı istiyorsun?
Neyse ben moderatörlere raporumu yolladım.Onlar gerekeni yaparlar...

N-Feksiyon said:
Eklenmiş özellikler fena değil, birçok modda yok. Mod hata dolu, çocuğu'na toprak verince yok oluyor, Diplomasi sorunlu, Devriye askerleri kayboluyor,  asker toplama çalışmıyor. Mancınık sorunlu. Kral olarak başlama sorunlu. Hisar ve Kale yükseltmesi oyundaki kaleler aynı değil ve hatalı. Bunlar gördüklerim daha fazlasıda vardır. V2 Çıkmaz. Bu hatalarda moddan soğutuyor. Hatalar eksikler giderilirse, oynanabilir olur.
Mancınık Kesinlikle Çalışıyor, Ve Kaybolma Durumu Gibi Bir Sorun Tarafımızda Olmuyor Sorun Büyük İhtimalle Sizle, Haklısınız Birkaç Hata Mevcut Düzeltmeye Çalışıyoruz..

SonSipahi said:
Bu konuyu bütün forumda ki alakalı-alakasız konu başlıklarına (bknz:Mount and Blade forum konusu.) modun linkini vermenin amacı nedir?
Bunun için para falan mı alıyorsun?Yoksa modun yapımcısı olduğun için her yere yaymak mı istiyorsun?
Kesinlikle Para Kazancımız Yok Öyle Bir Düşüncemizde Yok, Modun Yapımcısı Ben Değilim, Ben Sadece Düzenlemeler Yapıyorum. Amacım İse Oyunu Biraz Daha  Gerçekliğe Yakınlaştırmak, Ben Modu Öğrendiğimde Çok Oynamak İstemiştim Fakat Mod Zor Bulunuyrdu Ben Sadece Modu Oynamak İsteyen Kolayca Bulabilsin İndirebilsin Ve Oynayabilsin Diye Çalışıyorum..

samı_tr said:
SonSipahi said:
Kesinlikle Para Kazancımız Yok Öyle Bir Düşüncemizde Yok, Modun Yapımcısı Ben Değilim, Ben Sadece Düzenlemeler Yapıyorum. Amacım İse Oyunu Biraz Daha  Gerçekliğe Yakınlaştırmak, Ben Modu Öğrendiğimde Çok Oynamak İstemiştim Fakat Mod Zor Bulunuyrdu Ben Sadece Modu Oynamak İsteyen Kolayca Bulabilsin İndirebilsin Ve Oynayabilsin Diye Çalışıyorum..

Ama bunun için forumun bütün bölümlerine konu açmana gerek yoktu...
Mesela Mount and Blade bölümünde bu konuyu yazmanın sebebi nedir? Sonuçta bu mod Mount and Blade Warband için yapılmış bir mod...

SonSipahi said:
samı_tr said:
SonSipahi said:

Ama bunun için forumun bütün bölümlerine konu açmana gerek yoktu...
Mesela Mount and Blade bölümünde bu konuyu yazmanın sebebi nedir? Sonuçta bu mod Mount and Blade Warband için yapılmış bir mod...
Bu Siteyi daha önce görmedim ve bilgim yoktu o yüzden warband da paylaştım sonra mound and blade yi gördüm paylaştım ve en son buraya paylaşılması gerektiğini gördüm ve buraya paylaştım

Back
Top Bottom