[%85] A World of Ice and Fire Türkçe Yerelleştirme Çalışması [v3.6 için v1.1]

Users who are viewing this thread

eferollins said:
Merhaba modun 3.6 versiyonunda bir sıkıntı çıkar mı?Eğer oynayış kısmında sıkıntılar çıkartacaksa modu son versiyonuna göre güncelleyip,metinlerini düzeltebilir misin?Hem son sürümde oynayan arkadaşlar için kolaylık olur hem de yama güncel kalmış olur

Her sürümde yamayı kullanabilirsiniz fakat bazı çevrilen satırlar İngilizce kalacaktır. Sıkıntısız tüm sürümlerde kullanabilirsiniz. Yakında 3.6'ya güncelleyeceğim ama ondan önce 3.0 yamasına yoldaşların metinlerini ve Varis'in görevlerini ekleyeceğim. Şuan çoğu yoldaşın metni İngilizce veya kontrolsüz bir biçimde.

Yamaya gelecek olursak diğer video oyunlardan farklı olarak Binek&Kılıç'ın modüler bir sistemi var. Farklı sürümlerde sadece çevrilen kısımların birazı İngilizce olur. Bunun haricinde başka bir sıkıntı olmaz.

İmkanınız varsa yamayı 3.0 sürümünde kullanmaya çalışın. 3.6'da o kadar çok yenilik yok fakat yine de en güncel sürüm olduğu için güncellemesi gelecek. Şuan tatildeyim, kişisel bilgisayarıma erişimim yok şuanda. En yakın zamanda ilgileneceğim belirttiğim satırlarla. Herhangi bir sorununuz olursa bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

ılPrincipe said:
3.6 oynadığımdan pek çoğu İngilizce haliyle acılar çektim  :ohdear: ki devam da edemedim görevlere bakılan yerde ingilizce olunca kapattım.

İmkânınız varsa 3.0 sürümünü kullanmaya çalışın. Belirttiğim gibi çok fazla bir değişiklik yok. En yakın zamanda 3.6 sürümüne güncelleyeceğim.

3.0'daki kaydınızı üst sürüme aktarma şansınız var. Modun moddb sayfasından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Nahkrin said:
Evet çeviri biraz kötüydü Varys questlineda fakat ne istediği anlaşılıyordu

Kişisel bilgisayarına ulaşabilirsem halledeceğim en yakın zamanda. Evlilik'le ilgili birkaç satır vardı benim çevirmediğim onları da düzelteceğim. Ben çevirmediğimden yanlış çevrilmiş bir kısım metinler. Yarısını düzeltmiştim diğer yarısı kalmıştı en son. Hepsini kişisel bilgisayarıma ulaştığımda halledeceğim.

UchihaPredator said:
Selamlar modun türkçe yamasını kurdum karakter yaratma ekranından sonra devam et tuşuna bastığım halde oyuna başlamıyor modun sürümü 3.0

Modun kurulu olduğu klasörün içine menus.txt ve languages dosyalarını yapıştırdıysanız bir sıkıntı olmaması gerek. Siz yamayı kurarken modun dosyaları ellenmiyor sadece modüler sisteme eklemeler yapılıyor. Eğer bir sıkıntı yaşıyorsanız mod ile alakalıdır. Fakat sizin için tekrar kontrol eldeyim. Upload ettiğim dosyalar aceleyle yüklendi.

Düzenleme: 3.0 sürümünde tekrar kontrol ettim sıkıntısız çalışıyor.

UchihaPredator said:
Selamlar modun türkçe yamasını kurdum karakter yaratma ekranından sonra devam et tuşuna bastığım halde oyuna başlamıyor modun sürümü 3.0

Aynı hata benim de başıma geldi. Moddb'den 3.6 için hotfix var onu indir. Modun kurulu olduğu yere at sorunun çözülür.

Modun 3.6 Sürümünü indirip deniyeceğim yardımlarınız için teşşekürler

Düzenleme: oyunu ingilizceye alıp tekrardan denedim fakat ingilizce olan versiyonuda aynı hatayı verdi modu steam workshoptan indirmiştim bu akşam moddb'den indirmeyi deniyeceğim

KalradyaGunes said:
UchihaPredator said:

Aynı hata benim de başıma geldi. Moddb'den 3.6 için hotfix var onu indir. Modun kurulu olduğu yere at sorunun çözülür.

3.0 sürümünde test ettim ve sıkıntı yaşamadım yama ile. 3.6 hotfixi, 3.5 sürümüne sahip olanlar için bir düzeltme. 3.0 sürümüne 3.6 hotfixini atamazsınız.

3.0 sürümüne düzgün bir şekilde yamayı eklediyseniz sıkıntı yaşamamanız lazım. Başlatıcıdan oyunu İngilizceye alıp kontrol edin. Mod dosyaları bozulmuş olabilir.

3.0 sürümü dışındaki sürümlere sadece languages klasörünü yapıştırmanız gerek unutmayın. Yakında 3.6'ya güncelleyeceğim dosyaları. Modu kurarken sıkıntı yaşamanız oldukça olağan, hızlı hızlı upload edip notları hazırladım. Kurulum Notlarında da sıkıntılar var zaten, tekrar kontrol edince fark ettim. Bu gece ufak bir güncelleme ile herşeyi düzenleyeceğim.

⦁ Konu düzeni kısmen de olsa geliştirildi.
⦁ 3.6 güncellemesinden önceki son sürüm olacak olan BETA 3.0 sürümü (Ufak hatalar giderildi.) konuya eklendi.
⦁ BETA 3.0 için virüs tarama sonuçları eklendi. (VirusTotal)
⦁ Her ne kadar yamanın son haline teşkil etmiyor olsalar da çeviri yüzdeleri eklendi.

DUYURU: Elimde oyunun ana müziklerini Game of Thrones temasına uygun olarak yeniden düzenleme amaçlı hazırlanmış 11 soundtracklik bir yama var. (Westeros'ta ve Essos'da gezerken çalıcak arkaplan müzikleri + The Rains of The Castamere) Telif hakkı yüzünden bir sıkıntı yaşanır mı bilmiyorum ama dilerseniz paylaşabilirim.

Ayrıca, yakında AWOIAF (A World of Ice and Fire) görev serilerinin tam çözümlerini ve modla ilgili ipuçlarını konuda paylaşacağım.

Meka33 said:
⦁ Konu düzeni kısmen de olsa geliştirildi.
⦁ 3.6 güncellemesinden önceki son sürüm olacak olan BETA 3.0 sürümü (Ufak hatalar giderildi.) konuya eklendi.
⦁ BETA 3.0 için virüs tarama sonuçları eklendi. (VirusTotal)
⦁ Her ne kadar yamanın son haline teşkil etmiyor olsalar da çeviri yüzdeleri eklendi.

DUYURU: Elimde oyunun ana müziklerini Game of Thrones temasına uygun olarak yeniden düzenleme amaçlı hazırlanmış 11 soundtracklik bir yama var. (Westeros'ta ve Essos'da gezerken çalıcak arkaplan müzikleri + The Rains of The Castamere) Telif hakkı yüzünden bir sıkıntı yaşanır mı bilmiyorum ama dilerseniz paylaşabilirim.

Ayrıca, yakında AWOIAF (A World of Ice and Fire) görev serilerinin tam çözümlerini ve modla ilgili ipuçlarını konuda paylaşacağım.
paylaşır mısın dostum müzikleri

AWOIAF Game of Thrones Soundtracks Plug-in v1.2

* Includes 11 Game of Thrones TV Series soundtracks.
* Compatible with all verisons of AWOIAF ModPack.

* 11 Game of Thrones TV Dizisi soundtracki içerir.
* Tüm AWOIAF ModPakedi sürümleriyle uyumludur.

Kurulum Notu: .rar dosyasını çıkarttıktan sonra MountBlade Warband adlı bir dosya elinize geçecek. Bu klasörün içindeki modules dosyasında A World of Ice And Fire adlı bir dosya var. Bu dosyanın adını mod klasörünüzün adıyla aynı yapıp, çıkarttığınız MountBlade Warband dosyasını oyunun kurulu olduğu bölüme atabilirsiniz. Yada direkt olarak A World of Ice And Fire dosyasının içindekileri modun kurulu olduğu klasöre yapıştırabilirsiniz.

AWOIAF ModPakedi Kütüphanesi

Ana Hikaye Görev Serisi

Görev Adı: Sivri Uç

Görev Tanımı: Sizden iki kuzeyli askeri Kışyarı'na götürmeniz istendi. Vardığınızda, Kralların Şehrinde olanları Robb Stark'a anlatmalısın.

Görev Ödülü: +2 nam ve Kral Robb Stark ile +5 ilişki.

Görev Açıklaması: Oyuna ilk başlayıp karakterinizi yarattıktan sonra bir metin dizisinin ardından oyuna başlayacaksınız. Oyuna başladığınızda bir Stark Hanesi Muhafızı yanınıza gelecek ve Lannister askerlerinin herkesi katlettiğinden bahsedecek. "Kendini savunmalısın!" şeklinde bir bildirim alıcaksınız. Karakterinizi yaratma şeklinize göre elinizde bir kılıç veya satır olacak. Lannister akserleri baskın gelecek ve bulunduğunuz konumdaki çoğu kişiyi katledicek.
Bu sırada bulunduğunuz bölgenin yakınlarından geçen Lord Edgar da bu karmaşayı duyup olay yerine gidicek. Bu kısımda baygın bir şekilde yatmaktayız. Bize verilen bilgiye göre Lord Edgar bizi bulmuş ve hayatta kaldığımız için oldukça şanslıymışız.
Lord Edgar ile karakterimizin arasında geçecek diyalogdan sonra bize Kışyarına yol almamız gerektiğini ve durumu Robb Stark'a bildirmemiz gerektiğini söyleyecek. Yanımıza da eşlik edecek 2 Stark Askeri verilecek.
Bu kısımda iki seçeneğiniz var. Ya yardım etmeyi kabul edip Lannisterlarla ilişkiniz düşecek ve ana hikaye görevlerine devam edeceksiniz; yada kabul etmeyip yolunuza koyulacaksınız.

Dipnot: Eğer oyunda tüccar olarak ilerlemek isterseniz (bir süreliğine) Lannisterlar ile ilişkinizin bozulmaması iyi olabilir. Fakat bunun karşılığında ana hikaye serisinde ilerleme şansınızı kaybedeceksiniz.

Yardım etmeyi seçtiğimiz takdirde iki stark askeri grubumuza katılacak ve 'Tab' tuşu ile haritamıza döneceğiz. Bu aşamada peşimize 3 birliklik bir Lannister devriyesi takılacak. Savaşabilirsiniz veya direkt atlatabilirsiniz. Kral yolunu takip ederek Kışyarına ulaşmaya çalışın. Yolda bazı tepe kabileleriyle karşılaşabilirsiniz. Muhtemel olarak da Ay Kardeşleri ile karşılaşacaksınız. Gözünüzü açık tutun ve Kışyarına doğru ilerleyin. Moat Cailin'i geçtikten sonra artık Kuzey diyarlarına adım atmış bulunmaktasınız. Cerwyn Kalesini görüyorsanız Kışyarına çok yakınsınız demektir.
Kışyarına varışınızdan sonra Robb Stark'ı bulmalı ve ona olup biteni anlatmalısınız. Sivri Uç görevi burada sona erecektir.

Görev Özeti:

*Lannister askerlerine karşı kendini savun.
*Lord Edgar ile konuş.
*Arkandaki 3 birliklik Lannister devriyesini atlat.
*Kral yolunu kuzeye doğru takip ederek Kışyarına ulaş. (İki stark askeri kaybedilse dahi görevin akışı etkilenmeyecektir.)
*Robb Stark'a olup bitenleri anlat.

Not: Görevler zamanla burada yerini alıcak. Şimdilik teker teker eklemek durumundayım. Yardım etmek isterseniz gerekli talimatlar için bana özelden ulaşabilirsiniz. Ayrıca görevlerle ilgili videolar ve görseller yakın gelecekte eklenecektir.

AWOIAF Türkçe Yerelleştirme Çalışması v1.1

Turkish_Yamacısı'nın üzerinde çalıştığı yama ile bu konudaki ana yamayı birleştirme kararı aldık. Tam olarak son rütuşlar atılmasa dahi şuan çeviri yüzdesi %85 olarak gözükmektedir. Genel olarak baktığımızda erişebildiğimiz görevlerin birçoğu çevrilmiş oldu ve artık yama modun son sürümüyle de uyumlu.

* Birliklerin isimleri baştan çevirildi, artık birliklerin isimlerinin %99'u birbiriyle uyumlu olarak Türkçe.
* Görevlerin %99'u Türkçeleştirildi.
* NPC'lerin birçoğunun metinleri Türkçeleştirildi.
* Ufak tefek hatalar giderildi.
* Rastgele Eventler ve hikaye Eventleri artık tamamen Türkçe.
* v3.6'ya dosyalar entegre edildi.

AWOIAF Ana Görev Serisi, Türkçe Yerelleştirme Tanıtımı (Oyun kesitleri hızlandırılmıştır ve çalışmanın son halini temsil etmeyebilir. Bu video AWOIAF ModPakedini, Türkçe Yerelleştirme Çalışmasını ve GoT TV Soundtracks Eklentisini tanıtmak ve bir AWOIAF ModPakedi kütüphanesi oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.):

Bu yeni video, ana hikaye görev serisinin tümünü ( 6 Görev ) içermektedir. Yaklaşık 45 dakikadan oluşan bu kısımdan kesitler alınıp bazı bölümler hızlandırılmıştır. Video GoT TV Series Soundtracks Eklentisinden parçalar içermektedir. Oyuna entegre edilmiş eklentiye bu konunun ana metninden ulaşabilirsiniz.

Önceki video ile kıyaslandığında eski video 5:4 formatında iken, yeni video 16:9 formatında hazırlanmıştır.

AWOIAF ModPakedi kütüphanesini oluşturma amacıyla hazırladığım bu ilk videoyu bu hafta içinde Kütüphane metinleriyle entegre edeceğim. Buna artı olarak kütüphaneyi zenginleştirmek amacıyla başka içerikler de ileride ekleyebilirim.

General Shepherd said:
İyi çalışmalar, tahmini bitme süresi nedir acaba?  :roll:

Bitiş süresine gelirsek, tam bir tarih veremem. İlk önceliğim bu çalışma değil ve oldukça ikinci plana attığım bir şey Mod Çevirisi. Daha önemli çalışmalarım bulunmakta. Yamayı artık oynanabilir seviyeye getirdik, artık ben üstüne bir şeyler eklemeye çalışıyorum. Tahmini bitiş süresi vermek oldukça saçma olur. Videoyu incelerseniz halihazırdaki progressi görebilir ve ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

Back
Top Bottom