Author Topic: [%85] A World of Ice and Fire Türkçe Yerelleştirme Çalışması [v3.6 için v1.1]  (Read 7652 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ılPrincipe

• Knight at Arms
  • *
  • The North Remembers...
    • View Profile
  • Faction: Sarranid
  • M&BWBWF&SNW
İşte hepsine nerelerden ulaşırım diye dediydim. Teşekkürler şehre sızayım o vakit

Meka33

• Veteran
  • *
  • Blazkowicz
    • Steam - Meka33
    • View Profile
  • Faction: Nord
  • MP nick: Meka
  • WBNWVC
Şöyle ki. Duvarın ötesini araştırıp geri döndüm krallığa geri dön ordu topla dedi ama görev yok. Ne yapacağım hiç oynamadım modu haliyle sıkıntı çekiyorum.

Selamlar efendim,

Elinize bir Valyrian çeliği alıp adamlarınızla gidebildiğinizce Kuzey'e at sürerseniz karşınıza ufak bir ak gezen birliği çıkıyor. Alt ettikten sonra da Lord Kumandan ile görüşmelisiniz. Görüştükten sonra size gözünüzü açık tutup devriye gezmeye devam etmenizi istiyor. Burada ana görevler noktalanıyor. Son sürümde (v3.6) de aynı durum geçerli.

Yakında ana görevler için bir metin paylaşabilirim.

Varys görevlerini kontrol etmedim ben. Muhtemelen Türkçe değildir. Aslında orada öyle bir görev serisi olduğunu bilmiyordum. Tatil dönüşü ilgilenirim. Zaten Türkçe ise de muhtemelen kontrol edilmediğinden tam kaliteli bir çevirisi yoktur. Port+çeviri+kontrol+tespit+tam çeviri şeklinde çeviriler ilerliyor. Yakında (3.6 portundan önce) yoldaşların hikayelerini çevireceğim.

Yol Ağzındaki Han'ın ismini de Dörtyol Hanı veya Yolgezen Hanı olarak çevirme planlarım var. Fakat daha tam karar vermedim. İsmi ayarladıktan sonra içindeki tek NPC'nin satırlarını da çevireceğim.

Gördüğünüz çevrilmeyen kısımların ekran görüntüsünü mod sürümünüzle beraber metni gördüğünüz yeri kısaca tanımlayarak (Örnek: Kışyarı Hanındaki hancının *** diyaloğunda böyle bir çevrilmemiş metinle karşılaştım.) bana özel mesaj olarak gönderirseniz; mesajınızı aldığım zaman çevirisini yaparım. Karşılaştığınız yeri bana iletmezseniz kontrolünü yapamam.

İyi günler...
« Last Edit: August 25, 2018, 03:22:48 PM by Meka33 »

ılPrincipe

• Knight at Arms
  • *
  • The North Remembers...
    • View Profile
  • M&BWBWF&SNW
3.6 oynadığımdan pek çoğu İngilizce haliyle acılar çektim  :ohdear: ki devam da edemedim görevlere bakılan yerde ingilizce olunca kapattım.

Nahkrin

• Regular
  • *
    • View Profile
  • Faction: Swadian
  • WBNW
Şöyle ki. Duvarın ötesini araştırıp geri döndüm krallığa geri dön ordu topla dedi ama görev yok. Ne yapacağım hiç oynamadım modu haliyle sıkıntı çekiyorum.

Selamlar efendim,

Elinize nır Valyrian çeliği alıp adamlarınızla gidebildiği bizce Kuzey'e at sürerseniz karşınıza ufak bir ak gezen birliği çıkıyor. Alt ettikten sonra da Lord Kumandan ile görüşmelisiniz. Görüştükten sonra size gözümüzü açık tutup devriye gezmeye devam etmenizi istiyor. Burada ana görevler noktalanıyor. Son sürümde (v3.6) de aynı durum geçerli.

Yakında ana görevler için bir metin paylaşabilirim.

Varys görevlerini kontrol etmedim ben. Muhtemelen Türkçe değildir. Aslında orada öyle bir görev serisi olduğunu bilmiyordum. Tatil dönüşü ilgilenirim. Zaten Türkçe ise de muhtemelen kontrol edilmediğinden tam kaliteli bir çevirisi yoktur. Port+çeviri+kontrol+tespit+tam çeviri şeklinde çeviriler ilerliyor. Yakında (3.6 portundan önce) yoldaşların hikayelerini çevireceğim.

Yol Ağzındaki Han'ın ismini de Dörtyol Hanı veya Yolgezen Hanı olarak çevirme planlarım var. Fakat daha tam karar vermedim. İsmi ayarladıktan sonra içindeki tek NPC'nin satırlarını da çevireceğim.

Gördüğünüz çevrilmeyen kısımların ekran görüntüsünü mod sürümünüzle beraber metni gördüğünüz yeri kısaca tanımlayarak (Örnek: Kışyarı Hanındaki hancının *** diyaloğunda böyle bir çevrilmemiş metinle karşılaştım.) bana özel mesaj olarak gönderirseniz; mesajınızı aldığım zaman çevirisini yaparım. Karşılaştığınız yeri bana iletmezseniz kontrolünü yapamam.

İyi günler...
Evet çeviri biraz kötüydü Varys questlineda fakat ne istediği anlaşılıyordu

eferollins

• Recruit
  • *
    • View Profile
Merhaba modun 3.6 versiyonunda bir sıkıntı çıkar mı?Eğer oynayış kısmında sıkıntılar çıkartacaksa modu son versiyonuna göre güncelleyip,metinlerini düzeltebilir misin?Hem son sürümde oynayan arkadaşlar için kolaylık olur hem de yama güncel kalmış olur

Nahkrin

• Regular
  • *
    • View Profile
  • WBNW
3.6 da sıkıntısız çalışıyor sinirlenip 450 günlük savemi sildim :D

Meka33

• Veteran
  • *
  • Blazkowicz
    • Steam - Meka33
    • View Profile
  • WBNWVC
Merhaba modun 3.6 versiyonunda bir sıkıntı çıkar mı?Eğer oynayış kısmında sıkıntılar çıkartacaksa modu son versiyonuna göre güncelleyip,metinlerini düzeltebilir misin?Hem son sürümde oynayan arkadaşlar için kolaylık olur hem de yama güncel kalmış olur

Her sürümde yamayı kullanabilirsiniz fakat bazı çevrilen satırlar İngilizce kalacaktır. Sıkıntısız tüm sürümlerde kullanabilirsiniz. Yakında 3.6'ya güncelleyeceğim ama ondan önce 3.0 yamasına yoldaşların metinlerini ve Varis'in görevlerini ekleyeceğim. Şuan çoğu yoldaşın metni İngilizce veya kontrolsüz bir biçimde.

Yamaya gelecek olursak diğer video oyunlardan farklı olarak Binek&Kılıç'ın modüler bir sistemi var. Farklı sürümlerde sadece çevrilen kısımların birazı İngilizce olur. Bunun haricinde başka bir sıkıntı olmaz.

İmkanınız varsa yamayı 3.0 sürümünde kullanmaya çalışın. 3.6'da o kadar çok yenilik yok fakat yine de en güncel sürüm olduğu için güncellemesi gelecek. Şuan tatildeyim, kişisel bilgisayarıma erişimim yok şuanda. En yakın zamanda ilgileneceğim belirttiğim satırlarla. Herhangi bir sorununuz olursa bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

3.6 oynadığımdan pek çoğu İngilizce haliyle acılar çektim  :ohdear: ki devam da edemedim görevlere bakılan yerde ingilizce olunca kapattım.

İmkânınız varsa 3.0 sürümünü kullanmaya çalışın. Belirttiğim gibi çok fazla bir değişiklik yok. En yakın zamanda 3.6 sürümüne güncelleyeceğim.

3.0'daki kaydınızı üst sürüme aktarma şansınız var. Modun moddb sayfasından gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Evet çeviri biraz kötüydü Varys questlineda fakat ne istediği anlaşılıyordu

Kişisel bilgisayarına ulaşabilirsem halledeceğim en yakın zamanda. Evlilik'le ilgili birkaç satır vardı benim çevirmediğim onları da düzelteceğim. Ben çevirmediğimden yanlış çevrilmiş bir kısım metinler. Yarısını düzeltmiştim diğer yarısı kalmıştı en son. Hepsini kişisel bilgisayarıma ulaştığımda halledeceğim.
« Last Edit: August 25, 2018, 03:43:03 PM by Meka33 »

UchihaPredator

• Veteran
  • *
    • Steam - uchihapredator
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
  • MP nick: CptCaner
  • WBNWVC
Selamlar modun türkçe yamasını kurdum karakter yaratma ekranından sonra devam et tuşuna bastığım halde oyuna başlamıyor modun sürümü 3.0
:/

Meka33

• Veteran
  • *
  • Blazkowicz
    • Steam - Meka33
    • View Profile
  • WBNWVC
Selamlar modun türkçe yamasını kurdum karakter yaratma ekranından sonra devam et tuşuna bastığım halde oyuna başlamıyor modun sürümü 3.0

Modun kurulu olduğu klasörün içine menus.txt ve languages dosyalarını yapıştırdıysanız bir sıkıntı olmaması gerek. Siz yamayı kurarken modun dosyaları ellenmiyor sadece modüler sisteme eklemeler yapılıyor. Eğer bir sıkıntı yaşıyorsanız mod ile alakalıdır. Fakat sizin için tekrar kontrol eldeyim. Upload ettiğim dosyalar aceleyle yüklendi.

Düzenleme: 3.0 sürümünde tekrar kontrol ettim sıkıntısız çalışıyor.
« Last Edit: August 26, 2018, 02:38:34 PM by Meka33 »

KalradyaGunes

• Recruit
  • *
  • DiriliŞ-Yakındır.
    • View Profile
  • Faction: Neutral

Aynı hata benim de başıma geldi. Moddb'den 3.6 için hotfix var onu indir. Modun kurulu olduğu yere at sorunun çözülür.

UchihaPredator

• Veteran
  • *
    • Steam - uchihapredator
    • View Profile
  • Faction: Vaegir
  • MP nick: CptCaner
  • WBNWVC
Modun 3.6 Sürümünü indirip deniyeceğim yardımlarınız için teşşekürler

Düzenleme: oyunu ingilizceye alıp tekrardan denedim fakat ingilizce olan versiyonuda aynı hatayı verdi modu steam workshoptan indirmiştim bu akşam moddb'den indirmeyi deniyeceğim
« Last Edit: August 26, 2018, 06:14:17 PM by UchihaPredator »
:/

Meka33

• Veteran
  • *
  • Blazkowicz
    • Steam - Meka33
    • View Profile
  • WBNWVC

Aynı hata benim de başıma geldi. Moddb'den 3.6 için hotfix var onu indir. Modun kurulu olduğu yere at sorunun çözülür.

3.0 sürümünde test ettim ve sıkıntı yaşamadım yama ile. 3.6 hotfixi, 3.5 sürümüne sahip olanlar için bir düzeltme. 3.0 sürümüne 3.6 hotfixini atamazsınız.

3.0 sürümüne düzgün bir şekilde yamayı eklediyseniz sıkıntı yaşamamanız lazım. Başlatıcıdan oyunu İngilizceye alıp kontrol edin. Mod dosyaları bozulmuş olabilir.

3.0 sürümü dışındaki sürümlere sadece languages klasörünü yapıştırmanız gerek unutmayın. Yakında 3.6'ya güncelleyeceğim dosyaları. Modu kurarken sıkıntı yaşamanız oldukça olağan, hızlı hızlı upload edip notları hazırladım. Kurulum Notlarında da sıkıntılar var zaten, tekrar kontrol edince fark ettim. Bu gece ufak bir güncelleme ile herşeyi düzenleyeceğim.
« Last Edit: August 26, 2018, 05:57:07 PM by Meka33 »

ılPrincipe

• Knight at Arms
  • *
  • The North Remembers...
    • View Profile
  • M&BWBWF&SNW
Boyutu çok fazla olmasa indiririm de  :mrgreen: 3.6 yı tel netinden indirdim o kadar kötüydü netim o yüzden  :facepalm:

Meka33

• Veteran
  • *
  • Blazkowicz
    • Steam - Meka33
    • View Profile
  • WBNWVC
 ⦁ Konu düzeni kısmen de olsa geliştirildi.
 ⦁ 3.6 güncellemesinden önceki son sürüm olacak olan BETA 3.0 sürümü (Ufak hatalar giderildi.) konuya eklendi.
 ⦁ BETA 3.0 için virüs tarama sonuçları eklendi. (VirusTotal)
 ⦁ Her ne kadar yamanın son haline teşkil etmiyor olsalar da çeviri yüzdeleri eklendi.

DUYURU: Elimde oyunun ana müziklerini Game of Thrones temasına uygun olarak yeniden düzenleme amaçlı hazırlanmış 11 soundtracklik bir yama var. (Westeros'ta ve Essos'da gezerken çalıcak arkaplan müzikleri + The Rains of The Castamere) Telif hakkı yüzünden bir sıkıntı yaşanır mı bilmiyorum ama dilerseniz paylaşabilirim.

Ayrıca, yakında AWOIAF (A World of Ice and Fire) görev serilerinin tam çözümlerini ve modla ilgili ipuçlarını konuda paylaşacağım.
« Last Edit: September 10, 2018, 06:03:02 PM by Meka33 »

Zuko

• Recruit
  • *
    • View Profile
⦁ Konu düzeni kısmen de olsa geliştirildi.
 ⦁ 3.6 güncellemesinden önceki son sürüm olacak olan BETA 3.0 sürümü (Ufak hatalar giderildi.) konuya eklendi.
 ⦁ BETA 3.0 için virüs tarama sonuçları eklendi. (VirusTotal)
 ⦁ Her ne kadar yamanın son haline teşkil etmiyor olsalar da çeviri yüzdeleri eklendi.

DUYURU: Elimde oyunun ana müziklerini Game of Thrones temasına uygun olarak yeniden düzenleme amaçlı hazırlanmış 11 soundtracklik bir yama var. (Westeros'ta ve Essos'da gezerken çalıcak arkaplan müzikleri + The Rains of The Castamere) Telif hakkı yüzünden bir sıkıntı yaşanır mı bilmiyorum ama dilerseniz paylaşabilirim.

Ayrıca, yakında AWOIAF (A World of Ice and Fire) görev serilerinin tam çözümlerini ve modla ilgili ipuçlarını konuda paylaşacağım.
paylaşır mısın dostum müzikleri