A Clash Of Kings 6.2 Türkçe Yama Çalışması [İptal]

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
FontCreator programından halledilebilir aslında fakat nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Programı inceleseniz anlarsınız diye düşünüyorum. Bu arada oyununuzun tam olarak "Mount & Blade: Warband" olduğuna emin misiniz? Eğer sadece "Mount and Blade" ise o Paradox firmasına dağıtılmış. Ve araştırırsanız Paradox'un bulunduğu oyunların yamasını yapan çoğu kişi türkçe karakter sorunundan şikayet eder. "Paradoxfan" sitesine bakarsanız anlayabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle sorun FontCreator kullanarak giderilebilir.

TTThor said:
FontCreator programından halledilebilir aslında fakat nasıl kullanıldığını bilmiyorum. Programı inceleseniz anlarsınız diye düşünüyorum. Bu arada oyununuzun tam olarak "Mount & Blade: Warband" olduğuna emin misiniz? Eğer sadece "Mount and Blade" ise o Paradox firmasına dağıtılmış. Ve araştırırsanız Paradox'un bulunduğu oyunların yamasını yapan çoğu kişi türkçe karakter sorunundan şikayet eder. "Paradoxfan" sitesine bakarsanız anlayabilirsiniz. Ama büyük ihtimalle sorun FontCreator kullanarak giderilebilir.

Orjinal Mount & Blade Warband, sadece düşük bir versiyonda kullanıyorduk. Güncelledik ve Modla uyumlu hale getirdik, yinede olmadı. Sorunun Fontla alakası olmadığı saptandı, yaklaşık 34 Türkçe destekleyen font ile denedik, font birşeyi değiştirmiyor. 6.2 sürümü ile ilgili bir sorun sanırsam. En olmadı, Türkçe karaktersiz çevireceğiz.

FontCreator yeni karakter oluşturmaya da yarıyor. Bence her türlü karakter sorununu çözebilir.  Benim ingilizcem çok iyi değil fakat ingilizce tutorial videolara mevcut, yama yapan biri zaten o ingilizce videoları anlayabilir. Ama dediğinize göre sürümle alakalı sanırım. Başarılar.  :smile:

Warband'da değil ama EU4'e çeviri yapar iken bu Türkçe karakter sorununu dosyanın kodlama biçimini değiştirerek çözmüştüm.

Eğer"ANSI" ise "UTF-8", "UTF-8" ise "ANSI" ya da "UTF-8 bilmemne" yapmayı dener misin?
Bu arada ekibe alım var ise, yardımcı olmak isterim.

sN0w said:
Warband'da değil ama EU4'e çeviri yapar iken bu Türkçe karakter sorununu dosyanın kodlama biçimini değiştirerek çözmüştüm.

Eğer"ANSI" ise "UTF-8", "UTF-8" ise "ANSI" ya da "UTF-8 bilmemne" yapmayı dener misin?
Bu arada ekibe alım var ise, yardımcı olmak isterim.

İşte bu iyi bir fikir, ANSI Türkçe karakter ve şekilleri algılamayan bir kodlama biçimi denerim.

Sorun, düzelmiştir, bu sefer farklı bir sorun var ama onu hallederiz.

Ne olursa olsun, hangi sorun olursa olsun. Bu çeviri bitecek arkadaş. Rahat olun, en fazla zaman uzar. İptal olmayacak okadar  :wink:

Creataxh said:

Ne olursa olsun, hangi sorun olursa olsun. Bu çeviri bitecek arkadaş. Rahat olun, en fazla zaman uzar. İptal olmayacak okadar  :wink:

Bekliyoruz.Kolay gelsin :smile:

Griadam said:
Creataxh said:

Bekliyoruz.Kolay gelsin :smile:

Sağolun.

Kolay gelsin , bir ara Türkçe yaması yok diye oynamamistim inşallah tez zamanda biterde oynariz. Acaba yama ekibi serinin kitaplarına ve diziye hakimmi ?

Creataxh said:

Helal olsun  :grin: İnşAllah en kısa zamanda bitirirsiniz. Bende bakmıştım biraz moda videolarını falan izlemiştim ama ingilizcem iyi olmadığı için oynamamıştım.

Mod, dün bir hata verdi. Hatayı çözemedik. Hatanın ne olduğunuda bilmiyoruz, Tüm bilgisayarlarda denedik, olmuyor. Onlarca kez silip yükledik, yine olmadı. Dx7 de denedik, yine olmadı. Çalışmıyor, Herkesden özür dileyerek, çalışmayı iptal ediyorum. Cidden mod bugdan geçilmiyor. adeta çeviri yapılmaması için tasarlanmış. Bu modda lanetli çıktı beyler,  Şuanlık bir çeviri düşünmüyoruz. Fantastik ve senaryolu bir mod çıkarıp, en azından kırdığımız kalpleri onarmak istiyoruz. Hakkınızı helal ediverin. Mod çıktıktan sonra belki geri döneriz bu modu çevirmeye. Çevirmek isteyen olursa söylesin, Çeviri hakkını devredeyim. Umarım anlayışla karşılarsınız, cidden malum yerlerimiz terledi, sabahlara kadar çalıştık... Affedebilecek misiniz bizi?

Creataxh said:
Mod, dün bir hata verdi. Hatayı çözemedik. Hatanın ne olduğunuda bilmiyoruz, Tüm bilgisayarlarda denedik, olmuyor. Onlarca kez silip yükledik, yine olmadı. Dx7 de denedik, yine olmadı. Çalışmıyor, Herkesden özür dileyerek, çalışmayı iptal ediyorum. Cidden mod bugdan geçilmiyor. adeta çeviri yapılmaması için tasarlanmış. Bu modda lanetli çıktı beyler,  Şuanlık bir çeviri düşünmüyoruz. Fantastik ve senaryolu bir mod çıkarıp, en azından kırdığımız kalpleri onarmak istiyoruz. Hakkınızı helal ediverin. Mod çıktıktan sonra belki geri döneriz bu modu çevirmeye. Çevirmek isteyen olursa söylesin, Çeviri hakkını devredeyim. Umarım anlayışla karşılarsınız, cidden malum yerlerimiz terledi, sabahlara kadar çalıştık... Affedebilecek misiniz bizi?
Bence şimdi yeni moddan çok çevirilere ihtiyaç var. Önerim çeviriye devam etmenizdir. Yeni bir moda başlayınca yeni çıkan modlar çevirisiz kalacak çünkü :grin: Mod çıkarır iseniz de buradayım. Başarılar tekrar...

Creataxh said:

Valla keşke çıkartabilseniz ama canınız sağolsun  :smile: Laigle modunun türkçe yaması yok mesela onu çevirebilirsiniz.

MeReKGs said:
Creataxh said:

Valla keşke çıkartabilseniz ama canınız sağolsun  :smile: Laigle modunun türkçe yaması yok mesela onu çevirebilirsiniz.

Olsa çıkartıcaz ya, Neyse Efsane bir mod gelicek, Takipte kalın. Konu açıcaz :smile:

Ek olarak L'Aigle Çevrildi.
https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,373896.0.html

Tolkienist said:
Mod çıkarmak yerine başka mod çevirin.

Çevirebiliriz, ancak Uzun zamandır mod yapmak aklımızda. Mod tamamlandıktan sonra çevirilere devam etmeyi düşünüyoruz, Ekibin bir kısmı modla ilgilenicek, Diğer kısmı bir çeviriye başlarsa bilemem.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom