♞ Cavalry Napoleonic Wars League - Turkey [Ana Konu | CNWL_TR] ♞

Lig başlangıç tarihi ne zaman yapılmalı?

• 10 Hazirandan itibaren..

Votes: 14 42.4%
  • 17 Hazirandan itibaren..

Votes: 19 57.6%

• Total voters
    33
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Wizard7 said:
Bence de milli takımın bu lige katılması hem absürt kaçar hem de rekabet diye bir şey kalmaz. Milli takım Uluslararası liglerde yarışmak için değil mi zaten?
Dediklerine aynen katılıyorum ayrıca Avrupadaki CNWL bakarsanız ne 1. ne de 2. liginde milli takım göremezsiniz hepsi alay.
EU konusunda başvuru formunun adı "Application for Regiments:" yani Alaylar için başvuru, gidip de milli takımı alay gibi bu turnuvaya sokmak yanlış olur bence.

Burada sanırsam bana bir söz hakkı düşmüş. Arkadaşlar Milli takım olarak sizin tabiriniz ile "gövde gösterisi, birinci olma arzusu" ile katılmıyoruz bu turnuvaya. Milli takım adı ile katıldık çünkü deneyimli, süvarisi  iyi oyuncuları bulabileceğimize inanıyorum. Bazıları sadece alaylar katılabilir demiş. Sanırsam forumu iyi okumuyorsunuz ama Takımlar halinde başvurular da serbest. Tabii sizlerde haklı olarak deneyimli insanlar istemiyorsunuz. Bunun için yazıyorsunuz zaten buraya. Peki o zaman ligin adını Acemi süvari toplulukları turnuvası olarak değiştirin. CNWL TR adı ile yapmayın.

Edit: Kimseye bir gönderim, laf atmada bulunmadım yanlış anlaşılmasın. Eğer ki Bu kadar çok alay istiyor ise çekilmekten memnuniyet duyarız. Umarım güzel bir Turnuva olur. Milli takım turnuvadan çekilmiştir. Alaylara başarılar.

Regis Lucis Caelum said:
Burada sanırsam bana bir söz hakkı düşmüş. Arkadaşlar Milli takım olarak sizin tabiriniz ile "gövde gösterisi, birinci olma arzusu" ile katılmıyoruz bu turnuvaya. Milli takım adı ile katıldık çünkü deneyimli, süvarisi  iyi oyuncuları bulabileceğimize inanıyorum. Bazıları sadece alaylar katılabilir demiş. Sanırsam forumu iyi okumuyorsunuz ama Takımlar halinde başvurular da serbest. Tabii sizlerde haklı olarak deneyimli insanlar istemiyorsunuz. Bunun için yazıyorsunuz zaten buraya. Peki sizlere bir sorum var. O zaman ligin adını Acemi süvari toplulukları turnuvası olarak değiştirin. CNWL TR adı ile yapmayın.

+2

Regis Lucis Caelum said:
Burada sanırsam bana bir söz hakkı düşmüş. Arkadaşlar Milli takım olarak sizin tabiriniz ile "gövde gösterisi, birinci olma arzusu" ile katılmıyoruz bu turnuvaya. Milli takım adı ile katıldık çünkü deneyimli, süvarisi  iyi oyuncuları bulabileceğimize inanıyorum. Bazıları sadece alaylar katılabilir demiş. Sanırsam forumu iyi okumuyorsunuz ama Takımlar halinde başvurular da serbest. Tabii sizlerde haklı olarak deneyimli insanlar istemiyorsunuz. Bunun için yazıyorsunuz zaten buraya. Peki o zaman ligin adını Acemi süvari toplulukları turnuvası olarak değiştirin. CNWL TR adı ile yapmayın.

Edit: Kimseye bir gönderim, laf atmada bulunmadım yanlış anlaşılmasın. Eğer ki Bu kadar çok alay istiyor ise çekilmekten memnuniyet duyarız. Umarım güzel bir Turnuva olur. Milli takım turnuvadan çekilmiştir. Alaylara başarılar.

Bu durumla ilgili diğer topluluk liderlerinin yazmış olduğu yazıya baktığımda 'Takım' olarak 'Milli Takım' oyuncularının büyük bir güç dengesi sorunu yaşattığı konularıyla yazılarla karşılaştım, bir açıdan doğru söylediklerini bireysel olarak belirtebiliriz... Milli Takım konusuna gelecek olursak CNWL_TR esas amacı, Alaylar arası savaşlar yaparak, en iyi oyuncularımızı keşfetmeyi sağlamaktır, bu yüzden bu konunun Acemi Süvari Toplulukları ve isim değiştirmek gibi bir politika izlemesi yanlıştır.. Bizler olabildiği kadar Türk ortamında ki Süvari topluluklarını bir araya toplamak için Takımların katılması konusunda teşvikler gösterdik, velhasıl eğer ses çıkaran topluluklar'da oluyorsa, bir karar almamız gerekiyor, lakin anlayışlı bir tavır karşıladığınız için teşekkür ediyorum, biraz geç yazdım işlerimden dolayı, fakat mobil yol ile çoğu şeyleri okudum.. Başvurular halen devam etmektedir, ankete oy vermeyi unutmayalım.

Katılımcı topluluklar; 10 Klan katılmaktadır..
12thSS Türk Gençliği Alayı
82nd Regiment of Foot "General Shepherd's Volunteers"
88th - The Devil's Own
44y Revolyutsiya Armiya
57th Turkish Brigade
21st Regiment of Foot
24th (The 2nd Warwickshire) Regiment of Foot, South Wales Borderers
96th Regiment of Foot "Queen's Own Germans
17é Alman Piyade Lejyonu
67th King's German Legion

Türk Toplulukları içerisinde NW Klanlarına sorduğumuzda şu cevapları aldık..
29ncu Alay; Kapandı..
49ncu Alay; Kesinlikle katılmayacaklarını belirttiler..
32nci Alay; Durumla ilgi bilgi verildi, cevaplarını bekliyoruz..
40ncı Alay; Katılmayacaklarını belirttiler..
53ncü Alay; Katılmayacaklarını belirttiler..
147nci Alay; Hazır olmadıklarını belirttiler..

Bildiğimiz kadarıyla Türk Alayları ile konuştuk, bizler aynı zamanda Alaylar dışında Takım olarak başvuracak toplulukları da bekleriz..

NWL-TR 8 takım, RGL-TR ise çekilmelerle birlikte 7 takım ile gerçekleştirildi, şu anda katılım gibi ihtimalleri olan toplulukların başvurularını bekleriz, 10 takım katılmakta, başlangıç tarihi olarak anket eklenmiştir, o süreye kadar başvurular devam edecektir..

Arkadaşlar oylama halen devam ediyor, yakın zamanda GUİD paylaşım konusunu açacağım, o zamana kadar sizlerden ricam GUİD İD'lerinizi hazırlamanızdır..

General Shepherd said:
yakın zamanda GUİD paylaşım konusunu açacağım, o zamana kadar sizlerden ricam GUİD İD'lerinizi hazırlamanızdır..
Alaylar oyuncuların GUIDlerini alırken TR Groupfightingin leaderboardını kullanabilir.
Mesela https://leaderboard.gelibolutumeni.com/?search=57th adresinden 57th diye aratırsanız TR_Groupfightinge 57th tagıyla giren 51 oyuncuyu ve GUIDlerini görürsünüz.
57th yerine kendi alayınızı yazarak GUIDlerini alabilirsiniz fakat bunu yapabilmek için oyuncunuzun TR_Groupfightinge en az 1 kere giriş yapması gerek.

Onun dışında zaten sunucu açtığım her alay aşağıdaki adresten alay liderinin belirlediği şifreyle girerek loglarına erişebilir ve ordan oyuncularının GUIDlerini bulabilir.
https://www.gelibolutumeni.com/loglar/

Önden tekrar uyarayım, GUID kontrolü için LogSpy denen sistemi kullanacağız ve GUIDi kayıtlı olmayan oyuncunun yakalanması çok kolay olacak.
Turnuvada sıkıntı çıkmaması için GUIDleri hazırlarken daha dikkatli olmanızı öneriyorum, GUID toplamada yardıma ihtiyacı olan alay liderlerinin bi steam uzağındayım.

Merhaba arkadaşlar.

Bu zamana kadar 35 kişi tarafından yapılan bu oylama sonucu CNWL_TR Ligimiz, 17 Hazirandan itibaren başlayacaktır, o zamana kadar Hakem, Sunucu ve Medya konusunda bizler gerekli adımları yapmış olup, sizlerden GUİD konusunda başvurularınızı yapmanızı isteriz..

Katılımcı topluluklar; 8 Klan katılmaktadır..

12thSS Türk Gençliği Alayı
82nd Regiment of Foot "General Shepherd's Volunteers"
88th - The Devil's Own
57th Turkish Brigade
92nd "NightTown Company"
96th Regiment of Foot "Queen's Own Germans
17é Alman Piyade Lejyonu
67th King's German Legion

İbrahim Pasha said:
General Shepherd said:
yakın zamanda GUİD paylaşım konusunu açacağım, o zamana kadar sizlerden ricam GUİD İD'lerinizi hazırlamanızdır..
Alaylar oyuncuların GUIDlerini alırken TR Groupfightingin leaderboardını kullanabilir.
Mesela https://leaderboard.gelibolutumeni.com/?search=57th adresinden 57th diye aratırsanız TR_Groupfightinge 57th tagıyla giren 51 oyuncuyu ve GUIDlerini görürsünüz.
57th yerine kendi alayınızı yazarak GUIDlerini alabilirsiniz fakat bunu yapabilmek için oyuncunuzun TR_Groupfightinge en az 1 kere giriş yapması gerek.

Onun dışında zaten sunucu açtığım her alay aşağıdaki adresten alay liderinin belirlediği şifreyle girerek loglarına erişebilir ve ordan oyuncularının GUIDlerini bulabilir.
https://www.gelibolutumeni.com/loglar/

Önden tekrar uyarayım, GUID kontrolü için LogSpy denen sistemi kullanacağız ve GUIDi kayıtlı olmayan oyuncunun yakalanması çok kolay olacak.
Turnuvada sıkıntı çıkmaması için GUIDleri hazırlarken daha dikkatli olmanızı öneriyorum, GUID toplamada yardıma ihtiyacı olan alay liderlerinin bi steam uzağındayım.

Katılımcı topluluklara duyurulur.

Bu son zamanlarda 92nd "Night Town Company isimli Alayın yönetimi içerisinde alınan bir karar ile, 10th Royal Lincolnshire Regiment isimli alaya dahil olunması kararı üzerine tarafımız hakemlerin de görüşleri esas alınarak, yeni bir GUİD paylaşımına kadar 92nd "Night Town Company yerine, 10th Royal Lincolnshire Regiment ismi çatısı altında savaşlara girileceği üzerine karar alınmıştır..

Ayrıca, 92nd "Night Town Company isimli Alay'dan çıkıp bir başka CNWL_TR Alayı altında savaşa girme ihtimali üzerine, GUİD güncellenme ihtimali sonrası güncellenmeye tabii tutulmayan 92nd "Night Town Companyoyuncuları sunuculardan banlanacaktır...

Ayrıca belirtmek istiyoruz, ki bu konuyla ilgili bizlerin 10ncu Alayın yönetimi ile görüşülmüştür, ve bu katılım ile ilgili bütün sorumluluğun yeni yönetimde olacağını da söylemiş olduk, bizlerin 8 Topluluk olarak şu anda devam etme ihtimalini korumak üzere böyle bir girişimde olduğumuzu belirtmiş olduk... Toplulukların katılımları ve daha önce yapılmış, 92nd maçları 10th maçları olarak kayıtlı kalacağını da belirtmek isteriz...

General Shepherd said:

Bu son zamanlarda 92nd "Night Town Company isimli Alayın yönetimi içerisinde alınan bir karar ile, 10th Royal Lincolnshire Regiment isimli alaya dahil olunması kararı üzerine tarafımız hakemlerin de görüşleri esas alınarak, yeni bir GUİD paylaşımına kadar 92nd "Night Town Company yerine, 10th Royal Lincolnshire Regiment ismi çatısı altında savaşlara girileceği üzerine karar alınmıştır..

Ayrıca, 92nd "Night Town Company isimli Alay'dan çıkıp bir başka CNWL_TR Alayı altında savaşa girme ihtimali üzerine, GUİD güncellenme ihtimali sonrası güncellenmeye tabii tutulmayan 92nd "Night Town Companyoyuncuları sunuculardan banlanacaktır...

Ayrıca belirtmek istiyoruz, ki bu konuyla ilgili bizlerin 10ncu Alayın yönetimi ile görüşülmüştür, ve bu katılım ile ilgili bütün sorumluluğun yeni yönetimde olacağını da söylemiş olduk, bizlerin 8 Topluluk olarak şu anda devam etme ihtimalini korumak üzere böyle bir girişimde olduğumuzu belirtmiş olduk... Toplulukların katılımları ve daha önce yapılmış, 92nd maçları 10th maçları olarak kayıtlı kalacağını da belirtmek isteriz...

LogSpy veri tabanında, ilgili guid paylaşımı gelene kadar 92ndNT takımına mensup kimseler 10thye aktarılmıştır ilgili guid paylaşımının en yakın zamanda gelmesi dileğiyle. Teşekkürler.

Reqrefusion said:
General Shepherd said:

LogSpy veri tabanında, ilgili guid paylaşımı gelene kadar 92ndNT takımına mensup kimseler 10thye aktarılmıştır ilgili guid paylaşımının en yakın zamanda gelmesi dileğiyle. Teşekkürler.

GUID paylaşımları yapılmıştır.

Topluluk İsmi: 10th Royal Lincolnshire Regiment
Kullanılacak Süvari Sınıfı: Hussar
Tahmini katılım: 12-17
Ulus: Birleşik Krallık
Topluluk Yöneticisi Steam Linki (link paylaşın): https://steamcommunity.com/id/wardruna1/
İkincil Topluluk Yöneticisi Steam Linki (link paylaşın): https://steamcommunity.com/id/lcph/
Tercih Edilen Maç Günleri: (en az 2 gün yazınız..): Cumartesi - Pazar
Lig Boyunca Bütün Kuralları Kabul Ediyor musunuz?: Evet.

96th olarak Lig'ten çekilme kararı aldık, bu kararın hiç bir şekilde Lig ile memnuniyetsizliğimizle ilgisi yoktur, sadece 96th yönetimi olarak alınmış bir karardır. Alayımızın iç işleriyle ilgili ve kişisel işlerimizden dolayı pek fazla vakit ayıramıyoruz o yüzden Ligten çekilme kararı aldık, bütün alaylara başarılar diliyoruz.

Çekilme kararı alan 12nci Alay'a sağduyusundan ötürü teşekkür ediyorum...

Alayların kendi içişlerinde olulabilecek sorunlar yerine çekilmeleri daha sağlıklı olacaktır..

Son 1 maç kaldı, 67nci Alay ile 88nci Alay'ın savaşı!

Merhaba arkadaşlar,

82nci Alay'ın yöneticisi ve Türk Toplulukları içerisinde ki bilenen birisi ve 'NWL_TR' Organizasyonlarını düzenleyen birisi olarak, 'CNWL_TR' organizasyonunu kurduk ve Türk toplulukları içerisinde en iyi 'Süvari' dengesini yaratmak, ve Yaz ayında ki Napolyon Savaşları topluluklarının daha etkili bir rekabet sağlaması amacıyla açmış olduğumuz organizasyonun sonuçları aşağıda gözükmektedir..

zMG2Wj.png

1nci; 88th
2nci; 67thKGL
3ncü; 82nd

Şampiyonlara başarılar dileriz, rekabetten öte iyi oyunculuğun ve adil bir ortam yaratmak amacıyla bu Lig'in düzenlendiğini belirtmek isteriz..

Katılımcı bütün takımlara teşekkür ediyoruz..

https://i.hizliresim.com/RDgXVZ.jpg

Turnuva bitti ama bunuda buraya bırakayım bulundugu klanın ismini kötüye çıkaran şahısı herkes görmüş olsun maç sonu map degiştikten sonra tam sunucudan çıkacaktım thorin(daha bulundugu klanın tagını düzgün alamıyor :grin:) ana avrat küfür etmeye başladı ve hakaret etti.  :oops:  :shock:  :facepalm:

Luz1kA said:
https://i.hizliresim.com/RDgXVZ.jpg

Turnuva bitti ama bunuda buraya bırakayım bulundugu klanın ismini kötüye çıkaran şahısı herkes görmüş olsun maç sonu map degiştikten sonra tam sunucudan çıkacaktım thorin(daha bulundugu klanın tagını düzgün alamıyor :grin:) ana avrat küfür etmeye başladı ve hakaret etti.  :oops:  :shock:  :facepalm:

Turnuva bitti, ayrıca bir yetkili olmadığından ötürü Temyiz yetkin olmuyor..

Evet, bence de, rakiplere kurallara uygun bir şekilde yenilince hemen küfür etmeliyiz. Yenince de küfretmeliyiz veya ses çıkarmamalıyız ki zaferimize gölge düşmesin (Küfretmemiz gölge düşürmese edicez ama). İki yüzlü türk klanları. Oyunu ne zamandır oynamıyorum arada bir geliyorum foruma hala aynı ortam, aynı muhabbet. Büyüyün artık.

Başarılar herkese, kazananları da tebrik ederim.

Kral Faust said:
Evet, bence de, rakiplere kurallara uygun bir şekilde yenilince hemen küfür etmeliyiz. Yenince de küfretmeliyiz veya ses çıkarmamalıyız ki zaferimize gölge düşmesin (Küfretmemiz gölge düşürmese edicez ama). İki yüzlü türk klanları. Oyunu ne zamandır oynamıyorum arada bir geliyorum foruma hala aynı ortam, aynı muhabbet. Büyüyün artık.

Başarılar herkese, kazananları da tebrik ederim.

Ağzına yüreğine sağlık, fakat Luz1kA isimli arkadaşın atmış olduğu ekran görüntüsünde ki yapılan bir saygısızlığı o alayın bir oyuncusu yaptı diye bütün o alayı bu şekilde görmek haksızlık olur.. Her neyse, konu gidişatı üstte yer alan şampiyonlardan devam edecektir.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom