[OSP] Sons of War|Açık kaynak olarak paylaşıldı.

Users who are viewing this thread

Pazartesi'den beridir ufak bir tatile çıktım. Cuma günü evime döneceğim ve eve gider gitmez önemli işlerimi bitirip görevlere devam edeceğim. Bende yoruldum artık az dinlenmek lazımdı. :grin:

Eve döndüm, son özellikleri ekleyeceğim (esir düştüğün zaman kaçma için haritada hızlı gezmek yerine, kendimiz kaçmaya çalışmak; Okuma, yazma öğrenme ve öğrenmeden hiç kitap okunamaması vb.). Daha sonra da yaptığımız sahneleri oyuna ekleyeceğim ve sonra tarikat sisteminin kalan diyaloglarını bitirip görevlere tam hız devam edeceğim.

Ethred said:
Pazartesi'den beridir ufak bir tatile çıktım. Cuma günü evime döneceğim ve eve gider gitmez önemli işlerimi bitirip görevlere devam edeceğim. Bende yoruldum artık az dinlenmek lazımdı. :grin:

Eve döndüm, son özellikleri ekleyeceğim (esir düştüğün zaman kaçma için haritada hızlı gezmek yerine, kendimiz kaçmaya çalışmak; Okuma, yazma öğrenme ve öğrenmeden hiç kitap okunamaması vb.). Daha sonra da yaptığımız sahneleri oyuna ekleyeceğim ve sonra tarikat sisteminin kalan diyaloglarını bitirip görevlere tam hız devam edeceğim.

Çoğu mod kitap okuduğunda + özellikler katıyor gibi görünüyor fakat seviyesi zaten 10 ise o özellik daha fazla artmıyor.

Yani eğer seviyesi 10 olduğu halde kitap okuyarak bunu 11,12,13 gibi seviyelere çıkartabileceğimiz bir sistem değilse bence uğraşmamalısın böyle ayrıntılarla, seni bekliyoruz biliyorsun :grin:

Eklemedim kitap okuma şeysini, azıcık bir kod yazdım fakat sonra bir an ilham geldi ve o küçük özelliği bırakıp çok büyük çaplı bir özellik üzerinde uğraşmaya başladım, bu son :grin: Sonra görevlere devam edeceğim.

Sazu tarikatının sahneleri, sadece bunu atıyorum bu yeter. Diğerlerini modda görürsünüz :grin:

4h650.png
eK0ID.png
vNqs2.png
_bknB.png
SGyYo.png

Ahmet'e tüm sahneleri yaptığı için teşekkürler...

Modda çok sayıda hata var. Azını uzunu düzelttim fakat bitmiyor. Birisini düzeltince diğeri geliyor. Beni çıldırtıyorlar. Her şeyi kontrol ediyorum fakat gene hata gene hata... Ya benden tecrübeli birinin bana yadım edip tüm problemleri çözmesi gerekiyor. Ya da ne yaparim bilemiyorum. Oyunu oynatmıyor bile hatalar...

Ethred said:
Modda çok sayıda hata var. Azını uzunu düzelttim fakat bitmiyor. Birisini düzeltince diğeri geliyor. Beni çıldırtıyorlar. Her şeyi kontrol ediyorum fakat gene hata gene hata... Ya benden tecrübeli birinin bana yadım edip tüm problemleri çözmesi gerekiyor. Ya da ne yaparim bilemiyorum. Oyunu oynatmıyor bile hatalar...
Benim karakterimde hata yok değil mi?
Yoksa yakarım lan modunu!  :lol:

Ekimde çıkartırsınız herhalde.
Tabii üyeler çıkmadıysa moddan

Sanırım bir tek senin karakterde ve sahnelerde sıkıntı yok. Dünden beri sabahladım nereyse sıkıntıları çözmek için fakat ne yapsam olmuyor, birini çözsem daha saçma bir hata geliyor. Sorduklarım da bilmiyor, bir iki hafta daha çözmeye çalışacağım, o da olmazsa yapacak bir şey yok. Modu Bannerlord için yapacağız. Baştan başlamak için çok geç...

Ethred said:
Sanırım bir tek senin karakterde ve sahnelerde sıkıntı yok. Dünden beri sabahladım nereyse sıkıntıları çözmek için fakat ne yapsam olmuyor, birini çözsem daha saçma bir hata geliyor. Sorduklarım da bilmiyor, bir iki hafta daha çözmeye çalışacağım, o da olmazsa yapacak bir şey yok. Modu Bannerlord için yapacağız. Baştan başlamak için çok geç...
umarım 1-2 hafta içerisinde çözersin. Warband'a görmek isterdim bu modu bannerlord çıkmaya kim öle kim kala :grin:

Ethred said:
Bana sorduklarını ben pek bilmiyorum.Yani unuttum.
Önceden çözdüğüm sorunlardı hepside.Sen bütün sorunlarını sor belki çözebilirim.

ThePresence said:
Ethred said:
umarım 1-2 hafta içerisinde çözersin. Warband'a görmek isterdim bu modu bannerlord çıkmaya kim öle kim kala :grin:
Bu arada abartmayalım :grin: Ağustos veya Eylül'de oyun bizle olur. Çok az bir şeyleri kaldı. Teşekkür :grin:

Hüseyin be çözülecek bir şey yok gibi be. Hyper falan bilmiyor, ne olduğunu bile bilmiyorum daha ben hatanın, ama hata veriyor. Döşüyor yanda. Birini buluyorum 2 tan daha veriyor üzerine. Hiç kasmaz iken bir yere girip çıkıyorum hayvan gibi kasmaya başlıyor. Bayrak var ama yüklenemiyor diyor ama bayrağı gösteriyor. Kafa kesiliyor ama yanda hata veriyor. Adamı öldürünce ölmek yerine oturmaya başlıyor ama ölü gibi görünüyor. Materyaller, kaplamalar birbirine giriyor. Itemlerin kaplamalarını "cursor" texturesi gibi gösteriyor. Dün canımı verdim, warband da çok iyi kodlama bilen kişilerden yardım aldım Her ülkeden kişilerle, olmuyor.  Bu gece 5 gibi kalkıp bir kaç şey daha bakacağım. 4 gün falan sonra haberlerimle dönerim...

Aslında aklımda başında hiç başlamayıp direk Bannerlord'da başlamak vardı. Çünkü Bu versiyoun Warband'a olup, "Sons of War: Cold War" isimli versiyonunu da(Bir nevi devam oyunu gibi olacak, bu modun sonunda bir yerde bitiyor, oradan devam edecek.) Bannerlord'a yapmak istiyordum. Şimdi ikisini de Bannerlord için yapacağım, yani çok bir şey değişmedi hatta daha uzun vadeli biel oldu. Emeklere üzüldüm, ama yapacak bir şey yokmuş...

Ethred said:
Aslında aklımda başında hiç başlamayıp direk Bannerlord'da başlamak vardı. Çünkü Bu versiyoun Warband'a olup, "Sons of War: Cold War" isimli versiyonunu da(Bir nevi devam oyunu gibi olacak, bu modun sonunda bir yerde bitiyor, oradan devam edecek.) Bannerlord'a yapmak istiyordum. Şimdi ikisini de Bannerlord için yapacağım, yani çok bir şey değişmedi hatta daha uzun vadeli biel oldu. Emeklere üzüldüm, ama yapacak bir şey yokmuş...

Modu herkese oynatmak için değil kodlamanı geliştirmek için yaparsın benim düşüncem.
Geliştiğin çok iyi olmuş eğer bannırçıkmazlord için mod yapacaksan C# alıştırma öğrenmeye bak bence.
İyi geliştirdin kendini.Ama benim gibi yakışıklı, güzel modder ve sexy birini geçmeyi düşünme. :razz:

Back
Top Bottom