Minicik bir mod....

Dengelemeler ve değişiklikler 5 üzerinden kaç puan?

• 5

Votes: 7 36.8%
  • 4

Votes: 4 21.1%
  • 3

Votes: 4 21.1%
  • 2

Votes: 1 5.3%
  • 1

Votes: 3 15.8%

• Total voters
    19

Users who are viewing this thread

RemoveL

Recruit
Arkadaşlar, bu moddan ziyade  düzenleme tadında bir çalışma oldu. Modu sadece kendim oynayayım diye yaptım ve 2-3 saatlik küçük bir çalışma sonucu yapıldı. Fakat başkalarının da faydalanması için buraya da atayım dedim. Sadece Native oynayanların birkaç  sıkıntısını düzeltecek bir düzenleme pakedi bu. İsterseniz içeriğinden bahsedeyim.

Neler Eklendi veya Değiştirildi?

-5 Adet asker
*Rodok Savaşçısı
*Nord Nişancısı
*Svadyalı Kıdemli Arbelatçı
*Sarranid Atlı Okçusu
*Sarranid Kıdemli Atlı Okçusu

-Kergit ve Vaegirlerin askerlerinin bazılarının yetenekleriyle oynanıp güçlüleştirildi. ( Dengeleme amaçlı )

-Oyunun başında 1000 kişilik ordu kapasitesi ile başlıyorsunuz. ( Diğer lordlar 150-200 askerle dolaşırken siz 70-80 askerle dolaşmayın diye)

-Artan asker sayısıyla birlikte moral sıkıntısını çözmek için her Liderlik puanı başına 200 grup morali geliyor

-Artan asker sayısıyla birlikte yiyecek sıkıntısını çözmek için yiyecek miktarları artırıldı. ( Ekmek=400 Tahıl=300 Üzüm=100 gibi....)

Eklenen Askerler Hakkında Söylemek Istediklerim

-Rodok Savaşçıları ( Terfi: Rodok Çavuşu => Rodok Savaşçısı )
Bu birimi eklediğim için rodok çavuşlarında hem yetenek hem ekipman olarak çok küçük zayıflatmalar yaptım. Artık hanedan zırhı ve kapalı kask giyemiyorlar.
Rodok Savaşçıları eski çavuşlardan biraz daha güçlü. Sadece hanedan zırhı ve kapalı kask giyiyorlar(Çavuşlardan farklı durmaları için böyle bir düzenleme yaptım.)
Bu Rodok Savaşçıları çift elli savaş satırı ve kılıç kalkan setini kullanabiliyorlar.(Bazıları sadece çift el)

-Nord Nişancıları ( Terfi: Kıdemli Nord Okçusu => Nord Nişancısı )
Bu birimde sadece biraz ekipman ve yetenek güçlendirmesi var.
Yakın dövüş silahı olarak Battal Balta kullanıyorlar.

-Svadyalı Kıdemli Arbaletçi ( Terfi: Svadyalı Arbelatçı => Svadyalı Kıdemli Arbelatçı / Svadyalı Keskin Nişancı )
Bu birim svadyalı keskin nişancıya 2. bir seçenek olarak eklendi.
Svadyalı keskin nişancılar artık kalkan kullanamıyor ama arbelatları daha güçlü ve daha yetenekliler.
Svadyalı kıdemli arbelatçılar kesin olasılık kılıç kalkan seti ve keskin nişancılardan biraz daha güçsüz arbalet kullanıyorlar ve atışları keskin nişancılar kadar kusursuz değil.)
Yani bu birim Svadyalı Keskin Nişancıların biraz daha piyade yönü kuvvetli okçuluk yönü kötü olan versiyonları. Cephaneleri bittiğinde hiçte kötü olmayan piyade birimlerine dönüşebilirler.

-Sarranid Atlı Okçusu ( Terfi: Sarranid Avcısı => Sarranid Atlı Okçusu / Sarranid Okçusu )
Kergitlerin atlı okçuları kadar iyi olmayan bu birimler yine hafif zırhlı ve çevik.
Memluklere yardım ediyorlar ve kergitlerle savaşırken sarranid atlılarından daha etkili birimler.

-Sarranid Kıdemli Atlı Okçusu ( Terfi: Sarranid Atlı Okçusu => Sarranid Kıdemli Atlı Okçusu)
Kergitlerin kıdemli atlı okçuları kadar iyi lmayan bu birimler yine hafif zırhlı ve çevik.
Memluklere yardım ediyorlar ve kergitlerle savaşırken sarranid atlı okçularından daha etkili birimler.

Fotoğraflar:
Önde rodok savaşçıları arkalarında çavuş ve kıdemli mızrakçılar

Solda kıdemli arbelatçı sağda ise keskin nişancı var ekipman farkını görebilirsiniz.

Solda Kıdemli Okçu sağda ise nişancı var ekipman farkını görebilirsiniz.

Sarranid atlı okçuları

Sarranid kıdemli atlı okçuları

Indirme Linki:
http://s5.dosya.tc/server5/gp5m0c/Mini_Kalradya_Modu.rar.html

Arkadaşlar ankete lütfen oy verin ve yanıt olarak hertürlü eleştirinizi yazabilirsiniz. Teşekkürler.

uygarhuner said:
Moda diplomasi eklenirse harika olur
Rodok atlı arbaletçi eklesen değişik güzel olur sarranid atlı okçu kaldırılabilir onun yerine piyadelerin sonuna bi asker ekleyebilirsin sarranid demiradamı olur ismi elinde kocaman bi sarannid baltası ve ek olarak kılıç kalkan bide güzel bi zırh sadece balta değil balyoz felan fırlatma silahı olarak dart kullanır.Yeni görevler ekleyebilirsin ve 3-5 yeni kılıç,zırh eklenen fena olmaz

Bence küçük değişiklikler de olsa güzel bir mod olmuş.Sadece Sarranid atlı okçularını biraz yadırgadım çünkü eski zamanlarda Türk'ler hariç kimse at üstünde yay kullanamıyordu ama yinede tebrikler

HemŞehri(huseyinotlu12) said:
Atlı arbaletçi nerde görülmüş?  :facepalm: :dead:
Eskiden zaten arbaletler dev gibiydi.(Roma döneminde işte)
Hakketen nerden aklıma geldi acaba olsun değişik olurdu
Şu emminin eli deki gibi bişe olsa
Gy5DD6.jpg

Oyundakilere ek yeni yoldaşlar ekleyebilirsin

Back
Top Bottom