Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Umarım mod falandır bu, hani adamın çıplak gezmesi falan beni bu videonun bir mod ile troll bir kişi tarafından hazırlandığı konusunda umutlandırıyor. En başta o bayrağın direği yok, video başladığı gibi göze bu çarpıyor, oyunun çıkışına bu kadar az vakit kala böyle bir eksik görmemeliyiz artık. Kılıçla vura vura kuşatma aleti yıkmak çok saçma, adam koskoca merdivenli kuleyi vura vura yıkıyor, 10-15 kere vuruyor ve alet bir anda tuz buz oluyor. Zaten kırılma ve yıkılma konusunda hem sistem hem animasyonlar yılların Warband'de ki Persistent World modunun aynısı olmuş, onda da vura vura aynen böyle yıkıyorduk, sıfır animasyonla dağılmış hale dönüşüyordu, tamamen aynısı. Yav adam koca taşı kucaklamış ata fırlatıyor ata, Seyit Onbaşı bile gülleyi almış topa koymuş, kendisi fırlatmamış gemiye. Zaten mancınıktan atılan taşların ne yere çarpması, ne de kale duvarına çarpması gerçekçi durmuyor, yerde patlaması ve toprağa etkisi bildiğin az ateşli molotof kokteyli gibi. Merdivenden çıkarken ve inerken animasyonlar çok buglı, bazen tutunuyor bazen fizik kurallarına aykırı akrobasi yapıyor adam. Üzerine çıkılan şeyin yıkılma animasyonu özellikle çok kötü ve gerçekçilikten uzak olmuş, bazı tahta parçaları havada asılı kalıyor, belki de uçuyor. Koçbaşını tek başına ittirmesi ayrıca üzücü, kaldı ki zaten mancınığı vs. de tek başına kullanabilmesi saçmaydı. Kısaca ben beğenmedim, umarım mod falandır, mod değilse de umarım eski bir versiyondur, o da değilse umarım hala geliştirme aşamasında falandır bunlar, yoksa maalesef ki olmamış.

adamın kılıcı kalkanı tutma şekli güzel, ortam sessiz, atmosfer güzel, tema tam bir mount and blade teması. bence güzel, oynanış çok önemli. bakın bir kaç gün önce 90 lira yatırdım Eve online'ye.

şimdi Eve online ne alaka diyeceksiniz hemen şöyle bağlayayım; Sandbox game mevzusu, Eve içerisinde oyunda ki her şey oyuncular tarafından yapılıyor, hammaddeler oyuncular tarafından maden kazma yöntemiyle kazılıyor, hammaddeleri oyuncular işliyor, işlenmiş hammaddeden uzay gemisi olsun silahlar ve modüller yani her şeyi oyuncular üretiyor, alış satış işlemi oyuncularda, taşımacılık işlemi yine oyuncularda.

oyun öyle bir serbest dünya sunmuş ki her şeyi oyuncular yapıyor. yani oyunda millet hammadde toplamasa kıtlık yaşanacak, yada üretim yapan olmasa kıtlık yaşanacak, yada taşımacılar olmasa habire bölgeler arası bir şeyler almak için gezerken sürekli arada gaspçılar tarafından yok edileceksiniz, evet oyunda her türlü iş var.

madenci, tüccar, kurye, eskort, keşif, savaşçı, dolandırıcı :smile:, hırsızlık gerçek dünyada aklınıza gelebilcek bir çok şey oyun içerisinde mevcut.

SONUÇ: ben şimdi BannerLord forumda bir başka oyunun fanatikliğini yapıyorum sanmayın, aynı ışığı Mount and Blade serisinde de görüyorum. oyun bu bahsettiğim tarafa kaymalı ve böylece sonu gelmeyen ve habire oynanan bir oyun olur.

grafikler sanıldığı kadar önemli değil ki bence bannerlord grafikleri güzel.

Dakikalar sonrası Edit: Eve Online oyunundan alamadığım tadı Bannerlord verecek, Eve oyunu sadece noktaya tıklamaktan ibaret, animasyonlar hareketler hepsi oyunun kedi belirlenen sisteminde gerçekleşiyor ama Bannerlord öyle değil, Bannerlord oyununda karakterimizi tamamen biz kontrol ediyoruz ve skill yeteneklerinin yanı sıra bizim el ve reflex becerilerimizde önemli fakat Eve böyle değil, orada kullanılan her özellik skiller sayesinde oluyor ve skill gelişimi sadece zamanla gelişiyor yani çok oynamak yada az oynamak skill gelşimine hiç etki etmiyor. Bu oyunu özel kılan bir şey ama ben pek sevmedim.

Bannerlord çıksın, bir sonraki versiyonda ilham amaçlı olsun diye bir şeyler yazdım.

Başta test ekibinden biridir diye düşündüm ama neden izin versin firma bu şekilde yayın yapmasına? Arkadaş bildiğin mod yapmaya başlamış, şu an verilen beta dosyalarında buna imkan ve izin var mıydı ki? Ya da özel olarak singleplayer dosyaları mı paylaşıldı arka planda bazı arkadaşlara?

Bu videodaki hata giderildi çoktan. Hatayı göstermiş oldu biz de çözdük bu sayede. Oyun dosyalarını değiştirirse MP oyunlara giremez. Singleplayer beta içerisinde değil ve beta sürecinde kimseyle paylaşılmadı, paylaşılmayacak.

Younes adlı kanalın sahibinin kim olduğunun açıklanması gerek, herif developer gibi test ve mod videoları koyuyor.

Yok ya hakikaten bir şeyler eksik. Warband'in hazzını alamadım şahsen. Kendine çekici bir unsur yok ya da çıtayı fazla yüksekten tuttuk, ondan bu tutumum.

Öncelikle videoyu beğenen arkadaşlara saygı duruyorum ama kişisel görüşüm bu kadar sene beklenen bir oyunun kuşatma sistemlerinin 2016'dan beri biraz bile gelişmemiş olması üzücü.

Singleplayer konusunda ise, Singleplayer dosyaları özenle oyun dosyaları içinden ayrılmış durumla, o konuda rahat olun. İlk versiyon verildiği zaman bazı dosyalar içindeydi oyunun fakat sonrasında adım adım onları da çıkardılar. Hatta şu an Betada olan sürüm Gamescom'a katılan ve Singleplayer oynamasına izin verilen sürümün üstüne eklenmiş bir sürüm. Fakat, o gördüğünüz görüntü oyunun gelecekte test etmeyi planladıkları Multiplayer Kuşatma modu ve ona dahil araçlardan. Yani o arkadaş aslında oyunun zaten içinde olan deneme amaçlı kullandıkları test haritasını açmayı başarmış. Oradakiler elbette hazır bitmiş şeyler değil.
Problem şu ki, Bannerlord dosyaları ciddi anlamda çok korumasız bir durumda. İlkokul seviyesinde WPF bilen birisi bile Singleplayer menüsüne on dakika içinde ulaşabilir mesela. Örnek:
zIbkT.jpg
Bunun dışında bazı .dll dosyaları ve onların içerikleri çok temel bir Decompiler ile görülebiliyor. Zaten bu yüzden sırf Beta için ayrı bir .exe dosyası yazılmış. Ana .exe dosyası yanılmıyorsam hala oyunun içinde fakat ana oyunun beklediği .dll dosyaları olmadığı için bir anlam ifade etmiyor. Fakat yine de söylemek gerekiyor ki, Bannerlord çıktığının ilk haftasında çok rahatlıkla Torrent vs gibi mecralarda kendini bulabilir bu savunmasız haliyle. Özellikle bu konularda çok yetkin olan bazı gruplar için paslanmama pratiği gibi hızlıca halledilebilecek bir oyun bile olabilir. Bir Denuvo beklenmiyor fakat yine de biraz dikkatli olmaları kendileri için mantıklı olur.

Yıllar önce Talewords'ün Denuvo'yla anlaşma yaptıkları sızıntısı gelmişti. 3. partilerle oyunu korumaları için anlaşmaları muhtemelen o yüzden. Multiplayer zaten çevrimiçi olduğu için oyun dosyalarına koruma gerekir mi bilmiyorum ama daha betada zaten.

warband satın aldığıma bakmayın baya bir süre crack yapıp oynadım :mrgreen:

hatta oyunun bütün tadını tuzunu crack yapıp oynadığım zamanlar aldım, hiç hile yapmadan 46 lvl gelip oyunu bitirmem falan bütün maceralarım crack var iken oldu fakat oyunu beğendim için gelişimine destek olma amacıyla satın aldım sonradan. bütçem sıkıntılı benim ama bannerlord çıktıktan sonra yine satın alırım diye düşünüyorum. hobimiz pc oyunları, yatırdığımız paranın hesabını yapmak saçma olur. hobimiz bu sonuçta.

21 yaşındayım, 12 yaşından beri Warband oynuyorum. Beta başvurusu açıldığı saniye başvuru yaptım, eş dostu seferber edip zorla başvurttum. Yok abi bir türlü gelmiyor. Millet anlattıkça oynayamamak koyuyor. 7 sene bekledim 4 ay beklemek zor geliyor.

Cumanoid said:
21 yaşındayım, 12 yaşından beri Warband oynuyorum. Beta başvurusu açıldığı saniye başvuru yaptım, eş dostu seferber edip zorla başvurttum. Yok abi bir türlü gelmiyor. Millet anlattıkça oynayamamak koyuyor. 7 sene bekledim 4 ay beklemek zor geliyor.

Taleworlds herkesin kalbine bir sevgi ölçer çip taksaydı eminim liderlikte benden sonra sen gelirdin, betayı da oynardın. Ama şartlar...

Firates said:
Cumanoid said:

Taleworlds herkesin kalbine bir sevgi ölçer çip taksaydı eminim liderlikte benden sonra sen gelirdin, betayı da oynardın. Ama şartlar...

Doğru dedin. :lol:

Firates said:
Cumanoid said:

Abim 3e beni yaz  :grin: :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom