Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Süper :smile:

blog_post_16_taleworldswebsite_02.gif

Taleworldsa vallahi üzülüyorum adamlar ciddi anlamda çok baskı aldılar üzerlerine. O yüzden çıkmıyor bu kadar uzun süredir oyun.

Biraz empati yapın o zaman neden çıkış tarihinin olmamasını daha iyi anlarsınız.

Ekipçe giriştiğiniz bir iş çok tutuldu dünyada ve bunun geri dönütleri çok fazla .

Sonra bunu devam ettirmek adına sevilen yapımın 2.sini yapmaya kalkıştınız. Kritik hataya geliyoruz.
Dereyi görmeden paçayı sıvadılar bannerlord oyununu 4 5 yıl öncemi ne duyurmuşlar sanırım.

Sonra inanılmaz bir baskı yağmuru başladı.

Gelen giden mb warbanddan göremediği,tadamadığı,tatmak istediği,görmek istediği ne varsa yağdırmaya başladı.

Keşke bu kadarla kalsa bu iyi tablo..

Asıl kritik nokta şurası, örnek vereceğim. Patronun senin yaptığın işi çok beğendi.Sana övgüler yağdırdı yağlayıp balladı günlerce yani. Sonra dediki "hadi aslanım göreyim seni  bu muhteşem işini daha iyisiyle 2.kez yap"
El fatiha okuyabilirsiniz işte bu arada.

Arkadaş ya sonraki yapacağım iş 1.si kadar tutulamazsa veya 1.sine benzer olursa? o zaman Namım nece olur? Yani öyle bir şey yapmalıyız ki Bu muhteşem olarak gösterdiğimiz başarıyı devam ettirsin ve katlasın.

İşte bu anda Mükemmel nitelikte bir şey çıkarmak için çalışmaya başladılar. Baktılar ki "arkadaş şunu yapacağım ne kalite var ortada nede motor destekliyor, gereksiz yerede performans yiyor" bu sorun çok çıkınca motoru bu sefer baştan  kendileri yaptılar,

sonra insanları dinlemeyi önce bi kestiler önce yeni oyunda olması gereken temel gereklililer üzerine durdular sonra oyunda olması gereken başka mühim özellikler için düşünmeye başladılar , insanların gönderdiği istekleri takip ettiler.

Bu adamlar içimizde kuşku kalmadığı zaman çıkış tarihi vereceğiz diye boşuna demiyorlar. Ellerinden en iyisinin peşindeler (bu kendi istekleriymiş gibi görünebilir ama aslında tam olarak öyle değil kalitelerinin gereği mecburi bir davranış) .

O yüzden kendileri bile çıkış tarihini bilmediklerine emin olabilirsiniz. Fakat yakındır çünkü çok tanıttılar çok açıklama falan bence ilerleyen zamanlarda artık açıklama safhasına girdiler gibi gözüküyor..

Benim tahminim 2018'in ortaları.Bu yılda yetişmez. Yetişse 1 2 ay önceden duyururlardı artık kasımdayız.

Red_Fighter said:
Taleworldsa vallahi üzülüyorum adamlar ciddi anlamda çok baskı aldılar üzerlerine. O yüzden çıkmıyor bu kadar uzun süredir oyun.

Biraz empati yapın o zaman neden çıkış tarihinin olmamasını daha iyi anlarsınız.

Ekipçe giriştiğiniz bir iş çok tutuldu dünyada ve bunun geri dönütleri çok fazla .

Sonra bunu devam ettirmek adına sevilen yapımın 2.sini yapmaya kalkıştınız. Kritik hataya geliyoruz.
Dereyi görmeden paçayı sıvadılar bannerlord oyununu 4 5 yıl öncemi ne duyurmuşlar sanırım.

Sonra inanılmaz bir baskı yağmuru başladı.

Gelen giden mb warbanddan göremediği,tadamadığı,tatmak istediği,görmek istediği ne varsa yağdırmaya başladı.

Keşke bu kadarla kalsa bu iyi tablo..

Asıl kritik nokta şurası, örnek vereceğim. Patronun senin yaptığın işi çok beğendi.Sana övgüler yağdırdı yağlayıp balladı günlerce yani. Sonra dediki "hadi aslanım göreyim seni  bu muhteşem işini daha iyisiyle 2.kez yap"
El fatiha okuyabilirsiniz işte bu arada.

Arkadaş ya sonraki yapacağım iş 1.si kadar tutulamazsa veya 1.sine benzer olursa? o zaman Namım nece olur? Yani öyle bir şey yapmalıyız ki Bu muhteşem olarak gösterdiğimiz başarıyı devam ettirsin ve katlasın.

İşte bu anda Mükemmel nitelikte bir şey çıkarmak için çalışmaya başladılar. Baktılar ki "arkadaş şunu yapacağım ne kalite var ortada nede motor destekliyor, gereksiz yerede performans yiyor" bu sorun çok çıkınca motoru bu sefer baştan  kendileri yaptılar,

sonra insanları dinlemeyi önce bi kestiler önce yeni oyunda olması gereken temel gereklililer üzerine durdular sonra oyunda olması gereken başka mühim özellikler için düşünmeye başladılar , insanların gönderdiği istekleri takip ettiler.

Bu adamlar içimizde kuşku kalmadığı zaman çıkış tarihi vereceğiz diye boşuna demiyorlar. Ellerinden en iyisinin peşindeler (bu kendi istekleriymiş gibi görünebilir ama aslında tam olarak öyle değil kalitelerinin gereği mecburi bir davranış) .

O yüzden kendileri bile çıkış tarihini bilmediklerine emin olabilirsiniz. Fakat yakındır çünkü çok tanıttılar çok açıklama falan bence ilerleyen zamanlarda artık açıklama safhasına girdiler gibi gözüküyor..

Benim tahminim 2018'in ortaları.Bu yılda yetişmez. Yetişse 1 2 ay önceden duyururlardı artık kasımdayız.
Haklısın ama 2018 ortaları çok iyimser bir tahmin olmuş :smile:

1-2 ay değil, 5-6 ay önceden duyururlardı. Bence 2019'dan öncesini beklemeyin. Tamam TW için "reklam ve halkla ilişkiden anlamıyorlar" diyoruz ediyoruz da adamlar yıllarca emek verdikleri oyunu öyle 2 ay önce duyurup çıkarmazlar. 6 ay önceden duyururlar büyük ihtimalle (veya daha evvel), ve yayıla yayıla sağda solda reklamlarını verirler.

Oyunlar için ilk satış rakamları çok mühim, TW de en azından 100k üstü ilk gün satışı hedefleyecektir ki ciddi bir reklama ihtiyaç olunacaktır.

Varrak said:
1-2 ay değil, 5-6 ay önceden duyururlardı. Bence 2019'dan öncesini beklemeyin. Tamam TW için "reklam ve halkla ilişkiden anlamıyorlar" diyoruz ediyoruz da adamlar yıllarca emek verdikleri oyunu öyle 2 ay önce duyurup çıkarmazlar. 6 ay önceden duyururlar büyük ihtimalle (veya daha evvel), ve yayıla yayıla sağda solda reklamlarını verirler.

Oyunlar için ilk satış rakamları çok mühim, TW de en azından 100k üstü ilk gün satışı hedefleyecektir ki ciddi bir reklama ihtiyaç olunacaktır.

İçime mi doğdu nedir 2019'a girmeden çıkacağını düşünüyorum :grin:

paperboy5 said:
Varrak said:

İçime mi doğdu nedir 2019'a girmeden çıkacağını düşünüyorum :grin:
Fazla iyimser bir forum kullanıcısı daha :grin:

Bence 2019 seçimlerinde bazı partilerin seçim vaatlerinin arasında bannerlordu çıkartmaya yönelik vaatler olacak. Bu yüzden bekleniyor. Hedef seçimler!

Hızlı çarpışmalar esnasında ağır hasar verecek jump attacklardan isterük. En ön safta mızraklı birliklerle falan bu saldırıları savuştururuz güzel olur.
Çünkü mızraklı piyadeler sadece süvari ataklarına karşı hattı koruyabiliyor, warband da piyadelere bir etkisi yok.
Şöyle shift tuşuna basıp düşmanın üzerine hızlıca koşsak ve baltayı kafasına indirsek ne güzel olur.

TOTAL WAR:

SKYRİM:

The Barbarossa said:
Hızlı çarpışmalar esnasında ağır hasar verecek jump attacklardan isterük. En ön safta mızraklı birliklerle falan bu saldırıları savuştururuz güzel olur.
Çünkü mızraklı piyadeler sadece süvari ataklarına karşı hattı koruyabiliyor, warband da piyadelere bir etkisi yok.
Şöyle shift tuşuna basıp düşmanın üzerine hızlıca koşsak ve baltayı kafasına indirsek ne güzel olur.

TOTAL WAR:

SKYRİM:

Her ne kadar olmayacağını söylemiş olsalar da sana katılıyorum. Oyunda koşma, dinlenme, yorulma gibi şeyler olması lazım. Hadi hiç biri yoksa da en azından ufak bir dash mekanızması eklenebilir. Çünkü oyunun yapısı buna çok müsait.

Bannerlorda karşı içimde zerre kadar heyecan kalmadı. Sizi bilmem ama çıktığında hiçbir tepki göstermeyeceğim aslında heveslenmek istiyorum ama olmuyor.

The Barbarossa said:
Hızlı çarpışmalar esnasında ağır hasar verecek jump attacklardan isterük.

TOTAL WAR:

SKYRİM:

Teknik olarak var zaten. Son blog'da (ve son bloğun devamı niteliğindeki ilk silah/hasar bloğunda) saldıran karakter ve saldırılan hedefin görece hız farklarının hasara olan etkisine değinildi. Yani sen duran bir hedefe balta sallayınca verdiğin hasar, koşarken balta sallayınca verdiğin hasarla aynı değil, daha düşük.

Aynı şekilde Captain oyun modu videolarında gördük ki, Warband'daki gibi zıpladıktan sonra yere inince karakterimiz durmuyor. Koşarak zıplayıp vururkenki hasarımız da durarkenkinden fazla olacak, aynı şekilde zıpladıktan sonra hedefe kısa düşersek de hızımız sıfırlanmayacağından, o pozisyonda vuruşumuzun da hasarı durarkenkinden fazla olacak.

Ŧanrı said:
Bannerlorda karşı içimde zerre kadar heyecan kalmadı. Sizi bilmem ama çıktığında hiçbir tepki göstermeyeceğim aslında heveslenmek istiyorum ama olmuyor.

Bu.

Ŧanrı said:

Ne yalan söyleyeyim oyun hakkında ben de aynı şekilde hissediyorum. Ama beni oyunun kendisi dışında heyecanlandıran modlama konusu. Son 3-4 yıldır modlamanın M'si ile ilgilenmiyorum ama Bannerlord çıktığında yeni şeyler yapma düşüncesi heyecanlandırıyor.

FatihBey said:
hey sen!! burada ne işin var? oyunu yapıyor olman lazım, işini yap!

6yGpy3.png

https://i.hizliresim.com/6yGpy3.png

6yGpy3.png
Taleworlds de çalışan arkadaşlarında bir mesaisi var. sabah 8 akşam 5 gibi.. Sonraki saatlerde tabiki istedikleri şeyleri yapmakta özgürler.

Sinirler haliyle gerilmiş.. Şunu söylerim ki tahminimce 2018 baharında oyun çıkacaktır.
Bazı arkadaşlar 6 ay önceden duyuru yapacaklar diye yaygara kopartıyor ama her oyun şirketi böyle yapmıyor.

Ki taleworlds oyun bitince çıkaracaz diyor.. oyunu bitirince max 2 ay çıkış tarihi süresi koyarlar... o sürede oyun kopyalanır dağıtılır vs. Finişşş

Bence Tw 6 ay önce duyuru yapmaz. 6 ay dersen hani son üç beş bişeyi halledip çıkarırız düşüncesi gibi. Her işini halleder. Tam anlamı ile biter. Duyuru için en uzun süre max 2 ay öncesi olur

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom