Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Bkz: İnönücülür
Bkz: Atatürkçüler

Belki doğru bulmayan olabilir, ama ben Atatürkçülüğün belli dönemlerde İnönü tarafından kötüye kullanıldığını düşünüyorum.

GenghisKhan said:
Bkz: İnönücülür
Bkz: Atatürkçüler

Belki doğru bulmayan olabilir, ama ben Atatürkçülüğün belli dönemlerde İnönü tarafından kötüye kullanıldığını düşünüyorum.

İnönü konusuna pek hakim değilim benim için biraz açar mısın? Neden böyle düşünüyorsun?

YusufPasha said:
Türkiye'de şuanki Atatürkçüler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türkiye'deki adam gibi adamlardır asıl soru bence şu olmalı %49 ve onun evetçi militanları hakkında ne düşüşünüyosunuz olmalıydı ? 2017'den itibaren en atatürkçü en milliyetçi parti cumhuriyet halk Partisidir partinin kolarına bakarsanız Kimse inönü diye ayırmaz Atatürkçü olmak demek tüm baş kurtuluş savaşı kahramanlarına saygı duyar bazıları gibi ayaş demezler

Hemre said:
YusufPasha said:
Türkiye'de şuanki Atatürkçüler hakkında ne düşünüyorsunuz?
Türkiye'deki adam gibi adamlardır asıl soru bence şu olmalı %49 ve onun evetçi militanları hakkında ne düşüşünüyosunuz olmalıydı ? 2017'den itibaren en atatürkçü en milliyetçi parti cumhuriyet halk Partisidir partinin kolarına bakarsanız Kimse inönü diye ayırmaz Atatürkçü olmak demek tüm baş kurtuluş savaşı kahramanlarına saygı duyar bazıları gibi ayaş demezler

Reis sen çok genel bakmışsın ama yıllar geçti Atatürkçülük bile yozlaştı. Irkçılık yapan Atatürkçü görüyorsun artık. Atatürkçüyüm diyip feci dincilik yapan cumaya gitmedin mi bağırıp çağıran adam tanıyorum. Her şey zamanla değişiyor hem olumlu hem olumsuz. Türkiye Siyaseti iyice yoldan çıktı. Kılıçdaroğlu'nun yerine başka biri geçerse ve bu yozlaşan kesim tekrar asıl fikre dönerse belki Türkiye iyi yerlere gidebilir. Yoksa sonumuz Irak gibi demokrasi vaadiyle işgal olucak böyle giderse.

Atatürk ben manevi miras olarak hiç bir dogma bırakmıyorum demiş bir adam, benim bilgilerimle bilim çelişirse bilimi seçin demiş. O yüzden atatürkçülük garip bir şey, Atatürk zamanında vardı diye, oklardan biri diye devletçiliği savunan insanlar var.

HUMMAN said:
Atatürk ben manevi miras olarak hiç bir dogma bırakmıyorum demiş bir adam, benim bilgilerimle bilim çelişirse bilimi seçin demiş. O yüzden atatürkçülük garip bir şey, Atatürk zamanında vardı diye, oklardan biri diye devletçiliği savunan insanlar var.

Ya işte demek istediğim bu herkes Atatürkçülük içinde bir şey oluşturmuş. Solcu demek Atatürkçü demektir terimi 80'ler için belki ama şimdi çok saçma bir anlama geliyor. Yobaz bir iktidarı yozlaşmış bir fikrin yıkmasını sağlayamayız. Atatürk döneminin Atatürkçülüğü kalmadı artık.

Tamamını kendin mi hazırladın? Eline sağlık. Ama beğenemedim ben, biliyorsun ben testler konusunda yüksek standartlara sahibim. Çok yetersiz. Aslında tam Türk kullanıcısına yakışacak test olmuş. Hatalarla falan dolu. :razz:

Cioss Julius U.X. ? said:
Tamamını kendin mi hazırladın? Eline sağlık. Ama beğenemedim ben, biliyorsun ben testler konusunda yüksek standartlara sahibim. Çok yetersiz. Aslında tam Türk kullanıcısına yakışacak test olmuş. Hatalarla falan dolu. :razz:

Ben hazırladım tamamını zaten genel soruları falan sordum fazla detaya inmedim aktif olarak siyasal olunca ne diyeceğimi şaşırıyorum neyseki şu ülkücü cümleleri kolay onları yapıyorum en kolay  :grin: sağol. Sol Otoriter çıkmıştır sana tahmince

Sağ Otoriter

Daha çok Muhafazakar ve Milliyetçi bir kişisin. İleri saflarında ise Faşistliğe yönelebilirsin.

Anket soruları yetersiz ve cevapların açıklayıcı olmamasının yanında hepsi aynı tarz cevaplar, yani şıklarda karşıt görüşler yok. Yine de güzel olmuş geliştirebilirsin.

GenghisKhan said:
Sağ Otoriter

Daha çok Muhafazakar ve Milliyetçi bir kişisin. İleri saflarında ise Faşistliğe yönelebilirsin.

Anket soruları yetersiz ve cevapların açıklayıcı olmamasının yanında hepsi aynı tarz cevaplar, yani şıklarda karşıt görüşler yok. Yine de güzel olmuş geliştirebilirsin.

Vaktim olsa şöyle bir 40 soruluk detaylı bir şey düşünüyorum vakit bulursam geliştiririm.

YusufPasha said:
Sol Otoriter çıkmıştır sana tahmince
Sağ Liberteryen çıkmıştı sanırsam. Açıklamasında da Liberal diyordu ama. :lol:

YusufPasha said:
Vaktim olsa şöyle bir 40 soruluk detaylı bir şey düşünüyorum vakit bulursam geliştiririm.
Onun yerine çok daha detaylı, özenle hazırlanılmış testlere yönelsen daha iyi olur. Boşuna yormazsın hem kendini. Mesela şu soruları olsun, görselliği olsun çok tatlı: https://8values.github.io/

Şimdi o test konusunda bir şey eleştireceğim ama hemen kaplan gibi atılmayın üstüme.Test trollük mü bilemem tabi ama ben ciddi bir şekilde hazırlanmış detayı üzerine yazıyorum.
Soru 7 de diyor ki Atatürk hakkında düşüncen buraya kadar her şey normal, şıklarında ise sevmeyenler için(bu benim sevmediğim anlamına gelmez)hiç bir şık hazırlanmamış yani 4 şık var, 4'ü de ayrı yerden olumlu sonuca bağlıyor.
Soru 8 de ise Rte hakkında düşüncen soruluyor buraya kadar da her şey normal ancak burada sevmeyenler için şık hazırlanırken bir önceki soruda hazırlanmamış.

Bir kere daha belirtiyorum kaplan gibi atılmayın üstüme burada haklı bir şey diyorum, ayrıca bunu demem de Rte'yi seviyor olmam anlamına da gelmiyor.

Test Troll ise söyleyin de sileyim ona göre yorumu.

Artık nasıl bir düşmanlık besliyosan ilk ve son şıkka direk baktım olumsuz ikiside, neyse Führer'e yanlış yapılmadıkça sıkıntı yok.

Back
Top Bottom