Playerunknown's BATTLEGROUNDS

Users who are viewing this thread

battlegrounds.jpg

Arma3'e "battle royale" adı altında çıkan, daha sonra h1z1'de harmanlaşıp iyice popüler olan bu genre'in h1z1 dışındaki ikinci oyunu. Daha closed betada olmasına rağmen bir çok kişi tarafından (ben dahil olmak üzere) tutuldu ve bir çok kişi tarafından oynanmaya başladı. Oyun türünün diğer oyunları gibi bazı optimizasyon sorunları ve buglar ile karşı karşıya, ancak bu haliyle bile çok eğlenceli ve kesinlikle harcanan zamana değer bir oyun. H1Z1:KOTK'a göre daha yavaş, daha gerçekçi, daha çok sakince pusup adam beklemeye yönelik bir oyun. Bu oyunda h1z1'deki gibi bir silah bir araba alıp şehirleri turlayıp 20-30 kill peşinde koşmayacaksınız, bu oyunda silah sesi duyduğunuzda ürküp, yere yatıp, etrafı gözleyeceksiniz.

OYUNUN FİYATI: 69₺

Oyunun steam sayfası
Oyunun ana sayfası

Minimum System Requirements
Operating System: 64-Bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
Processor: intel i-3 4340, AMD FX-6300
Memory: 6GB RAM
Graphics Card: nVidia GeForce® GTX 660 2GB, AMD Radeon™ HD 7850 2GB
DirectX 11.1 Compatible Video Card or Equivalent
Hard Drive Space: 30GB

SCREENSHOTS
33740D18A364D5B9AE9B93C5FD48694160F9B955
7E1A52648BC1190720457EE3027AA43EF23C6008
1OODp5N.jpg
01ff923c5e052805803bad4b3f23d60c.jpg.540x337.jpg
b97392853c20d9ce80cbd76d60466a73_playerunknowns-battlegrounds-steam-gift-key.jpg

VIDEOLAR

Gına geldi. Yeter artık bu tarz oyunlar çıkıp çıkıp duruyor.. Arma 3 battle royale zaten bunun gibiydi. Silah sesi duydun mu "noluyo lan" diyip hemen yere atıyoduk kendimizi. Daha sonra çıkan h1z1 falan hep çöp..

Dayznin ilk çıktığı zamanlar zevkliydi. Bugluydu ama ölmeye çok korkardık. Yatar saatlerce pusardık. İnsanlara 3 kişi falan dur diyince duruyodu. Rp yapabiliyordun. İstiklal marşı söyletebiliyordun. Sonra bitti gitti oyun.

Bu oyunda ilk klasik tutulmasını yaşar sonra çöp olur gider.. Geriye kalan yine arma olur.. Para verilmez buna.. H1z1 a göre daha iyi bir oyun ama. O kadar yermek olmaz :smile:

bence yanılıyorsun. oyun uygun bir fiyata çıkarsa bir çok türk kullanıcı bu oyunu alır ve oynar, kolay kolay da ölmez. h1z1'e de ilk başlarda yardırıyorlardı, daybreak gibi iğrenç bir firmaya rağmen oyun hep oynandı. çünkü genre eğlenceli, insanların bu tarz bir oyuna ihtiyacı var.

Optimizasyon berbat. Oyunun performans sorunları düzeltildiğinde alacağım muhtemelen.  AKK bitmeseydi iyiydi, zart zurt güncelleme geldi beta boyunca.

Oyun şimdi çıktı, 69 TL'den alınabiliyor Türkiye'de, avrupada 30€ muş fiyatı. Ben 40 lira falan olmasını bekliyordum, düşündüğümden pahalıya geldi. Keşke fiyatı biraz daha düşürselermiş, bu fiyata Türkiye'den çok kişinin alacağını düşünmüyorum, zaten oyunu kasmadan oynayabilmek için iyi bir sistem olması gerekiyor, bir de üstüne bu fiyat olunca çok fazla türk göremeyeceğiz sanırım oyunda.

Summit ana stream oyunu olarak bunu belirledi. DrDisRespect de bunu oynuyor artık. H1Z1'ın ana reklam kaynağı streamerlardı, bu oyun baya üzecek H1Z1'i.

türk olarak h1z1 streamcisi olan mithrainn de buna geçti, 10000days duruyor ama h1z1 oynamaya, o pek sevmemiş battlegroundsu

ben oyunu satın almadım, 70 lira bence çok fazla, indirim bekleyeceğim mecbur.

Şöyle bi 40 liraya falan düşsün almayı düşünüyorum ama systemlab bilgisayarımın kaldırmayacağını söylüyor. Belki düşük grafiklerle oynayabilirim umuduyla indirimi bekleyeceğim.

En büyük streamerlar bu oyunu oynuyor ve kanaatimce yeni oyun hypeı değil bu. Bugları düzeltip, oyun performansını artırırlarsa direk gömer bu oyun H1Z1'i.

Allah H1Z1'in belasını versin. Bu kadar kötü mekaniklere ve oynanışa sahip bir oyun daha yapamazlardı. Her seferinde survival hevesiyle giriyorum, önüme elinde pompalıyla deli gibi zıplayan biri çıkıyor. 20 metre öteden sıkmaya başlamama rağmen dibime kadar gelip beni öldürebiliyor. Bence sırf Battle Royale gibi bir moda sahip olduğu için tuttu H1Z1. Yoksa tıraş yani. Ama bu oyun cidden hoşuma gitti. Sistem gereksinimiyle fiyatı sıkıntı bitek.

Back
Top Bottom