Middle Earth: Shadow of War

Users who are viewing this thread

İlk oyunu dünyanın en anti-climactic final bossfightı hariç müthişti. Bunda hikaye de çok daha ilgi çekici görünüyor. Güzel bir şey çıkacak gibi.

CavalryMan said:
İlk oyunu oynamadım, arkadaşta var steamden rica etsem paylaşır bana, ama 40 gb değer mi ilk oyun ?

Kesinlikle değer.

Sauron var. Eğer Silmarillion okuduysan ya da özetini okuduysan ya da en azından Sauron'un Annatar olarak demirci elflerle münasebetini biliyorsan oradan çıkan bir hikayeye sahip oyun. Annatar olarak hediyeler verip kandırdığı elflerin zanaatından faydalanarak güç yüzüklerini dövüyor Sauron. Hepsine hükmetmek için Tek Yüzük'ü dövdürdüğünde ona yardım eden elf beyi Celebrimbor olayı geç de olsa fark ediyor. Sauron ile bu abinin arasında savaş oluyor. Kim gerçek Yüzüklerin Efendisi diye mevzu dönüyor. Hatta Celebrimbor Tek Yüzük'ü kullanarak ork ordusu toplayıp Sauron'a saldırıyor. Ama nihayetinde kaybediyor.

Oynadığımız başrol karakterimiz ise bir kolcuydu sanırım. Ailesi orklar tarafından katlediliyor. Kendisi de ölüyor muydu ölmek üzeremiydi hatırlamıyorum Celebrimbor'un ruhu buna giriyor falan fişmekan. Çok da fazla gizem vermeyelim. Celebrimbor'un güçleri ve yardımıyla Sauron'un ordusunu zayıflatmaya çalışıyorsun ilk oyunda. Komutanlarını hedef alıyorsun, Mordor'u karıştırıyorsun falan. Bu da onun devamı.

Şöyle oyundaki bazı sahnelerin toplanmışı var izlenim oluşması için:

Ayrıca izlemediysen bu konudaki ilk iletiye koyduğum yeni oyunun fragmanına da bak. Bolca Sauron, Nazgul ve Balrog içeriyor.

Edit: Hee sahi, bir de Shadow of Mordor'un kazandırdığı en önemli şeylerden birisi şu parça:

1.02'den başlatabilirsin.

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

Para verilmez buna. Klasik Warner Bros yüksek fiyatlandırma ve oyunu parçalayıp satma olayına sahip. Nemesis sistemini bile parçalamışlar, farklı ork grupları için para vermen gerekiyor. Oyunun kendisi 180 lirayken Gold Edition dedikleri 300 lira. İçinde 2 tane hikaye, 2 tane de nemesis sistemi eklentisi var. Bir de Gold Chest diyor, ne içeriyorsa o artık.

Bronze, Silver, Gold diye bölmüşler. Bir de heykelcikli, figürlü verdikleri paket var sanırım. Para verenlerin hayrına oynayanları izler ya da denemelik oynarız.

Ha benim zaten csgoyu bile zor oynatan bir bilgisayarım olduğu için bana fark etmiyor.

Yok ben daha çok keriz gibi çıktığı gün alıyordum. :razz: Dishonored çıktığında TTnet Playstore'dan 120 liraya almıştım. CSGO'nun da kapalı betasında oynamıştım çıkınca 30 liraya almıştım.

Milletin Dishonored'i 4-6 lira arasına alıp beğenmiyor oluşu koyuyor. Şimdi yeni çıkan oyunlar için acayip paketler koyup, anormal fiyatlar istiyorlar. Eh, oynatacak PC de yok zaten. PC toplayacak para da yok, oyun alacak para da yok. O yüzden 640x480'de Insurgency'ye ya da eski oyunlara devam. :wink:

Dishonored'ı ben de çıktığı gün aldım ama Gamersgate Bethesda koleksiyonunu yanlışlıkla %90 indirimle sattığı için neredeyse bedavaya gelmişti. Onlar da kodları geri almadılar hatalarını fark edince.

Cioss Julius U.X. said:
Şimdi yeni çıkan oyunlar için acayip paketler koyup, anormal fiyatlar istiyorlar. Eh, oynatacak PC de yok zaten. PC toplayacak para da yok, oyun alacak para da yok.
Şu olay bende de var. Aslında bir seviye çalıştırır ama en düşük ayarlarda oynamak da pek hoş olmuyor. Zaten bu oyun fena halde gıcığıma gitti. Madem bir oyun yapacaksın ve ünlü bir serinin lisansını aldın, ne diye saçma sapan bir şekilde o serinin hayranlarını uzaklaştırıyorsun ki?

O mevzu biraz iki ucu boklu değnek misali. Eğer kitaplara tamamen bağlı kalmaya çalışırlarsa fanlar sevinir ama oyun yeterince tutmayabilir. Sonuçta bir çok sektör gibi bunda da para kazandırdığı kadar başarılı sayılıyor. Öte yandan hikayeden tamamen kopuk, kendi başına fantastik bir oyun olsa ilgi çekmeyebilir. Lisans alıp, evreni paylaşan ama kendi hikayesine sahip bir oyun yapalım hem satalım hem sevenlerini kullanalım demişler.

Tolkien kitaplarının beyaz perdeye yansımasını bile başarısız ve eksik bulurken bir de direk oyuna çevirseler kıyamet kopartacak bir sürü hayran var hem. En azından böyle olunca eh zaten kendi kafalarına göre hikaye yazmışlar diyebiliyoruz.

Bunlardan bağımsız bir de hikayenin merak edilebilir olması kısmı var. Ha ben Silmarillion için 9 tane film çıksa yine izlerim ama sonuçta olan biteni biliyorsun bir sürprizi kalmıyor.

Hikayeye uygun ama ayrı bir hikaye yapsalar bir sıkıntı olmayacak zaten ama bunların yaptıklarının açıklanabilir bir yanı yok, sıkıntı orada. Kaynak aldıkları hikaye ile çelişen bir yapıda.

Back
Top Bottom