The Parabellum %100 Türkçe Yama [ÇIKTI!]

• Thread starter GeceNöbetçisi
  • Start date

Users who are viewing this thread

GeceNöbetçisi

The Parabellum %100 Türkçe Yama
Arkadaşlar Herkese Merhaba
Uzun bir aradan sonra ikinci Türkçe yama çalışmam ile karşınızdayım. The Parabellum Modunun %100 Türkçe Yama çevirisini beğeninize sunuyorum :smile:
Modun Kısa Tanıtımı:
The Parabellum Modu Kalradya'da 1.Dünya savaşının etkilerini yansıtan ender modlardan biri. Uçaklar, havan topları, tanklar ve zırhlı araçlar, tabanca tüfek, el bombası gaz bombası gibi 1.Dünya savaşı dönemine ait itemleriyle dikkat çekiyor. Modun 1.2 sürümü Warband'ın 1.170 sürümüyle uyumlu olduğu için bu mod sürümünü alt warband sürümlerinde oynamaya çalışmayın. Pek çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Ek olarak Türkçe yamamız modun tüm sürümleri ile uyumlu olarak çalışmaktadır.
Modun Konusu: https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,361420.0.html

Modun indirme linki:
http://www.moddb.com/mods/the-parabellum-mod/downloads/the-parabellum-v12-enru

Özel Teşekkürler:
Hard02'ye orjinal dil dosyalarını gönderdiği için sonsuz teşekkürler...
TR_Reichskommissar 'e Game strings dosyasının %45'lik kısmını çevirdiği için sonsuz teşekkürler...
MadVader said:
Go to the mod's Data folder and remove font_data.xml, then go to the Textures folder and remove font.dds. If you are not sure what are you doing, rename them instead of removing them, so you won't lose the files.
Beta'da yaşanan Türkçe karakter sorunun çözümünü araştırırken MadVader adlı üyenin 2014'te göndermiş olduğu iletiye denk geldim. Kendisine buradan Thank you :smile:

Türkçe karakter sorununun çözümü:
Arkadaşlar  warband/modules/parabellum/data içerisindeki font_data.xml adlı dosyayı ve modules/parabellum/textures içerisindeki font.dds adlı dosyayı silin... Tam çözümü budur :smile:

Yamanın indirme linki:
https://drive.google.com/file/d/0B9BmRETz3ACmQVZSV2MydnFqQ00/view

Bu mod haritada felaket kasıyor, ayrıca geceleri aşırı zifri bi bok görünmüyor texleri değiştirdim gene çok karanlık ne yapmışlar bu oyuna anlamadım. Oynayanları anlayabilmiş değilim.

CavalryMan said:
Bu mod haritada felaket kasıyor, ayrıca geceleri aşırı zifri bi bok görünmüyor texleri değiştirdim gene çok karanlık ne yapmışlar bu oyuna anlamadım. Oynayanları anlayabilmiş değilim.
Dinamik ışıklandırmayı ve hdr modunu kapatıp dene.

herkese çok teşekkür ederim. Ancak işim gereği sürekli şehir dışında olduğum için yamayı telefondan yapıyorum :smile: Bu nedenle çıkış tarihi biraz daha uzayacak. Şubat sonuna yetiştirmeye çalışacağım. Tek başına yaptığım için durumumu mazur görün. Pes etme gibi bir şey olmayacağından emin olabilirsiniz. Herkese iyi forumlar :smile:

GeceNöbetçisi said:
herkese çok teşekkür ederim. Ancak işim gereği sürekli şehir dışında olduğum için yamayı telefondan yapıyorum :smile: Bu nedenle çıkış tarihi biraz daha uzayacak. Şubat sonuna yetiştirmeye çalışacağım. Tek başına yaptığım için durumumu mazur görün. Pes etme gibi bir şey olmayacağından emin olabilirsiniz. Herkese iyi forumlar :smile:
Gerekli dosyalar elime ulaşırsa yardımcı olabilirim.

Mod arıyordum sürekli ne var diye bunu gördüm güzel mi diye baktım modun indirme sayfasına girdim sandalyeden fırladım :mrgreen: başarılar modu indiriyom 886 MB değer baya iyi hatta Red Wars diye mod var daha küçük bundan ona tek atar yani :grin: Tam sürümünü düşünemiyorum güzel mod
güzel mod başarılar dilerim bırakmayın ha:grin:

Arkadaşlar çeviriye katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar özelden bana mesaj atsın. Bu işi tek başıma yapmak çok fazla ağır geliyor. belki bir ekip oluşturup başka modlar için de birlikte çalışabiliriz. Lütfen elinizde mod yapımı veya başka bir modun çevirisi ile ilgili bir görev olmasın. Zaten yeterince meşgulüm... Ne kadar çabuk biterse o kadar kâr... ben orjinal dil dosyalarının indirme linkini göndereceğim.

Baron Wulfgaard said:
Çeviri ne alemde kardeşim?

çeviri devam ediyor. yarısı bitti gibi. şubat sonuna kadar mutlaka çıkacak. ancak fazla yoğun olduğum için üstüne düşemiyorum. Bu nedenle yardım edecek arkadaşlar olursa sadece quick strings ve game strings dosyalarını çevirebilecek arkadaşlar bana ulaşsın lütfen. Bir an önce çıkaralım şu yamayı...

Hocam yavaş olur anlarım :smile: Yeterki düzgün olsun lonca başkanı falan barış yerine bar yazıyo :grin: Sıkıldım bundan yani bu arada katkıda bulunamam kodculukta en ufak fikrim yok ama yinede söyleyim dedim bu arada modu indirdim süper bişey vallaha tank kullandım oyunda oyunun tek eksisi uçak kullanamıyoruz özetle SAKIN BIRAKMA KARDEŞİM

efebozkurt2 said:
Hocam yavaş olur anlarım :smile: Yeterki düzgün olsun lonca başkanı falan barış yerine bar yazıyo :grin: Sıkıldım bundan yani bu arada katkıda bulunamam kodculukta en ufak fikrim yok ama yinede söyleyim dedim bu arada modu indirdim süper bişey vallaha tank kullandım oyunda oyunun tek eksisi uçak kullanamıyoruz özetle SAKIN BIRAKMA KARDEŞİM

eyvallah kardeşim. translate hataları mutlaka olacak ama oyunun işleyisini engellemeyecek şekilde düzenliyorum. acok yaması gbi olmayacak emin ol :smile:

Back
Top Bottom