Insurgency: Sandstorm

Users who are viewing this thread

sandstorm-header.jpg

Insurgency oyununun devamı, Unreal Engine motoru ile yenilenmiş hali olan Insurgency: Sandstorm hakkında bilgiler gelmeye başladı. İlk olarak şurada duyurulmuştu: https://newworldinteractive.com/announcing-insurgency-sandstorm/

Duyuru ile birlikte en büyük soru işaretlerinden birisi olan Insurgency ile arasındaki görsel fark sorusuna hemen aynı linkte cevap verilmişti.

Contact Haritası - Dış Mekan
Contact_ExteriorBefore_1080_Reduced.jpg
Contact_ExteriorAfter_1080_Color.jpg

Contack Haritası - İç Mekan
Contact_InteriorBefore_1080.jpg
Contact_InteriorAfter_1080.jpg

Şimdi ise farklı medya gruplarını stüdyolarında ağırlayıp oyunu tanıttıklarını belirttiler ve şöyle bir görüntü paylaştılar:
C3l4FOkWQAEShAU.jpg

Ayrıca bu konuyu açmadan yaklaşık 30 dakika önce de şöyle bir paylaşım geldi Facebook sayfasına:
https://www.facebook.com/insurgencygame/photos/a.348394595248810.84902.158821530872785/1233950170026577/?type=3&permPage=1 said:
Hey everyone, we know you're eagerly awaiting an Insurgency: Sandstorm update and we promised one today. Unfortunately we didn't know until today about the press embargo that lasts until Feb 8th. So we will keep you updated as soon as we possibly can. Many of you asked for better marketing, and well, embargoes are part of the way things are done. We have over 40 interviews with international media about Sandstorm today and tomorrow at our publisher Focus Home Interactive's What's Next? event in Paris. The word will spread far and wide. There are two new screenshots, confirmed features, and concept art from our story (one of them seen in the event photo posted on our Facebook page and retweeted by @insurgencygame ). We are looking forward to revealing our hard work as much as you are eager to see it. There is a chance a keen writer would break the embargo and post earlier than next week. If that happens, we'll be sure to post it. Until then, please accept our sincere apologies about having more info today. One thing we can reveal today is our new Sandstorm logo!

Kısaca, 8 Şubat'a kadar basın ambargosu* bulunuyor. Uluslararası medyaya 40 farklı röportaj verilmiş. İlerleyen günlerde Paris'te event yapacaklarmış.

*Basın ambargosu, bir gazetecilik terimidir. Genellikle haber bültenlerinde kullanılır. Buradaki gördüğümüz ise yapımcı firmanın medyadan 8 Şubat'a kadar oyunla ilgili bilgileri yayınlamasını istememesidir. Yani hafta bugün oyunla ilgili yeni ekran görüntüleri, kesinleşmiş özellikler, hikayeye ait konsept çizimler tanıtılacak.

Garip olur öyle olursa. Daha farklı platformlar arası ortak olan oyunları yeni yeni oynamaya başlamışken bir de öyle bir durum söz konusu olursa garip olur.

Felix said:
Sandstorm'un oynanışı nasıl olur bilmiyorum ama önceki gibi olursa eğer, dediğin oyun kategorisine girmiyor bu oyun pek. 1 hafta oynayarak anca silah kullnamayı yeni öğreniyorsun çünkü. Alıştıktan sonra da oyun acayip zevkli geliyor.
sende oynuyorsun demek ki, bir ara cios organize etsin de toplu bir oyun girelim, discordlu falan

Ben anlamadım niye bu kadar disorganize oluyor konu Insurgency olunca. Şu ana kadar ben dahil en fazla 4-5 kişi girebildik. Birisi de Erozloey'di yani düşün. Olmuyor nedense, anlamadım gitti. Beraber gireriz diye indiren 3-4 kişi vardı hala olmadı. :grin:

http://newworldinteractive.com/insurgency-sandstorm-media-release/

Çok güzel gözüküyor yav. Oyundan görüntüler, hikaye modu hakkında detaylar verilmiş. 4 kişilik coop ya da tek kişi ile oynanabilen hikaye modu gelecekmiş.

Şu iki görüntüyü koyayım grafiksel gelişim görülsün:
sandstorm-1.jpg
sandstorm-2.jpg

Bunlar da şu ana kadar kesinleşmiş özellikler:

- Genişlemiş çevre, daha büyük haritalar
- Ateş desteği ve ulaşım amaçlı hafif araçlar (gördüğüm kadarıyla pickup benzeri arabalar, askeri cipler falan)
- Araçla oynamaya uygun yeni oyun modları
- Competitive/rekabetçi eşleştirme, antihile ve rank sistemi
- Gelişmiş balistik sistemi (Battlefield usülü merminin gidiş hızı, mesafe katettikçe düşmesi falan)
- Çevre ile etkileşim (merdiven tırmanma ve kapı kırma gibi)

E3 fragmanı geldi. Beklediğimden daha iyi ama daha daha daha da iyi olabilirdi.

3 tane de ekran görüntüsü geldi.
19113522_1370502263038033_940665213197026131_n.jpg
19149411_1370502279704698_2810432398537105881_n.jpg
19113785_1370502276371365_6051203098171194148_n.jpg

Kuş beyinli dolu ortalık. Zaten buna aşırı sevinen Kürtler ve 'Muricanlar dolu internet. Kürdistan bayrağı, sembolleri, resmi peşmerge olsun diyen gördüm açıkçası. Firmaya çok büyük sorumluluk düşüyor. İnce bir çizgi var çünkü. Orada kadın Kürt savaşçılar(asker değil sonuçta) yok değil. Umarım savaşın acımasızlığı ile dolu kasvetli ortamı anlatırlar da propaganda malzemesi çıkmaz. Çok ince çalışmaları lazım. Yoksa şaka maka bir kenara Türkiye'de yasaklanabilir terör propagandasından. :/

Insurgency için büyük gelişme tabi ama harbiden animasyonlar PS2 için gibi duruyor bir de. :razz:

İnce bir çizgi falan yok. Bayağı Amerikan Mandası Kürt devletini oyuna getirmiş adamlar. İşide karşı savaşıyorlar diye yücelttikleri gibi yüceltmeye devam edecekler oyunda da. Bu oyunla ilgili başka bir şey daha demeyeceğim zira takip etmiyorum artık. Konuyu da göz ardı ediyorum. Ne yarak yerse yesin yapımcıları. Gidip batıda dergilerinde yalan haberlerle pkkda kadınlar özgür diye haber yapmasını biliyorlar. Çok ağır sövesim geliyor bu olaya küfür filtresi falan kesmeyecek susuyorum o yüzden.

Insurgency'de de ABD işgali altındaki Irak'ta Saddam'a sadık olan peşmergenin ayaklanması konu edilmişti. Ama hem spsi olmadığı için hem de geçmiş sayılabilecek bir dönemde geçtiği için pek dert edilmedi gibi.

Yine de tercih meselesi tabi. Hoş gerçi, ben muhtemelen çıktığında alamayacağım için mühim değil.

Back
Top Bottom