The Last Kingdom

Users who are viewing this thread

10 bölüm birden mi?  :shock: ben nasıl idareli izleyecem bunu!!??

Off efsaneydi be! Netflix iyi anlam da fark katmış. İlerleyen bölimler de Leofric reisi görmemiz iyi oldu. Bu uhtred neden sürekli karısını kaybediyor ben onu anlamadım. Artık bir karı bulsun ve alışalım o karıya.

Sonunda izleme fırsatı buldum. İlk bölüm çok güzeldi. Teaser'i görünce anlamıştım zaten aha Uthred'e yeni hatun geliyor diye. Vallahi özlemişim o atmosferi idareli idareli izleyeceğim artık.

The White Wolf said:
Sonunda izleme fırsatı buldum. İlk bölüm çok güzeldi. Teaser'i görünce anlamıştım zaten aha Uthred'e yeni hatun geliyor diye. Vallahi özlemişim o atmosferi idareli idareli izleyeceğim artık.
1 bölüm izleyip kendini tuttuysan helal olsun  :party: ben 4.bölümü bitirdim ve şuan izlememek için kendimi zor tutuyorum  :ohdear:

Dün akşamdan itibaren tüm sezonu izleyip bitirdim. Sezonun başı tam istediğim gibi oldu. Sonunda pek istediğim olmadı ama yine de iyi bitti. Netflix'in alması güzel oldu. Seneye geliyor yeni sezon belli.

Alfred'i oldum olası sevemedim. Karakter çok şerefsiz iki yüzlü. Ragnar'ın hayatına karşılık Utherd'i zorlamıştı. Halen ona sinirliyken dizi başında da yine gösterdi o şerefsizliğini. Ama bu sefer Utherd istediğim tepkiyi verdi. Saksonları bırakması gayet iyi oldu. Keşke sezon boyu öyle kalsaydı. Ama hikayeyi hızlı anlattıklarından (Ki en sevdiğim özelliklerinden birisi bu. Çünkü diğer dizilerin bu ağır havası beni bayıyor. On numara hikaye kısaca anlatıldı işte tam film tadında bir dizi. O ağırlığa katlanabilsem Türk dizisi izlerim zaten.) dolayı olaylar çabuk değişti. Brida o kadar "Skade'i eşin olarak alırsan lanet bozulur" demesine rağmen niye öldürdü orada üzdü beni. Tamam iyi manipüle ediyor milleti ama kadın cidden güçlü. Güçlü kadınlar erkeklerin zayıf noktasıdır (benim de öyle). Ama irade koydu boğmayı tercih etti. Gisela için cidden üzüldüm. Uthred'in hep pagan bir eşi ile birlikte olmasını istiyordum. Bunu yaptılar. Ölmesi üzdü. Ama dizinin en son Utherd'in çocuklarını göstermeden bitirmesi çok saçmaydı. Vaftiz edilmiş olasalar bile onlar birer pagan. Allfather'ın çocukları. Onları tekrar almalı. Yeni sezon geleceği de belli. Açık bıraktılar. Belki hikaye oradan devam eder.

Dizide en nefret ettiğim karakter Alfred'in karısı. O kadın cidden acı çekerek ölmeyi hakediyor. Çocuğunun yaşamasını sağlayan paganlık. Krallığı kurtaran, hayatta kalmasını sağlayan bir pagan Uthred. O artist artist laf yapmasını sağlayan Uthred. Krallığı veren Uthred. Halen şerefsiz şerefsiz takılıyor. Şu Red Dead Redemption 2'deki feministi domuzlara ve timsaha yedirdikleri gibi bunu da öyle öldürmek lazım. O şekilde ayar ediyor beni.

Aethelflæd'in Uthred'e aşık olması da iğrençti. Ufak kız zaten. Abi kardeş gibi yapsalar daha iyiydi. Sevmedim bu olayı.

Brida yine en favori karakterlerimden birisi. Ayrıca Utherd'in tayfası da favorim. Güzel ekibi var Uthred'in. Bu sezon da devam etmesi güzeldi. Eğlenceli. Ragnar'ın ölmesi çok üzdü ya. 2. Sezon aldığı intikam sahnesi mükemmeldi. Cidden favori karakterlerimden biri ölünce üzülüyorum.

Bu arada Thyra da aşırı üzdü. Ragnar öldü de kardeşi de ölünce daha bir ağır koydu bana. Üstelik ailesinin ölüş şekliyle ölüyordu ki son anda kendini bıçakla öldürdü. Bu karakteri niye öldürdüler ki. Cidden kötü bir karar olmuş. Gereksiz öldü. Ölmesi tek Beocca'yı gaza getirdi. Sonuç olarak Uthred kardeşlerini kaybetti. Zaten Ragnar için hırslıydı. Bu gereksiz oldu. Başka bir hikayeye bağlanıp intikam için devam edebilirdi gelecek sezonda. Kötü olmuş :sad:

Sonuç olarak harika bir sezondu yine. Umarım Uthred gelecek sezonlarda babasının topraklarına döner ve kendi başına hüküm sürer. Artık biri için savaşmasın. Kendi için savaşsın. Cidden yeter. Adam mutluluğunu hakediyor. Yavaş yavaş Uthred'in de sonunu hazırlamaları lazım.

Skade için ruhumu bile satarım. Böyle ne yaptığı belirsiz pagan kızlara karşı zaafım var. :grin:

@Roffron
Alfred'i ben de sevmem ama empati kurduğum zaman yaptığı şeyler gayet mantıklı geliyor. Krallığı ve halkı için Uthred'in yanında olması gerekiyor, ama Uthred yerinde duramayan birisi olduğu için şantajla vs. yanında tutuyor. Edward'a danışmanlık etmesi için de çeşitli oyunlar çevirmeye kalktı ama Uthred gırtlağına bıçağı dayadı tabii. Beocca olmasaydı yine kendi yoluna giderdi Uthred.

Alfred'in karısı hakkındaki düşüncelerine tamamen katılıyorum.

Skade'yi ben de çok sevdim ama ölmesi gerekiyordu kadının. Şeytani bir şey. Bütün erkekleri ele geçiriyor. Adamlar vampir gibi kızın kanını içmeye başladılar anasını satayım. Ben de öldürmesini istedim. Şu diziye ilk kez güzel bir kız koydular, o da psikopat manyak bir şey çıktı öldürdüler.

Ama ben senin Skade'ye neden bu kadar ilgi gösterdiğini anlamadım. Yennefer ile benzer karakteristik özellikleri var. Sen Anti-Yenna değil miydin? :grin:

Aethelflæd'in Uthred'e aşık olması çok da absürd bir durum değil. Zaten ikinci sezondan beri kızın gözünün bizim oğlanda olduğu belliydi. Æthelred ile evlenirken bile Uthred'den söz ediyordu. Ayrıca kız çok da küçük değil. Edward'dan büyük. Uthred muhtemelen bu aşka karşılık vermeyecektir, kızı da bir süre sonra şu Æthelred'in danışmanı olan adamla bağlarlar.

Brida iyi hoş da kanım ısınmıyor ona pek. Uthred'in tayfası cidden çok iyi. Leofric'i ara ara göstermeleri çoook güzel olmuş.

Thyra ile Beocca, Alfred'in sağlığı hakkında konuşurken, "Kendini öldürmesi gerek, bir Dan savaşçısı öyle yapardı." gibisinden bir şeyler söylemişti. Helal olsun esaslı kızmış.

Ben de artık baba topraklarına dönmesini ve Skade gibi 4x4 bir pagan hatun bulmasını istiyorum. Hadi be Uthred, şu amcanın hesabını dür artık. (Dür-mek ne ilginç bir kelimeymiş yahu yazınca fark ettim.)

:???:D
DetailedGleamingGyrfalcon-size_restricted.gif

Dördüncü sezonu çıkınca önceki sezonlarla birlikte tekrardan bütün sezonları izledim.
Net bir şekilde söyleyebilirim ki izlediğim en sıkıcı The Last Kingdom sezonuydu. Netflix'in aldığı yapımlar gittikçe kötüleşiyor evet ama umarım sonraki sezon daha güzel olur.

Diziye başladım 2. sezondayım. Güzel gidiyor genel olarak. Aksiyonlu, biraz entrikalı, biraz at-avrat-silah havasında bir dizi. Devamını sürekli merak ettiren dizilerden. Kilise ve hristiyanlığın yansıtılış şekli de hoşuma gitti.

Back
Top Bottom