The Last Kingdom

Users who are viewing this thread

Cosmic Latte

Sergeant
Tür: Aksiyon, Romantik, Tarih
IMDB; 8.5

TRAILER

THE LAST KINGDOM
Bernard Cornwell'in Savaş Lordu Yıllıkları kitap serisinden uyarlanan Son Krallık; kefaretin, intikamın ve İngiltere'nin doğuşuna karşı koymanın keşfedildiği çağdaş bir hikâye. Son Krallık, gerçek tarihi kişilikleri kurgu olaylarla kaynaştırırken Kral Büyük Alfred'i ve onun İngiltere'yi meydana getirebilecek ayrılmış nice krallığı birleştirme arzusunu yeniden anlatır. M.S. 9.yy'da geçen hikâyede, şu an İngiltere olarak bildiğimiz yerde birçok krallık Vikinglerin istilasına uğrar ancak ileri görüşlü Büyük Alfred'in kralı olduğu Wessex'teki tek krallık bu istilaya karşı koyarak "Son Krallık" adını alır. Bu çalkantılı ortama rağmen Uhtred hayatta kalır. Sakson bir asilzadenin oğlu olarak dünyaya gelen Uhtred, Vikingler tarafından öksüz bırakılıp daha sonra kaçırılarak onlardan biri gibi büyütülmüştür. Kendi ülkesi ile kendisini yetiştiren insanlar arasında seçim yapmaya zorlanan Uhtred'in sadakati bile sınanır. Sakson mudur yoksa Viking mi? Doğuştan getirdiği hakları kanıtlama arayışına giren Uhtred, yeni ulusun doğuşunun bir parçası olacaksa en nihayetinde atalarının topraklarını geri almak için iki taraf arasındaki tehlikeli yolda yürümelidir. Son Krallık, kahramanlık ve destansı savaşları sahnelese de konu olarak politika, din, savaş, cesaret, âşk, sadakat ve kimliğimizi bulmak için sergilediğimiz evrensel arayışı anlatır. Son Krallık, gerçek tarihi kahramanları kurgu karakterlerle birleştirerek tarihin en görkemli krallarından birinin emri altında ülkelerini kurtarmak için savaşıp kendilerine bir yurt kurmaya çalışan insanların öyküsüdür.

EDIT: Telefondan giriyorum yazmasi duzeltmesi ancak bu kadar olabildi. En kisa zamanda duzelticem eksikleri.

EDIT: 5. bolumun fragmani Turkiye'de gosterilmiyor, bulmaya calistim fakat bulamadim. Eger paylasan olursa sevinirim.

Dizi hakkinda kisisel dusuncemi yaparsam, Vikings'e benzerligi var mekan olarak ve kisiler olarak fakat ondan ayiran unsurlarda mevcut. Acikcasi hosuma gitti bende sizlerle paylasmak istedim. Suan 5. bolumu yayinlanicak sanirsam.

HyperCharge said:
182 gün için kusura bakmayın, 3. Sezonu ne zaman çıkacak acaba? Önceden sorduğumda forumda izleyeni pek yoktu.  :smile:
Roffron Sherien said:
The Last Kingdom'ın 3. sezon çekimleri Mayıs ayında bitecek (tahmini olarak yapımcılar tarih vermiş). Tabi editler falan yapılıyor. İlk bölüm çekiminden itibaren yapmaya başlamışlardır. Yazın bence başlar dizi.

Daha yeni mi çekmeye başlıyorlar? Geçen sene bu aylarda çıkmıştı. Her sene düzensiz bir şekilde yapıyorlar ve bu çok sinir bozucu bir durum.

Ben 2 Şubatta çekimlerin yapıldığını yazmışım. Söylentiler dediği o. Millet reditte konuşuyordu çekim yapıyolar falan diye. Onayladı adam. Bi trailer falan gelir yakında.

Gayet güzel dizi. Ben 2. sezonunu 1. sezonundan daha çok beğenmiştim galiba bayağı aksiyon vardı ama garip bir şekilde dizide ne olduğunu pek hatırlayamıyorum.

Last Kingdom eski çağları daha iyi çağrıştırıyor. Farkedilirse Vikings gibi kısır döngü içinde değil. Her sezon başka bir şey oluşturarak ekrana kilitliyorlar. Diziyi kasım ayında başlatırlarsa Vikings izleyen kitle düşecek gibi.

Spartaküs said:
Olley be!

Yakında geliyormuş üçüncü sezon.

Ben Vikings'in iki sezonunu izledim ve aslına bakarsanız sıkılarak, "bir şeyler" olmasını bekleyerek izlemiştim. The Last Kingdom'da ise sürekli heyecan ve aksiyon var. Olay örgüsü çok güzel. Ayrıca daha ilk bölümlerde Uthred ile aramda olan davranış benzerlikleri -öfkeyle kalkıp zararla oturmak doğamda vardır- beni diziye bağladı.

Üçüncü sezonun yolunu diğer üyeler kadar gözlemiş olmasam da, bu dizinin Vikings'ten daha iyi olduğunu ancak hak ettiği popülariteyi yakalayamadığını düşünüyorum.

Back
Top Bottom