Custom Settlements Türkçe Yama Çalışması (09.09.2015)

Users who are viewing this thread

Redstone Knight said:
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,270566.0.html

Bir sene önce falan böyle bir konu hazırlamıştım, modu Warband'de oynamak isteyenler bakabilir.

Redstone Knight said:
Yöntemi bulan: Swyter

Adımlar:

1. costumes_a.brf dosyasını Warband'e (\CommonRes dosyasına) ekleyin. Bu dosya Warband'de kayıptır (Birisi linkini verse iyi olacak).
2. actions.txt dosyasını \Modules\Native klasöründen alın ve kullanılmaya Çalışılan Mod'un klasörüne atın.
3. game_variables.txt dosyasını 2. adımda olduğu gibi \Modules\Native dosyasından alın ve Kullanılmaya Çalışılan Mod'un klasörüne atın.

Not: Bazı hatalar olabilir fakat %90 oynanabilir. SWC'de bir takım hatalar alabilirsiniz (örnektir).
Not: Custom Settlements çalıştı.
Not: Star Wars Conquest çalıştı.

Usta verdiğim indirme linklerinde zaten hepsi yapılmış oluyor 1. madde hariç onuda yapın dedim ama yinede oyun içinde ufak bir scripts hatası var verdiğim linktekileri zaten modun kendi yapımcısı yapmıl ama scriptsleir yanlış yazmış heralde yada güncel değil bilmiyrum 2014 de hazırlanmış

Beyler modu tamamen çevirdim sayılır ancak itemlerde bir sorun yaşıyorum, bütün itemleri çevirdikten sonra bilmediğim bir nedenden dolayı türkçe kelimeleri kabul etmedi oyun, nedenini bilen ve nasıl düzelteceğimi bilen biri var mı ?

EDİT: Sorunu hallettim.

O değilde ben ölüm vadisini kaldırdım, yerlilerle krallıkta onların kalan yerlerini aldı, yani ortalıkta hiç kalmadılar, bende şehri en son seviye yaptım ama ne devriye çıkartabiliyorum nede kervan yollayabiliyorum.Üstelik yerlilerden birine 10.000 dinar verdim ilişki 10 ama bana katılmadı, bu gidişle yerliler ve krallığa saldıracam.

frozenpainter said:
O değilde ben ölüm vadisini kaldırdım, yerlilerle krallıkta onların kalan yerlerini aldı, yani ortalıkta hiç kalmadılar, bende şehri en son seviye yaptım ama ne devriye çıkartabiliyorum nede kervan yollayabiliyorum.Üstelik yerlilerden birine 10.000 dinar verdim ilişki 10 ama bana katılmadı, bu gidişle yerliler ve krallığa saldıracam.

Kervan için yerleşimindeki tüccarla konuşman gerekiyordu, devriyeyi tam hatırlamıyorum ama oda yerleşim içinden yetkili biri tarafından çıkartırılıyor, ayrıca sana katılmaları için aranın 50 olması lazım sanırım, ama önüne geleni senden yapmaya çalışma, kendi yerleşimine sahip kişileri kendinden yapmaya çalış böylece krallığın büyür

Tamam işte charta gibi biriydi, yerleşimide var(fırtına tepesi) ordusuda var, 100 ilişkim var ama bana katıl yazısı gelmedi, maceracılarda gelmişti.Tüccarda öyle bir diaolg yoktu, bir bakayım, kaynak alımı-satımı ve ayrıl dialogları var, köy yaşlısıda anca hosgeldin lordum deyip yalakalık yapıyor.Malikane ve kaleye gidiyom ne bir hizmetçi ne bir selam veren, nerde bu krallık nerde bu halk :grin:

frozenpainter said:
Tamam işte charta gibi biriydi, yerleşimide var(fırtına tepesi) ordusuda var, 100 ilişkim var ama bana katıl yazısı gelmedi, maceracılarda gelmişti.Tüccarda öyle bir diaolg yoktu, bir bakayım, kaynak alımı-satımı ve ayrıl dialogları var, köy yaşlısıda anca hosgeldin lordum deyip yalakalık yapıyor.Malikane ve kaleye gidiyom ne bir hizmetçi ne bir selam veren, nerde bu krallık nerde bu halk :grin:

Belkide sadece maceracıları kendi tarafına çekebiliyorsundur emin değilim :/

Code:
ga_cs_merchant_talk_plyr_1:cs_merchant_talk_2|Bir kervan oluşturmak istiyorum (1000 altın).

Burada konuşmanın tüccar ile geçtiği belirtiliyor, belki yeterince gelişmemişsindir yada kervan yolları uyumlu değildir bilmiyorum, ben en son geçen sene oynadım modu, şuanda çevirmekten daha hiç oralara gelemedim köy bile yapamadım :smile: birazdan başlar oralara gelince gördüklerimi yazarım ama daha önce oynadığımda kervan ve devriye oluşturabiliyordum

Yok gene olmadı, envanterde yeterince para var, en son seviyeyimde ama omadı.Ayrıca kastov şehrinde son seviye olduktan sonra tüccar ve köy yaşlısıyla konuşunca normal dialoglar çıkıyor ama birde sol altta dialoglarla ilgili kırmızı hatlar geliyor ondan kaynaklıda olabilir.
Yani şöyle bir şey olabilir.2 tane startlı ve close_windowlu sialog varsa 2 .cisine . koyup sayı yazıyon.Örnek.
dlga_start:close_window|Tamam gidiyorum.
dlga_start:close_window|İşte istediğin paran.
Gerçi sen direk ingilizce dil dosyalarındakini çevirmişsindir.Bende çıkamadım işin içinden :grin:

Modu indiremiyorum başka bir siteye upload edicek varmı linkte bu uyarı cıkıyor üye olduğum halde

''The site has run in to a problem, please look at the error message below...

You need to be a member and logged in to download files larger than 2Mb in size.
Register a free account or login''

FireAndBlood1 said:
Modu indiremiyorum başka bir siteye upload edicek varmı linkte bu uyarı cıkıyor üye olduğum halde

''The site has run in to a problem, please look at the error message below...

You need to be a member and logged in to download files larger than 2Mb in size.
Register a free account or login''

Nexus'a üye olmayanlar 2MB'ın üstünde indirme yapamazlar diyor, üye olduğuna ve üye girişi yaptığına emin misin, eminsen başka bir tarayıcıdan giriş yaparak dene

Mod yapımcısı zaten module systemi mod klasörünün içinde vermiş yani izin var geliştirmeye izin almanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Back
Top Bottom