Bir Zamanlar Anadolu'da - Yarım Kalmış Bir Mod

Users who are viewing this thread

dragos

Merhaba,

Belki bazılarınızın hatırlayabileceği üzere forumu bırakmıştım. Ancak forumu bırakınca yapımına çok uzun bir zaman önce başladığım ve sadece 1-2 hafta üzerinde çalışabildiğim modum da yarım kaldı. Devam etmeyi düşünmüyorum, emeğim de boşa gitsin istemiyorum. Bu sebepten ötürü modül sistemi açık kaynak olarak paylaşmaya karar verdim. Modül sistemdeki dosyalarda ### DRAGOS ### şeklinde arama yaparak eklediğim veya değiştirdiğim kodlara ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eklemeyi veya düzeltmeyi düşünüp de zaman bulamadığım için yapamadığım bazı özellikler de var, bunları da bir liste biçiminde paylaşacağım. Moda devam etmek isteyenler bu listeyi de göz önünde bulundurabilirler.

Herhangi bir sorunuz vs olursa konuya yazınız, foruma tekrar girmeyi düşünmediğim için özel mesajlarınıza yanıt veremeyebilirim.

Son olarak kodlamayı İngilizce yaptım, modda ne var ne yok diye kontrol etmek isterseniz oyunu İngilizce olarak başlatın.

Link:
Mega: https://mega.co.nz/#!MwZE1JKR!5bgv-m0gce1npOu53KreUXRs08LOuOJu_OuXs9zcTtc *kırık link
Mediafire: http://www.mediafire.com/file/g1wtkot27vbnq74/Bir_Zamanlar_Anadolu%27da.rar

Liste:
-Kampta Training Yaptırma (Fix)
-At Yarışı (Fix)
-Kampta Parça Çalma (Fix)
-Kuran'ın vs Cracked Gözükmesi (Fix)
-Özel Bağırmada Ekran Rengi (Fix)
-Özel Vuruş (Fix)
-Rhodok Müzikleri Khergit, Khergit Müzikleri Rhodok Olmalı (Fix)
-Çocuğu Küçült (Fix)
-Başlangıç Seçenekleri (Fix)
-İlk Sahne ve Görev için Mission Temp (Fix)
-Göçebe Diyalog (Fix) -Şehir Yıkma Görevi-
-Arena'da İddia Oynama
-Tavern Anims
-Bakan Atama ve Detaylı Yönetim Sistemi
-Teknoloji Ağacı
-Kayık vs Sürme
-Daha Çeşitli Başlangıç Seçenekleri ve Seçilenlere Göre Daha Köklü Farklılıklar
-WFAS'tan Modeller/Sancaklar -Belki-
-AD1257 Tarzı Recruit ve Tüccarlar
-Yeni Haydut Grupları
-Tarihe Uygun Harita ve Mekanlar
-Handa vs Bulunan Görev Troopları
!Her Görev Öncesi Mafia II Tarzı Sahneler ile Görev Hikayesi. Üstte Çıkacak Diyalog Kutucukları ile Altyazı, Seslendirme Şart Değil.
-Haçlı Seferleri, Moğol İstilası vs
-Şehirde Bina İnşa (Mekan Aktif/Pasif veya Entry'de Spawn ile)
-Şehirde Farklı İcraatlara Göre Çeşitli Kazanımlar (Bilim, Saygı vs Gibi) ve O Kazanımlara Göre Özel Troop, Item, Bina vs
-İbadethaneler, Ülke Dinine Göre
-Hastalanma ve Sakatlanma
?Traş Olma -Mümkünse-
-İmam, Rahip, Fahişe, Doktor vs
-Ülkenin Dinini Değiştirme, Misyonerler, Katliam, Yıkım, Gönülleri Kazanma vs
-Tarla, Maden, Balık, Liman, Kervansaray vs
-Gerekli Yeni Skill'ler (Balıkçılık vs)
-Yerden İtem Alma ile Küçük Sürprizler (Çiçek toplama, Et Pişirme, Define Bulma ve Gömme vs)
-Deniz Haydutları ve Deniz Savaşları
-Devlet İlişkileri, Kalıcı Savaşlar
-Görevler, Tüccarlar vs ile İlgili Bilgi Alınabilecek Trooplar (Hancılar Olabilir Mesela)
?AD1257 Tarzı Savaşta Yeniden Doğma
!EN SON MAP MANAGER'DA MEKANLARIN YERLEŞTİRİLMESİ!

Şehir yıkma ile ilgili olarak, bu özelliği henüz eklememiştim ancak kodlamasının çok zor olacağını zannetmiyorum. Hatta daha da kolay olması adına benim derslerimde bulabilieceğiniz mekan aktif/pasif ve buz'un ateş yakma kodlarını kullanabilirsin. Fikir vermesi açısından ben kafamdaki şehir yıkmayı şöyle anlatayım, mesela listede belirtildiği gibi bir şehir yıkma görevi eklediniz. Bu görevi aldığınızda yıkmanız gereken şehrin merkezinde bir passage aktif olacak. Bu passage belirtmek için ok işareti gibi bir işaret modeli kullanabilirsiniz. Oyuncu bu passage gidip F'e bastığı zaman bu passage'da ateş yanacak ve ikinci passage aktif olacak, şehrin farklı bir yerinde tabii ki. Ateş yakmak için elinizde meşale olması şartını koyabilirsiniz, modda meşale var. Bu şekilde diyelim ki 4. passage'a kadar ateşledik. Son passage'ı da ateşleyince şehrin güvenlik birimleri veya halk bir noktada spawn'lanacak ve size saldıracak. Savaşın sonucuna göre şehir yanacak, bir kısmı yanacak veya kurtarılacak. Tabii sizin akıbetinizde bu savaşın sonucuna bağlı olarak değişebilir. Diyelim ki şehir yandı. Bu durumda haritadaki normal icon mekan aktif/pasif ile gizlenecek ve yanmış icon görünür hale gelecek. Yanmış icon'u aynı koordinatlardaki farklı bir şehir olarak ekleyip şehre girmeye çalıştığınızda farklı bir menü çıkmasını da sağlayabilirsiniz. Mesela yani, ben biraz dolaylı ama kolayca kodlanabilecek bir biçimde anlattım. Bu fikri çok farklı bir şekilde de kodlayabilir, değiştirebilir, hatta geliştirebilirsiniz.

Teşekkür Kısmı:
-Ali Paşa 07 (müzikler)
-Comrade Crimson (ses efektleri)
-Slawomir of Aaarrghh (tavern anims)
-Swordyke (freelancer)
-Taragoth (freelancer)
-Checkmaty (cinematic)
-Gutekfiutek (cinematic)
-Lucke189 (cinematic)
-Angry Newbie (cinematic)
-Cdvader (menü talk)
-HokieBT (menü talk)
-Lord of Shadows (menü talk)
-Efe Karacar (menü talk)
-Rubik (prsnt)
-Buz (kod)
-HyperCharge (kod)
-Deli Kurt (kod)
-Dusk Voyager (kod)
-Frozenpainter (kod)
-Timedanze (kod)
-Tf3dm (model)
-Xenoargh (model)
-Njunja (model)
-Jacobhinds (model)
-Tama (anims)
-Dreamterror (anims)
-Dragos

Edit: Eklenenlerin listesi yok.

Klasörde virüs var.
L4pXmJ.png

Steam'e giriyorum ara sıra, oradan bana ulaşabilirsiniz yine.

Virüs olmaması lazım, bir taratıyım. Varsa akşam laptop ile işimiz var demektir.

-mobil-

Back
Top Bottom