3D Tasarım Platformu

Users who are viewing this thread

Bloc said:
OpenBRF'nin ve Wings'in en yeni sürümünü indirmeni öneririm. Wingsi sildikten sonra CCleaner isimli programı çalıştırıp kayıt girdilerindeki tercihleri de sildir.İkisini tekrar yükle ve tekrardan dene. Normalde modelinde olmaması gereken extra bir mesh var gibi durdu benim gözüme. Yüksek ihtimalle OpenBRF ile alakalı gibi , emin olmak lazım ama. Daha önce bende hiç böyle bir hata yaşamadığım için spesifik konuşmam yanlış olur
OpenBRF için ;
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,72279.0.html

Hepsi son sürüm.

Tekrar tekrar baktım. Sorun Wings 3d'ye import yaparken oluyor.

Kayra said:
Onu nasıl şey edeceğiz :grin:
OpenBRF  - Materials(Modeli OpenBRFde gösterirken orada tıklaman için Materials diye bir yer var zaten tıkladığında direk oraya atar) - Shader - "standart_shader_nobump_nospec" shaderını verirsen o anormal parlaklıkları giderir. Bump ve specular map eklediğin zaman bu shaderı değiştirmen lazım tabi.

Tüfekçi Başı said:
Hepsi son sürüm.
Tekrar tekrar baktım. Sorun Wings 3d'ye import yaparken oluyor.
Sorunun kesinlikle Wingsten olduğundan eminsen Wingsi silmen lazım. Wings silinmesi zor bir program aslında. Senin tercihlerini bir yerde tutarak bilgiyi sürekli oradan çekiyor ve işin garip kısmı programı silerken o bilgileri silme ihtiyacı duymuyor. Dediğim gibi Wingsi sil , CCleaner'ı çalıştır. Sonra şuradan Wingsin eski sürümü olan 1.5.2 sürümünü yüklersen belki bu hataya çözüm olabilir gibi.
http://sourceforge.net/projects/wings/files/wings/1.5.2/

Berbat kaplamalarımdan biri daha. Aslında kaplamasız daha düzel duruyordu :grin: Bi de bu kılıçtaki çizgileri nasıl yok edeceğiz ?

Aeglos said:
Berbat kaplamalarımdan biri daha. Aslında kaplamasız daha düzel duruyordu :grin: Bi de bu kılıçtaki çizgileri nasıl yok edeceğiz ?
Asla yaptığın çalışmalara berbat dememelisin kimse doğarken elinde mouse klavye ile çıkmıyor. Tam tersi kaplamayı güzel yerleştirseydin modelin çok güzel olabilirdi. Çizgilerin ise birincisi yanlış veya az çizgi kullanmışsındır, ikincisi uv mapını yanlış çıkarmış olabilirsin. En önemlisi acele etme iyi araştır çok pratik yap öyle model dene.

Yaptığın çalışma berbatsa berbat demeyi bilmelisin. Sadece "yapamıomm yha .s" deme. Kendini kandırmayıp hatanı bul yeter. "Bok gibi ama neden bok gibi?" diye sor.

Renk çokmu koyu?Açık olsa nasıl olur?
ZDMmJG.png

Çözünürlükten ziyade zincir kaplamasını uv mapta küçült yani zincir texturesini bir kolda iki tane kullan arasını sınırsız geçiş yap, çünkü zırhlarda zincirler bu kadar büyük olmaz.

Seamless Texture(Kesintisiz Kaplama) ders videoları. Bunlar sadece zırh için değil çoğu modellerinde işine yarıyacaktır.

@Malinua Eski konuda tavsiye ettiğin uv mapping ile ilgili videoları izledim ve kaplamayı denedim. Ne diyorsun? Olmuş mu?

LaZ9OJ.png

Texture'lara takılmayın, deneme amaçlı olduğu için rastgele bir şeyler ekledim. O kırmızı sarı falan değişirim sonra. Gerçi model de uyduruk ama olsun, ilk model işte kıyamıyorsun.

@dragos Kabza biraz daha iyi olabilirdi kendini geliştirirsen daha iyi modeller yapabilirsin.
Referans:
d5P4rZ.jpg
Model:
94Qv19.png

@JanissaryAgha Kabzaya biraz eğim verip şöyle bir kısa kılıç yaptım, burada nasıl olmuş?

l7dzdb.png

Maalesef kötü olmuş kabza bölümünde çalış ve önerim internetten referans bulupta yap daha iyi olur.

Peki neden bu kadar büyük oluyor oyun içinde?

YBDjRZ.png

Başka bir kılıç modelinin boyutlarına bakarak şu şekilde modelledim:

l7d0Dr.png

Bir de benim yapmadığım başka bir modelde boyut normal fakat kılıcı elime alınca elimde gözükmüyor, hala belimde duruyor. Bunun nedeni nedir?

Oyundaki commenres dosyasındaki weapon meshes dosyasından bir tane kılıcı open brf ile açıp export static mesh de, kılıc masaüstüne .obj olarak kaydolacak, sonra onu wingsle aç ve senin modelin boyutunu ona göre ayarla.
Kılıcı çektiğinde kında durması onun kabzasının olmamasından kaynaklanıyor o yüzden itemin sonundaki itcf_show_holster_when_drawn kısmını silip dene.

Back
Top Bottom