Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

Bayram tatili ile beraber 5 hafta devam ettiğim gönüllü staj bitti, süreç çok yorucu olsa da bana ciddi manada katkısı oldu. Patrondan okul sonrası için iş teklifi ve Türkiye şartlarında yüksek denebilecek bir ücret aldım. Buraya kadar her şey mükemmel fakat önümde bomboş bir ay var ve şimdiden yoğun tempoyu aramaya başladım. Boş kaldıkça canım sıkılıyor, bilgisayar oyunları dışındaki tavsiyelere açığım. Origami sanatına başlamak için alışveriş yaptım ama günde 1-2 saatten fazla ilgilenebileceğimi düşünmüyorum.

Kazandığım parayla kasa dizmeyi düşündüm fakat şu aşamada böyke bir hareketle hayatımı blocklamış olurum :lol:

en son buraya gün içinde başımdan geçenleri yazmadığım için uyarı yedim. o halde şöyle yapalım.

22 Ağustos 2019

Kalkış:10.13
Koşu ve sabah sporu yapılmadı.
Deneme sınavına gidildi.
Sonuçlar Allah'a emanet.
Eve gelindi.

Saat 12de projemin butcesindeki giderlerden birinin harcamasini gerceklestirmek icin dilekce imzalatmaya gittim. Hali hazirda onaylanmis proje olmasina ragmen harcama kalemim ile alakali sorun cikarttiklari icin surekli telefon gorusmeleri, kosturmacalar derken saat 4 bucuk oldu ve dilekceyi teslim etmem gereken yere teslim edemedim. Bilim mi yapiyoz, evrak isleri mi yapiyoz belli degil.

30 Ağustos kutlamaları için ve gezmek için gece Belende kaldım.
Sabah erken kalkıp İskenderuna geçtim.
Harika bi tören vardı, harbiye marşı eşliğinde geçit törenide yapıldı. Zırhlı Birliklerden Sahil Güvenliğe İskenderundaki bütün askeriye oradaydı. Kıbrıs ve Kore Gazileride vardı. Bi Kore Gazisi amcamızla ve Mekanize Piyadenin komutanıyla fotoğraf çekildim :grin:Törenden sonra limana gelen savaş gemisine gittim.
Gemiyi gezdikden sonra sahilde biraz yürüdüm, bi kafeye gidip çay içtim.
Ardından Denizcilik Müzesine gittim.
Müze muhteşemdi.
Yavuz gemisinin çanını gördüm :grin: (Evet bizi ww1 e sokan gemilerden biri olan Yavuz :grin: )
Sonra Denizcilik Parkına gittim. Ardından öğlen yemeği yiyip eve geri döndüm.
Kısacası muhteşem bi gündü.
İyi geldi

Atsız'ın Bozkurtların Ölümü ve Bozkurtlar Diriliyor kitabını 25 liraya sahaftan aldım. Normal kitapçılarda 40 TL'den aşağı vermiyorlar ikisini. Kitap alacaksanız, amacınız okumaksa sahaflara gidin ilk evvel derim, daha ekonomik. Yok gıcır gıcır olsun kitabım derseniz bileceğiniz iştir.

Bugün işe gittim ama rahatsizdim çok duramadin rapor aldim gittim eczanededde ilaçlari aldim eve geldim bişey olcak yada işten kovulcam diye o kadar endişeliyimki ama

bizim okulda bi tane 12 var. aldığı kitapların bazıları bitmemiş sanırım, sıfır olanları satıyor. ama ders çalıştığı için çok yayamıyor meşgul oluyor teneffüslerde genellikle. bugün de bunu bana söyledi, alır mısın diye sordu. hayır ama sana musteri bulurum dedim. o da teşekkür etti. ben, tabii %40 komisyonla dedim, sevdiri çekti. gittim ben de minik dokuzlara, dedim işte kitap istiyosanız bende var ucuza bırakırım diye. sonra ikna falan ettim iki tanesi kabul etti. sonra 12'ye gittim müşteri bulduğumu ve vereceği paya göre satış yapabileceğimi söyledim. sonunda %30 payı kabul etti. durum şu ki, kitabı alacaklar gerçek satıcı kim bilmiyor, satan kişi de alıcı kim bilmiyor. muhteşem planlarıma göre kitap 10 liraysa 15'e satıcam. 10 liradan üç liraya payım diye el koyucam. o fazlaca sattığım beşlik zaten cepte. dolayısıyla gerçek satıcı yedi lira kazanırken ben sekiz lira kazanacağım. :lol: hadi bakalım buldum iki tane saf dokuz umarım başarıyla keklerim. ve umarım 12 karıştırdığım haltı anlamaz. yoksa eve bir uzvum işlevini yitirmiş halde falan döneceğim. hadi bakalım forum hayırlısı. :razz:

Jacques Collin said:
bizim okulda bi tane 12 var. aldığı kitapların bazıları bitmemiş sanırım, sıfır olanları satıyor. ama ders çalıştığı için çok yayamıyor meşgul oluyor teneffüslerde genellikle. bugün de bunu bana söyledi, alır mısın diye sordu. hayır ama sana musteri bulurum dedim. o da teşekkür etti. ben, tabii %40 komisyonla dedim, sevdiri çekti. gittim ben de minik dokuzlara, dedim işte kitap istiyosanız bende var ucuza bırakırım diye. sonra ikna falan ettim iki tanesi kabul etti. sonra 12'ye gittim müşteri bulduğumu ve vereceği paya göre satış yapabileceğimi söyledim. sonunda %30 payı kabul etti. durum şu ki, kitabı alacaklar gerçek satıcı kim bilmiyor, satan kişi de alıcı kim bilmiyor. muhteşem planlarıma göre kitap 10 liraysa 15'e satıcam. 10 liradan üç liraya payım diye el koyucam. o fazlaca sattığım beşlik zaten cepte. dolayısıyla gerçek satıcı yedi lira kazanırken ben sekiz lira kazanacağım. :lol: hadi bakalım buldum iki tane saf dokuz umarım başarıyla keklerim. ve umarım 12 karıştırdığım haltı anlamaz. yoksa eve bir uzvum işlevini yitirmiş halde falan döneceğim. hadi bakalım forum hayırlısı. :razz:
vay puşt

Back
Top Bottom