Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2

Users who are viewing this thread

kartta para bitmiş, mecburen oruç oruç güne 45 dakika yürüyerek başladım. acaba kaç sıfır yedim? şuan attığım her adımın bana girecek bi faturası var. dur daha bu okulun çıkışı var.. :ohdear:

Şuan gece 03.50 Ritalin içtiğim için uyuyamıyorum. Tam uyuyacaktım bahçede sevişen bir çift gördüm. 'gece 4 ulan gidin başka yerde yapın' diye bağırdım. Sonra tüm komşular uyandı ve galiba biri polisi aradı. Bence polislik bir durum yok. Benim tepkimden sonra toparlanıp gittiler zaten. Şunu anlamıyorum : ensestin, evlilik içi tecavüzün yaygın olduğu ülkemizde, kolluk kuvvetleri neden bahçede kendi rızası ile birlikte olan çift için aranır? En kötü su dökerdik be  :party:

Ben uyuyamadığım için tepki gösterdim yoksa gençleri rahatsız etmek istemedim  :meh: :meh:

Vampirlere hakaret etmekten mahkeme açarım valla. Keşke o günlere geri dönebilsem. Düzenli olarak güneş doğunca yatıp batınca kalkıyorduk mis gibi. Şimdi 3 saat uyu 40 saat uyanık kal sonra 8 saat uyu 12 saat zar zor uyanık kal.

Benim Bornovadaki eski evimde doğuya bakıyordu salon balkonu, çıkıp güneş doğumunu izliyordum. Sonra fırına gidip kahvaltılıp alıp çay demleyip evi uyandırıp kahvaltı edip öyle uyuyordum.

SixRibbons said:
Yastığımın altında sarımsak buldum. Annem kötü rüya görmeyeyim cinler şeytanlar uzak dursun diye koymuş.

Engel olmadı, dün rüyamda saatlerce bisikletimi çalan veledi kovaladım, en son yakalayıp elinden aldım ama bu sefer de abilerini üzerime saldı.

Müslümansan yatmadan önce dua edip sure okuyabilirsin, içini rahatlatır en azından kötü rüya görme ihtimalin azalır. Uzunca süren bir dönem kötü etkileyen rüyalar görüyordum. Maalesef oruç, cuma ve bayram namazları harici ibadet ve dua alışkanlığım yok ama o dönem annemin tavsiyesiyle yatmadan önce samimi şekilde dua etmeye başlamıştım. Bu süreç o zaman için kafama takılan sorunları vb. biraz daha açığa çıkardı, iç muhasebe ve muhakeme yeteneğimi artırdı.

İnançlı biri değilsen de deneyebilirsin, duada samimi olduğun için psikolojik açıdan olumlu etkileri oluyor. Onun haricinde sarımsak koyma vb bidat uygulamalardır, dinen de mantıken de bir hükmü yoktur. Gördüğün rüyaların da cinle şeytanla alakalı olduğunu sanmıyorum, olaylara mantık çerçevesinde bakmak lazım. Olsa bile dinen uygun olan şer ve beladan Allah’a sığınmaktır.

Süreç çok ağırsa tabi ki psikolojik yardım alman daha faydalı olur. Bahsettiklerim inançlıysan en azından içini rahatlatacak, bilinçaltını ferahlatacak uygulamalardır.

Cioss Julius U.X. said:
Uyanığım zihnim bulanık, uyuyorum derin uykuya dalamıyorum dinlenemiyorum. Zombi gibiyim. İşte bunlar hep oyun oynadığımız için. :v
Aynı durumdayım ya. 10 dakika önce uyandım ve yaklaşık 2 haftadır ya akşam 4 gibi ya 8 gibi uyanıyorum. İşin kötüsü sadece 4-5 saat uyuyabiliyorum. Düzeltemedim bir türlü şu uyku düzenini. :sad:

sınıfça ve dışarıdan ufak göçlerle beraber ufak bi geziye gittik. aramın pek iyi olmadığı müdür yardımcısı saldı bizi, saat 14:30'da burada olun dedi. arkadaşla dolandık falan derken son yarım saat kala ikimizde de kondisyon kalmadı. gittik oturduk bi yere. son beş dakika kala kalktık, son dört dakika kala hocanın bahsettiği yere gittik bekliyoruz. ama çevreye az bakınca, ulan hiç bizden biri yok. içeriyi falan tekrar gezdik yok arkadaş bizden hiç kimse yok. çare yok, tek yol otostop.

güneşin altında, kaldırımda bekliyoruz. yirmi dakika kimse durmadı. sonra baktık böyle olmayacak, güneşten uzaklaşmamız gerek. gölgeye geçene kadar eller sabit yürüdük. o ara biri durdu, attı bizi arabaya. coğrafya öğretmeniymiş. biz de kendisine coğrafya dersi için okula yetişmeye çalıştığımızı söyleyince, sohbet başladı oradan. sonra sağ olsun taa okula kadar bıraktı. kendi okulu bizim okula yakındı.

okula gidince ilk işim o müdür yardımcısına hesap sormaktı. arkadaş kem küm edince bari rehber hocası aklı alalım dedik ve konuştuk. yorumsuz. hal böyle olunca ben doğru mudur yardımcısının yanına. yol boyunca adamın ters köşe yapabileceği her yere bir yanıt buldum. bütün olasılıkları düşündüm. arkadaş şoförü konuştururken ben düşündüm. o ara öğretmenler odasından çıkınca müdür yardımcısını odasından çıkarken gördüm. doğru yanına gittim. arkadaş da istemeyerek geldi.

bu müdür yardımcısı ile benim aram kötü, arkadaş ise nötr. hoca egoist biri. kesinlikle kendisini haklı göreceği için ben hazırlık yapmıştım. amacım hocayla konuştuktan sonra gidip okulda yakınıp hocaya karşı propaganda yapmaktı. bu nasıl beceriksiz bir organizasyon, kim bunu yönetmiş tarzında. ben terslenmeye o kadar hazırlıklıydım ki, kendimi iyice gaza getirdim hocanın yanına varana kadar geçen her saniyede.

hocayı durdurdum, hocam dedim, hayır dedi. zaten sevmiyorum herifi, daha baslamadan soğuttu. ne diyeceğimi biliyor musunuz ki hayır diyorsunuz hocam dedim. biliyorum dedi, söyleyin dedim, bir şeyler geveledi. hayır dedim. tamam hadi söyleyin deyince okul servisinin neden erken kalktığını sordum. o da her yeri gezip herkesi topladığını bizim muhtemelen kuytu bir köşede olduğumuz için haber alamadığımızı söyledi. ben de oturduğumuz yeri söyleyip düzgün bakamamışsınız dedim. sonra da olanları ekledim.

peki çocuklar oruçlu musunuz dedi. ben ne önemi var hocam dedim. sonra evet deyince bu adamdan asla beklemediğim bir eylemi yaptı. helallik istedi kusura bakmayın dedi sonra hocayla sarıldık falan. ben bu adamla tartışmıştım zamanında yav. beni gayette hatırlıyor, eminim. ben tabii iptal oldum o an. yirmi saniye öyle sarılmış pozisyonda kaldık. arkadaş olay boyu izleyici bu arada. ardından tekrar kusura bakmayın çocuklar sizi uğraştırdığım için falan dedi, sonra ayrıldı. şok etkisi bir saat sürdü.

öyle işte.

Jacques Collin said:
sınıfça ve dışarıdan ufak göçlerle beraber ufak bi geziye gittik. aramın pek iyi olmadığı müdür yardımcısı saldı bizi, saat 14:30'da burada olun dedi. arkadaşla dolandık falan derken son yarım saat kala ikimizde de kondisyon kalmadı. gittik oturduk bi yere. son beş dakika kala kalktık, son dört dakika kala hocanın bahsettiği yere gittik bekliyoruz. ama çevreye az bakınca, ulan hiç bizden biri yok. içeriyi falan tekrar gezdik yok arkadaş bizden hiç kimse yok. çare yok, tek yol otostop.

güneşin altında, kaldırımda bekliyoruz. yirmi dakika kimse durmadı. sonra baktık böyle olmayacak, güneşten uzaklaşmamız gerek. gölgeye geçene kadar eller sabit yürüdük. o ara biri durdu, attı bizi arabaya. coğrafya öğretmeniymiş. biz de kendisine coğrafya dersi için okula yetişmeye çalıştığımızı söyleyince, sohbet başladı oradan. sonra sağ olsun taa okula kadar bıraktı. kendi okulu bizim okula yakındı.

okula gidince ilk işim o müdür yardımcısına hesap sormaktı. arkadaş kem küm edince bari rehber hocası aklı alalım dedik ve konuştuk. yorumsuz. hal böyle olunca ben doğru mudur yardımcısının yanına. yol boyunca adamın ters köşe yapabileceği her yere bir yanıt buldum. bütün olasılıkları düşündüm. arkadaş şoförü konuştururken ben düşündüm. o ara öğretmenler odasından çıkınca müdür yardımcısını odasından çıkarken gördüm. doğru yanına gittim. arkadaş da istemeyerek geldi.

bu müdür yardımcısı ile benim aram kötü, arkadaş ise nötr. hoca egoist biri. kesinlikle kendisini haklı göreceği için ben hazırlık yapmıştım. amacım hocayla konuştuktan sonra gidip okulda yakınıp hocaya karşı propaganda yapmaktı. bu nasıl beceriksiz bir organizasyon, kim bunu yönetmiş tarzında. ben terslenmeye o kadar hazırlıklıydım ki, kendimi iyice gaza getirdim hocanın yanına varana kadar geçen her saniyede.

hocayı durdurdum, hocam dedim, hayır dedi. zaten sevmiyorum herifi, daha baslamadan soğuttu. ne diyeceğimi biliyor musunuz ki hayır diyorsunuz hocam dedim. biliyorum dedi, söyleyin dedim, bir şeyler geveledi. hayır dedim. tamam hadi söyleyin deyince okul servisinin neden erken kalktığını sordum. o da her yeri gezip herkesi topladığını bizim muhtemelen kuytu bir köşede olduğumuz için haber alamadığımızı söyledi. ben de oturduğumuz yeri söyleyip düzgün bakamamışsınız dedim. sonra da olanları ekledim.

peki çocuklar oruçlu musunuz dedi. ben ne önemi var hocam dedim. sonra evet deyince bu adamdan asla beklemediğim bir eylemi yaptı. helallik istedi kusura bakmayın dedi sonra hocayla sarıldık falan. ben bu adamla tartışmıştım zamanında yav. beni gayette hatırlıyor, eminim. ben tabii iptal oldum o an. yirmi saniye öyle sarılmış pozisyonda kaldık. arkadaş olay boyu izleyici bu arada. ardından tekrar kusura bakmayın çocuklar sizi uğraştırdığım için falan dedi, sonra ayrıldı. şok etkisi bir saat sürdü.

öyle işte.

Dönem başında bende resmi hocasına kıl olmuştum. Bilmiyorum adamz ramazan da birşeyler şuan aramız gayet iyi.

Back
Top Bottom