Author Topic: Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2  (Read 924562 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lalaitha

• Sergeant Knight at Arms
  • *
    • View Profile
  • Faction: Neutral
  • MP nick: Totoro
  • VCNWWBWF&S
Re: Gün İçinde Başınızdan Geçen Olaylar V2
« Reply #7395 on: May 10, 2019, 06:52:49 PM »
 gofret bey bu mizah seviyesi ile bu forumda harcanıyorsunuz efenim.

Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach

• Grandmaster Knight
  • *
    • Steam - thelastguard
    • View Profile
  • Faction: Nord
« Reply #7396 on: May 10, 2019, 07:10:36 PM »
Aylardır bende bir keman sevgisi ortaya çıkmıştı. Çalınışı, sesi, duruşu vs. diğer enstrümanlardan daha güzel görünüyordu benim için. Daha sonra bu enstrümanın farkına varmam ile hayatımda bazı şeyleri gözden geçirme dönemim çakıştı. 17 yaşındayım. Kimisine göre çok güzel bir yaş, kimine göre eziyet. Şunu fark ettim ki hayatımda lan bak şunu çok iyi yaparım dediğim bir yeteneğim yok. Tamamen vasıfsız konumdayım. Ders çalışma konusunda sıkıntılarım var. Ekonomik zorluklar da elbette boy gösteriyor. Bunlar ve daha onlarca sebepten ötürü son zamanlarda moodum aşırı düşük. Öyle ki rehberlik hocam -ki daha önce yanına hiç uğramamışımdır- beni dersten aldırarak odasına çağırdı. Orada öğretmenlerimin ve bazı arkadaşlarımın bendeki moral bozukluğundan kendisine bahsedildiğini söyledi. O da dışardan bakınca fark edebiliyormuş.

Her neyse. Karakteristik özelliklerimin tamamen aksi yönde, hayatımın anlamsızlığını ve bir hiçliğin timsali olduğumu düşünürken buldum kendimi. Dedim ki ulan bari bi' işe yarayayım. Bir enstrüman çalayım. Bütün bu farkındalığın sebebi olarak gösterebileceğim keman, benim ilk tercihim oldu elbette. Lakin hemen harekete geçmedim. Zira keman çalmanın pratikte ne kadar zor olduğunu biliyordum. Biraz araştırayım dedim. Gerçekten de zormuş. Pes etmemeyi gerektiren, ağrılarla dolu aylarca süren bir dönem gerektiriyormuş. Pes etmeyi sevmem. Bir şeyleri yolda bırakmaktan nefret ederim. Ama genelde düşerim. Hani bir şeyi yapmaktan vazgeçmem de, genelde bırakmak zorunda kalırım, zorunda bırakılırım. Belki de sorumluluklarımdan kaçabilmek için kendimce bazı bahaneler uyduruyorumdur. Yere düşmüyorumdur da, aslında yere bırakıyorumdur kendimi. İşte bu yüzden, hiç bir çaba göstermedim öğrenmek için kemanı. İstiyordum ama işte, daha önce de çok çok istediğim şeyleri yarı yolda bırakmıştım zaten. Bunun sonunun da bu hikayedeki gibi olmasından korkuyordum. Geçici bir hevesle masraflara atılmaktan. Keman dersleri pahalıydı. Keman zaten başlı başına pahalıydı. Evet, çok da pahalı değildi. Ailem de orta lükse yatırım yapabilen bir aileydi ama israf etmekten kaçınmayı uzun zaman önce öğrenmiştim. Hali hazırda bir gitar, hiç kullanılmamış bir şekilde odanın köşesinde duruyordu.

Bu fikrimi laf arasında aileme açtım, keman diye bir şey mi kaldı, gibisinden şeyler söylediler. Önceki gitar deneyimimden, deneyimsizliğimden ötürü hoşnutsuzdular. Haksız sayılmazlardı. Kemana ilgi duymaya başladığım ilk günden, şu an bu yazıyı yazdığım ana kadar neredeyse 1 yıl geçti. İstediğim, fakat ulaşamadığım bir lüks. Bugün bir amerikan dizisi izlerken yaşıtım olan insanların müziğe olan yeteneklerini hayranlıkla izledim. Üstelik söyledikleri şarkıda da bir daha asla 17 yaşında olamayacaklarının iması bulunuyordu. Benim de o an kafam attı işte. Çıktım, gittim buralardaki bir müzikevine. Konuşup anlaştım. Haftaya ilk keman dersimi alacağım. Birkaç gün sonra da ilk kemanımı.

Bunu buraya yazıyorum, burada kalsın. Eğer olur da kemanı da elimden bırakacak olursam bu yazdığımı tekrar okurum ve yeniden gayret ederim. Öğrenebilmek, elimde bir yeteneğimin, hayatımda bir amacın bulunabilmesi için. Olur da bu yazıya rağmen vazgeçersem, bir daha asla tutkularımın peşinden koşmayacağım ki, tekrar tekrar hayal kırıklığına uğramayayım.

Mandacı Ağlatan

• Allah Var, Din Gerçek
  • Master Knight
  • *
  • Mandacılara geçit yok!
    • View Profile
  • NWWF&S
« Reply #7397 on: May 10, 2019, 08:11:59 PM »
Nerde yaşıyon

Cahir Mawr Dyffryn aep Ceallach

• Grandmaster Knight
  • *
    • Steam - thelastguard
    • View Profile
« Reply #7398 on: May 10, 2019, 09:16:16 PM »
Hatay.

Mandacı Ağlatan

• Allah Var, Din Gerçek
  • Master Knight
  • *
  • Mandacılara geçit yok!
    • View Profile
  • NWWF&S
« Reply #7399 on: May 10, 2019, 09:19:47 PM »
uiyiuiyiuiy

Lalaitha

• Sergeant Knight at Arms
  • *
    • View Profile
  • MP nick: Totoro
  • VCNWWBWF&S
« Reply #7400 on: May 13, 2019, 06:54:10 AM »
 kartta para bitmiş, mecburen oruç oruç güne 45 dakika yürüyerek başladım. acaba kaç sıfır yedim? şuan attığım her adımın bana girecek bi faturası var. dur daha bu okulun çıkışı var.. :ohdear:

SixRibbons

• Knight
  • *
    • View Profile
« Reply #7401 on: May 18, 2019, 09:21:13 AM »
Yastığımın altında sarımsak buldum. Annem kötü rüya görmeyeyim cinler şeytanlar uzak dursun diye koymuş.

midnight blue

• Sergeant Knight
  • *
  • sen gerçekten kız mısın ?
    • Twitter - midnaytblu
    • View Profile
« Reply #7402 on: May 21, 2019, 01:54:53 AM »
Şuan gece 03.50 Ritalin içtiğim için uyuyamıyorum. Tam uyuyacaktım bahçede sevişen bir çift gördüm. 'gece 4 ulan gidin başka yerde yapın' diye bağırdım. Sonra tüm komşular uyandı ve galiba biri polisi aradı. Bence polislik bir durum yok. Benim tepkimden sonra toparlanıp gittiler zaten. Şunu anlamıyorum : ensestin, evlilik içi tecavüzün yaygın olduğu ülkemizde, kolluk kuvvetleri neden bahçede kendi rızası ile birlikte olan çift için aranır? En kötü su dökerdik be  :party:

ErkutErdem

• Count
  • *
    • Skype - erkut.erdem35
    • Steam - erkuterdem
    • Twitch.tv - erkuterdem
    • YouTube - UCc-69tbJ7vTVZcZXOWEmveg?
    • View Profile
  • MP nick: ErkutErdem
  • WBNWM&BWF&SVC
« Reply #7403 on: May 21, 2019, 02:49:37 PM »
Ne olduğu değil ne göründüğü önemli çünkü.

Mandacı Ağlatan

• Allah Var, Din Gerçek
  • Master Knight
  • *
  • Mandacılara geçit yok!
    • View Profile
  • NWWF&S
« Reply #7404 on: May 21, 2019, 05:53:04 PM »
yaygarayı koparmışsın bi de diyosun nie polisi arıyorlar xdxd

Harlek

• Grandmaster Knight
  • *
  • nec temere nec timide
    • Steam - Harlek
    • View Profile
  • MP nick: [3OK] Harlek
  • NWWBM&BWF&S
« Reply #7405 on: May 21, 2019, 05:57:33 PM »
Yetişin komşular adam m*kiyorlar

midnight blue

• Sergeant Knight
  • *
  • sen gerçekten kız mısın ?
    • Twitter - midnaytblu
    • View Profile
« Reply #7406 on: May 21, 2019, 11:22:19 PM »
Ben uyuyamadığım için tepki gösterdim yoksa gençleri rahatsız etmek istemedim   :meh: :meh:

ErkutErdem

• Count
  • *
    • Skype - erkut.erdem35
    • Steam - erkuterdem
    • Twitch.tv - erkuterdem
    • View Profile
  • WBNWM&BWF&SVC
« Reply #7407 on: May 22, 2019, 02:56:25 AM »
O uyku olayını çözmen lazım ya senin. (saat 5de yazdı)

Cioss Julius U.X.

• Archduke
  • *
  • Konoyaro
    • View Profile
« Reply #7408 on: May 22, 2019, 02:59:43 AM »
Vampirlere hakaret etmekten mahkeme açarım valla. Keşke o günlere geri dönebilsem. Düzenli olarak güneş doğunca yatıp batınca kalkıyorduk mis gibi. Şimdi 3 saat uyu 40 saat uyanık kal sonra 8 saat uyu 12 saat zar zor uyanık kal.

ErkutErdem

• Count
  • *
    • Skype - erkut.erdem35
    • Steam - erkuterdem
    • Twitch.tv - erkuterdem
    • View Profile
  • WBNWM&BWF&SVC
« Reply #7409 on: May 22, 2019, 03:13:44 AM »
Benim Bornovadaki eski evimde doğuya bakıyordu salon balkonu, çıkıp güneş doğumunu izliyordum. Sonra fırına gidip kahvaltılıp alıp çay demleyip evi uyandırıp kahvaltı edip öyle uyuyordum.