Modlar Hakkında Soru Cevap Konusu

Hangi modları daha kaliteli buluyorsunuz?

• Yerli Modlar

Votes: 45 24.1%
  • Değişiyor

Votes: 84 44.9%
  • Yabancı Modlar

Votes: 58 31.0%

• Total voters
    187

Users who are viewing this thread

Herkese selamlar, module systemde kod eklerken diyaloglar ingilizce bu diyalogları Türkçeye çevirip eklersem bir sorun teşkil eder mi? sorun oluşturur ise bu diyalogları daha sonra nasıl Türkçeye çevirebilirim?

Shawarpers said:
Herkese selamlar, module systemde kod eklerken diyaloglar ingilizce bu diyalogları Türkçeye çevirip eklersem bir sorun teşkil eder mi? sorun oluşturur ise bu diyalogları daha sonra nasıl Türkçeye çevirebilirim?
Öncelikle yanlış yere yorum yaptın.Soruna gelecek olursak:
Evet Türkçeye çevirebilirsin ama asla Türkçe karakter kullanmamalısın :wink:

RoadWarriror said:
Shawarpers said:

Türkçe karakter kullanmıyorum zaten de, teşekkür ederim. Düşündüm nereye yazabilirim gibisinden de en uygun burayı gördüm forumun da biraz yabancısıyım o yüzden özür dilerim yanlış yere yazdığım için. : ) öğreneyeceğim yavaş yavaş.

Shawarpers said:
RoadWarriror said:
Shawarpers said:

Türkçe karakter kullanmıyorum zaten de, teşekkür ederim. Düşündüm nereye yazabilirim gibisinden de en uygun burayı gördüm forumun da biraz yabancısıyım o yüzden özür dilerim yanlış yere yazdığım için. : ) öğreneyeceğim yavaş yavaş.
Eğer  türkçe font ve font.data dosyası varsa languages klasöründen metin dosyası ile açtıkça ülke isimleri dışında tr karakterde sorun olmuyor yani bana olmadı daha doğrusu

Tek bir sorum var aranızda kalradia kawai modunun yapımcısının kim olduğunu bilen var mı modda texture bakımından bi kaç ekleme yapmayı düşünüyorum lakin yapımcısını bulamdım mod forumdada moddb ve steamde de yok nede nexus modda bende linki var lakin anime texture paketini yayınlamadan önce yapımcısını bulup izin almam gerek tanıyan yada bilrn biri varsa sölerse sevinirim cümleten hayırlı cumalar beyler ve varsa bayanlar

1.Dunya savası veya 2. Dunya savasında gecen Türkce veya Turkce yamalı modlar hangisi bılen varsa lutfen yazsın

Kurtulus savası modunu pek begenmemıstım.
Onun dısında onerıler varsa alabılırım.

Merhabalar

Perisno adlı bir modun çevirisine başladım. Yalnız bazı konularda değerli fikirlerinizi almak istiyorum. Daha önce çeviri işleriyle uğraşmışlığım var ama ilk defa bir oyun modu çevireceğim için buraya amatör sayılırım, ondan dolayı özel bir konu başlığı açmak istemedim.

Gelgelim fikirinizi almak istediğim meseleye. Modda; devlet isimleri genel olarak ingilizce olmasına rağmen bir tane devlet, Almanyadan esinlenerek almanca yapılmış (Reich des Drachen). Sadece devlet ismiyle de kalmıyor askerlerinin de ismi almanca. Sizce bunları da türkçeleştirmeli miyim. Şahsen ben asker isimlerini değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü kendilerine has ruhu veren isimleri var. Ama devlet adını ne yapmalıyım. Tavsiyeleriniz nedir. (Diğer devletlerin isimleri de askeri birliklerde ingilizce)

Raelag the Warlock said:
  Merhabalar

Perisno adlı bir modun çevirisine başladım. Yalnız bazı konularda değerli fikirlerinizi almak istiyorum. Daha önce çeviri işleriyle uğraşmışlığım var ama ilk defa bir oyun modu çevireceğim için buraya amatör sayılırım, ondan dolayı özel bir konu başlığı açmak istemedim.

Gelgelim fikirinizi almak istediğim meseleye. Modda; devlet isimleri genel olarak ingilizce olmasına rağmen bir tane devlet, Almanyadan esinlenerek almanca yapılmış (Reich des Drachen). Sadece devlet ismiyle de kalmıyor askerlerinin de ismi almanca. Sizce bunları da türkçeleştirmeli miyim. Şahsen ben asker isimlerini değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü kendilerine has ruhu veren isimleri var. Ama devlet adını ne yapmalıyım. Tavsiyeleriniz nedir. (Diğer devletlerin isimleri de askeri birliklerde ingilizce)
Krallık ve asker isimleri olduğu gibi kalabilir, modun içindeki görev ve diyaloglar benim için yeterlidir.
Çeviri yapmak için: https://forums.taleworlds.com/index.php?topic=331491.0

Cevabınız için teşekkür ederim. O zaman asker birimleri ve devletlere dokunmayıp diğerlerini çevireyim. Bu arada link için, düşünceliliğinizden dolayı teşekkür ederim, daha önce forumda birisi bana bu konuda yardımcı olmuştu. Yola devam o halde.

Raelag the Warlock

oyunu oynarken esc ye basınca çıkan resmin texturesteki adı nedir ?
Birde oyuna farklı çeşitlerde item eklemekistiyorum ne yapcam morgstan olunca editlediğin item ile aynı görüntüde oluyor

Yakışıklı Prens said:
Birde oyuna farklı çeşitlerde item eklemekistiyorum ne yapcam morgstan olunca editlediğin item ile aynı görüntüde oluyor

kardeşim paint neti aç oyunun texturelerinden main menu, pic, loadscreen, window kısımlarını arat ve aç her türlü resmi bulabilirsin. Unuttaklarım olabilir. morgstan item eklemeni önermem module systemden ekle

Yakışıklı Prens said:
deli43 said:
Yakışıklı Prens said:

kardeşim paint neti aç oyunun texturelerinden main menu, pic, loadscreen, window kısımlarını arat ve aç her türlü resmi bulabilirsin. Unuttaklarım olabilir. morgstan item eklemeni önermem module systemden ekle
Kardeşim module systemi kuramıyorum python 27 olduğu dizini path yazdığım halda with editidle gibi bir  yazı söz konusu değil bu konuda yardım eden olursa onuda yapmayı deneyeceğim
Sürekli yanlış yerlere iletiler atıyorsun.Yapmasana artık.

Dracheon said:
Yakışıklı Prens said:
deli43 said:
Yakışıklı Prens said:

Kardeşim module systemi kuramıyorum python 27 olduğu dizini path yazdığım halda with editidle gibi bir  yazı söz konusu değil bu konuda yardım eden olursa onuda yapmayı deneyeceğim
Sürekli yanlış yerlere iletiler atıyorsun.Yapmasana artık.
çok özür dilerim sildim iletiyi :oops: eh birazda acemilik var :wink:

Back
Top Bottom