Modlar Hakkında Soru Cevap Konusu

Hangi modları daha kaliteli buluyorsunuz?

• Yerli Modlar

Votes: 45 24.1%
  • Değişiyor

Votes: 84 44.9%
  • Yabancı Modlar

Votes: 58 31.0%

• Total voters
    187

Users who are viewing this thread

PrensMert said:
yaptığım modu nasıl internete foruma sürebilirim ?

Mod geliştirme bölümündeki modların başlıklarına bak, onlar gibi bir başlık hazırlayabilirsin. Modun en az %30'u bitmiş olmalı ve konu açarken moddan birkaç fotoğraf paylaşmalısın. Mod tamamlandığı zaman bir yere upload edip konuda indirme linkini de paylaşırsın.

Ben şu seafaring kodlarını eklemeye uğraşıyorum(ekledim daha doğrusu) ama gemi Yalen'e çıkarken oyun kilitleniyor. Bunu neden buraya yazdım; çünkü aynı hatayı Floris mod oynarken de alıyorum.  Floris te aynı hatayı alan var mı benim gibi? Ya da hiç almayan; Ben Yalen limanına da çok rahat çıkıyodum oyun hiç takılmıyodu diyen var mı?
Bir de ricam: Söylediğim hatayla ilgili bir fikri olmasa da Floris modu kurmuş olanlar, gemiyle Yalen şehrine yüksek olan kıyıdan girmeyi deneyip, oyunun donup donmadığını bana söyleyebilirler mi?

@litdum Ben öyle bir hata aldığımı hatırlamıyorum ama benzeri bir şey Viking Conquest'te olmuştu bana da.

litdum said:
dragos said:
@litdum Ben öyle bir hata aldığımı hatırlamıyorum ama benzeri bir şey Viking Conquest'te olmuştu bana da.
Şu anda Floris kurulu ise bilgisiyarında bakma şansın var mı?

Malesef, kurulu değil şu an

Deli Kurt said:
Anno Domininin steppe texture'si ve fontu için izne gerek var mı?

İzin almanız gerekiyor

Herkese merhaba arkadaşlar sarıcak bir mod arıyorum ama düzgün birşey yok galiba önerdiğiniz birşeyler var amı. Edit ;

AD 1257 Oynayayım dedim ama kaydet butonuna basınca çok bekletiyor.

Anadolu 1320'de Diplomacy modu yok.

Osmanlı senaryosu ilk sürümünde taraflar gerçekci değil diğer sürümünde harita çok kötü hiç sarmıyor.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Türkçe istiyorsan Evlat'ı oyna, İngilizce de Perisno'yu tavsiye ederim.

Şuana kadar oynamayan varsa TLD'yi öneririm.Yok pc kaldırmaz falan demeyin,ben de öyle diyordum,sistemim çok düşük olmasına rağmen kasmadan oynayabiliyorum,olmadı sound pack falan yükleyin.Öyle anlatıldığı kadar zor bir kurulumu yok diğer modlarla aynı sayılır.

Şu TLD yi hiç oynamamışdım.Öve öve bitiremediler bir deniyeyim :smile:

selamunaleyküm

arkadaşlar ben 1257 AD modunu hatasız indirebilmek için şu konudaki Svn yi kullandım

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=254812.0

sonra ise şu çeviriyi kullandım

http://forums.taleworlds.com/index.php?topic=292448.0

oyunda hatlar oluşmaya başladı. büyük ihtimalle svn ile indirdiğim versyonum çeviri ile uygun değil.
acaba nasıl 1257 AD ın 1.03 versyonunu SVN ile indirebilirim lütfen yardım edin. :sad:

Kendi krallığımız olunca krallığımıza göre asker yapabildiğimiz 16th Century modu hariç bir türkçe mod varmıdır?

Şu anda Osmanlı 1.1 i oynuyorum ancak lordlarımdan birne toprak verince ilişki çok fazla düşüyor bunu engellemenin bir yolu yokmu hatta mümkünse hiç düşmemesinin bir yolu yokmu birde dark nights modunda şehir-kale-köy geliştirmelerini parayla hızlandırıyorduk

bu 2 özelliği nasıl osmanlı moduna geçirebilirm ???

ŞehinşahTR said:
Şu anda Osmanlı 1.1 i oynuyorum ancak lordlarımdan birne toprak verince ilişki çok fazla düşüyor bunu engellemenin bir yolu yokmu hatta mümkünse hiç düşmemesinin bir yolu yokmu birde dark nights modunda şehir-kale-köy geliştirmelerini parayla hızlandırıyorduk

o ilişki düşmesi bir gerçeklik.

Modül sistem olmadan pek bir şey yapamazsın item eklemekten başka.

Mirachann said:
Kendi krallığımız olunca krallığımıza göre asker yapabildiğimiz 16th Century modu hariç bir türkçe mod varmıdır?

Yok sanırım, malesef.

HyperCharge said:
ŞehinşahTR said:

o ilişki düşmesi bir gerçeklik.

Modül sistem olmadan pek bir şey yapamazsın item eklemekten başka.

kardeşim cahilliğim affola ben modül sistem falan birşey bilmiyorum sadece bunun kodlarla oynanarak yapılacağını biliyorum o kodlarla nasıl oynayabilirm onu soruyorum ?

ŞehinşahTR said:

frozenpainter said:
module_scripten bunu bul:
(val_clamp, ":relation_with_liege_change", -5, 3),
ordaki -5 i değiştir ister 0 yap ister 1 yap.
onun hemen üstündede şöyle bir kod var:
(call_script, "script_troop_change_relation_with_troop", ":lord_troop_id", ":faction_leader", 10),
buda o lorda toprak verdiğinde senle artacagı ilişkiyi gösteriyor.
Ben nativeye modül sistemle geçirmiştim bu özelliği ama modül sistem gerekiyor.(Modül sistem hakkında bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir :grin:)

Edit:Bence ilişki artmasını 2-3 falan yap,diğerini 0 yap çünkü her toprak verdiğinde 10'ar 10'ar artınca çok kolay bir şekilde 100 oluyor.

Back
Top Bottom