Modlar Hakkında Soru Cevap Konusu

Hangi modları daha kaliteli buluyorsunuz?

• Yerli Modlar

Votes: 45 24.1%
  • Değişiyor

Votes: 84 44.9%
  • Yabancı Modlar

Votes: 58 31.0%

• Total voters
    187

Users who are viewing this thread

dragos

Merhaba,

Efe Karacar said:
Şöyle ki, çok basit sorun ve problem için bir sürü konu açılıyor, Mod Geliştirme bölümünü çöp yuvasına çeviriyor, düzeni bozuyor.

Mod Yapımcıları Soru Cevap Konusu'nda olduğu gibi bu başlıkta herhangi bir mod ile ilgili sorunuz varsa sorabilirsiniz, bilgisi olan üyeler cevaplayacaklardır. Hem aynı soru için bir sürü konu açılması da önlenmiş olur böylece

Başlık sayesinde Mod Geliştirme'yi soru ve kilitli konularla dolu bir yer olmaktan kurtarırız belki, modlar arada kaybolmaz :smile:

Son olarak konu altında tartışmaya girmekten kaçınalım

İyi günler

Aeglos said:
İlk soru benden o zaman :grin: Mod ile ilgili sorunlar icin mi bu konu yoksa mod ile ilgili sohbet mi ?

Sadece modlar ile ilgili sorular :smile:

Faruk Özkar said:
Haçlı seferleri nasıl başlatılıyor?
Neden iconlar küçük?
Pikkup said:
Arkadaşlar ilgilenen herkese şimdiden teşekkürler oyunu açmak için tıklıyorum daha sonra böyle bir hata çıkıyor ;

çözümü var mıdır

Mesela bunlar Anno Domini 1257 moduyla ilgili sorular, hepsine başlık açılmış. Gerek yok. Bunun yerine burada sorulabilir :wink:

Sohbet için bir başlık da fena olmaz aslında, diğer türlü mod konuları kirleniyor

Edit: Suyunu çıkarmamak şartıyla burada da sohbet döner ama, devlet dairesi değiliz sonuçta :grin:

Faruk Özkar said:
tamam abi o zaman sorulaŕımı  cevaplar misin?

Faruk Özkar said:
Haçlı seferleri nasıl başlatılıyor?
Neden iconlar küçük?

Bu sorunun cevabını bilmiyorum :lol: Bilen varsa görünce cevaplar merak etme. Başka sorun varsa yine buraya yazabilirsin

Haçlı seferlerini başlatmak için papaya gidip yemin ediyorsun sonra diyaloglarda haçlı seferi başlatmak istiyorum seçeneği var ona tıklıyorsun ve oda 9800 yada 98000 altın gerekli diyor ve başlatıyor.
edit:@Faru Özar
Karıncaları daha iyi anlayabilmek için.Bilmiyorum neden küçük oynarken bir sıkıntı doğurmaması için muhtemelen yada haritanın büyük olduğu izlemini daha iyi anlatabilmek içindir.

frozenpainter said:
Haçlı seferlerini başlatmak için papaya gidip yemin ediyorsun sonra diyaloglarda haçlı seferi başlatmak istiyorum seçeneği var ona tıklıyorsun ve oda 9800 yada 98000 altın gerekli diyor ve başlatıyor.

Teşekkürler. Sence neden haritada iconlar küçük?

Faruk Özkar said:
frozenpainter said:

frozenpainter said:
edit:@Faruk Özkar
Karıncaları daha iyi anlayabilmek için.Bilmiyorum neden küçük oynarken bir sıkıntı doğurmaması için muhtemelen yada haritanın büyük olduğu izlemini daha iyi anlatabilmek içindir.

Faruk Özkar said:
frozenpainter said:

Oyun haritası çok büyük olduğu için kasma yapıyor ikonları küçülterek bu kasmayı bi nebze azaltmaya çalışmış olabilirler.

Bu arada bayağı iyi bir konu dragos  :smile:

Hun said:
Faruk Özkar said:
frozenpainter said:

Oyun haritası çok büyük olduğu için kasma yapıyor ikonları küçülterek bu kasmayı bi nebze azaltmaya çalışmış olabilirler.
Bu arada bayağı iyi bir konu dragos  :smile:

Sağol Hun, böyle bir şeye ihtiyaç vardı :smile:

Dragos böyle bir konu açtığın için seni tebrik ediyorum.Ve ben başlıyorum
Perisno da senaryo varmı ?

Arkadaşlar benimde Anno domini de sorunum var. Oyuna başlıyorum ister bir krallığa ister sadece yalnız, 0 askerim olduğunda bile haftalık ücret kısmında devasa bir sayı oluyor. İlk önce yazı bugudur diye düşündüm 1 hafta bekledim ve bildiğin kat milyar sayı borç olarak girdi :smile: Modu Windows PC den alıp Mac OS X e attım ilk önce font sorunu vardı font dosyasını sildim daha sonra TR yama yaptım sonuç bu.

Pala said:
Perisno da senaryo varmı ?

Evlat'taki gibi bir senaryo yok ama kendine has bir hikayesi var. Eskiden Perisno diye bir devlet varmış da falan filan, kesinlikle oynayın :wink:

Edit: İngilizce'si olan arkadaşlar için Perisno Wiki ve Perisno Forum'u mevcut. Perisno Forum'da da ismim dragos, geliştirici ve forum yöneticisiyim. Yardıma ihtiyacınız olursa bana ulaşın.

Pala said:
Bir kardeş kanı değil :smile:

Haha :grin: Deşme yaramı

Improve said:
Arkadaşlar benimde Anno domini de sorunum var. Oyuna başlıyorum ister bir krallığa ister sadece yalnız, 0 askerim olduğunda bile haftalık ücret kısmında devasa bir sayı oluyor. İlk önce yazı bugudur diye düşündüm 1 hafta bekledim ve bildiğin kat milyar sayı borç olarak girdi :smile: Modu Windows PC den alıp Mac OS X e attım ilk önce font sorunu vardı font dosyasını sildim daha sonra TR yama yaptım sonuç bu.

http://forums.nexusmods.com/index.php?/topic/621695-anno-domini-1257/?p=8439111

Linkteki arkadaşta aynı sorunla karşılaşmış ama siz ikiniz dışında bu hatayı alan yok sanırım. Başlangıçta farklı seçenekler seçerek yeni bir oyuna başla, belki onlarla alakalı bi' şeydir.

Bende bir soru soruyum madem, The Reckoning'te çocuğumuz ne işe yarıyor? Bir işe yarıyor mu ya da? :grin:

dragos said:
Pala said:

Improve said:

Linkteki arkadaşta aynı sorunla karşılaşmış ama siz ikiniz dışında bu hatayı alan yok sanırım. Başlangıçta farklı seçenekler seçerek yeni bir oyuna başla, belki onlarla alakalı bi' şeydir.

Bende bir soru soruyum madem, The Reckoning'te çocuğumuz ne işe yarıyor? Bir işe yarıyor mu ya da? :grin:

O çocuğu yaparken 2 kere düşünecektin  :mrgreen:

REİS_TR said:
dragos said:
Pala said:

Improve said:

O çocuğu yaparken 2 kere düşünecektin  :mrgreen:

Sorma :???: Deli gibi yemek yiyor, savaşlarda dövüşmüyor, konuşuyum diyorum ölmeye hazır mısın gibi bi' şey diyor. Ne biçim evlat lan bu? Kime çekti bu velet anlamadım ki...

Back
Top Bottom