[SP] Azgad - Bir Kalradya Hikayesi v1.0+Modul System|Hikaye Modu

Users who are viewing this thread

frozenpainter said:
module_scripten bunu bul:
(val_clamp, ":relation_with_liege_change", -5, 3),
ordaki -5 i değiştir ister 0 yap ister 1 yap.
onun hemen üstündede şöyle bir kod var:
(call_script, "script_troop_change_relation_with_troop", ":lord_troop_id", ":faction_leader", 10),
buda o lorda toprak verdiğinde senle artacagı ilişkiyi gösteriyor.

Modu oynayıpta hata alan, eksikliği var diyen şuda eklensin diyen var mı?
Çok teşekkürler,deneyeceğim  :smile:
Peki bunu yaptıktan sonra tweakmbden bazı değişiklikler yapsam bozulur mu?

Edit:Oyunu denedim acayip buglar var yerdeki cesetler hareket ediyor babamızın evine yukarıya çıkıyorum merdivenden inerken 32 zarar alıyorum sonra adamın evine girip baltayı alıyorum bagajı açınca balta kayboluyor,tuz madeninde mallar hakkında tüccarlara bir şeyler soruyorum biraz zaman geçiyor hoop kendimi alburq kalesinde buluyorum karşıma kont knudarr falan çıkıyor :grin:

Jusdwer said:
odunları kestikten sonra n'apıcaz beyler?

Şimdilik hiç bir şey diye biliyorum. Normal Native gibi sonrası. Her neyse, arkadaşlar şu an modu Alpha'nın da altında bir seviyede görün. Mod tam anlamıyla hazır değil, gün gelecek aksiyon ve entrikalarla dolu bir Storyline modu oynayacaksınız.

Beklemede kalın.

v0.2
-Banka sistemi,arazi satın alma eklendi.
-Tuzcu hatası düzeltildi.
-Hareket eden ölü köylüler düzeltildi, tabi gidipte konuşmayın adamlarla :grin:
-Baltayı aldıktan sonra envantere bakmayın, balta kaybolur.
-Esir diyalogunun bir kısmı türkçeye çevrildi.
https://yadi.sk/d/fr-q7i74fRVj9

v0.3 için yapılan gelişmeler:
Ekstra kuşatma ikonu
mb6.jpg
Krallıklara özgü devriyeler:
mb7.jpg

edit:Tüccarlarla direk konuşabilme.
mb10.jpg

frozenpainter said:
SaNTa252 said:
Oyuna wse loader yerine normalinden girsek sıkıntı çıkar mı ?
Hayır çıkmaz, sadece ateşli olar yere değdiğinde yanmaz ve havada giderken arkasında ateş bırakmaz.
Peki teşekkürler ama malesef bu özellikten mahrum kalacam,çünkü o loader ekran kartımı görmüyor  :oops:

Hımm Farklı bir harita düşünüyor musun? Çünkü Deniz Savaşları çok iyi bir özellik ama Nordların orada ki Girinti dışında ve Sargottan Wercheg'e gitmek dışında bir işlevi yok. Belki Ortasıda büyük bir göl bulunan bir harita vb bir harita iş görebilir bu işlev için.

@Phyanaphos ¤ Evet, Kalradya ortasına biraz su ekleme gibi bir düşüncem var.
-Rodok,Vaegir bölgesine domuz , Kergit bölgesine Geyik sürüsü eklendi ve geyik başı et ve deri ganimeti eldesi eklendi.
mb151ab1b.jpg
mb16.jpg
-Bira,Şarap,Hurma gibi eşyalar tüketilebilir hale getirildi ve miktarı arttırıldı.
mb17.jpg

Edit:Lord ve Leydilere hediye verme eklendi.
mb18.jpg

mb19.jpg

profenix said:
Hediye vereceğim dedikten sonra hediye vermezsek ilişki azalması olabilir adamı umutlandırıyoruz sonuçta :grin:
Evet öyle yaptım, leydi yada lordlara hediyem var deyipte birşey vermezseniz ilişkiniz düşer.
Sarranid Soylusu eklendi:
mb22.jpg

edit:Balıkçı kampı eklendi.
mb24.jpg

mb25.jpg
Ve v0.3 çıktı:
https://yadi.sk/d/ckuZG_bZfam6j

Back
Top Bottom