Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Users who are viewing this thread

adam benım telefonuma ve kemerime iç cebimdeki dershane deneme cevap anahtarına  bakmadı bile lan ben haksızlık olmasın diye çıkarıp kendım verdım yemin ediyorum.

Ya şu yayınlanan türkçelere baktım bakmaz olaydım 3 ü yanlış 3 ü doğru galiba ee sonuç pert  :facepalm: ama 2 sinden emin değilim ne işaretlediğim hakkında doğruda olabilirler.

Benide dile ekle ygs sonucuna göre nekadar çalışmam gerektiğini öğreneceğim  :ohdear:

OliverQueen~ said:
Dil için tavsiyesi olan var mı,neye ağırlık verelim,hangi denemeleri kitapları çözelim vs.?
Neye çalışman gerektiğine sen karar vermelisin, neyden eksiksen ona çalış. Kaynak olarak ELS, Influence, Excellence ve Dilko çalışıyorum ben.

Mysterion said:
Aynı şekilde Sözel için birkaç konu anlatımı ve test kitabı arıyorum. Bilenler yardımcı olursa çok sevinirim :smile:

Test kitabı bilmiyorum da, konu anlatımlı olarak Yayın Denizine bi bak. Bize onu aldırdılar, ben memnunum. Hem Tarih hem Edebiyat.

Ben açıkçası Final'in her hangi bir kaynağını önermiyorum. Simetri Kimya'dan ziyade Palme veya Simya'ya da bakabilirsin. Açıkçası ben Simetri'nin sadece Matematik kaynaklarını başarılı buluyorum.

mountblade4ever™ said:
Benide sayısal'a yazabilirsin.

Sizce Kimya için simetri mi alayım ? Ygs kitabından çok memnun kalmıştım ama Lys hakkında pek bilgim yok.
Organik çalışacaksan palme best.

Bu arada fizik sormak isteyen varsa sorabilir, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

carrier said:
mountblade4ever™ said:
Benide sayısal'a yazabilirsin.

Sizce Kimya için simetri mi alayım ? Ygs kitabından çok memnun kalmıştım ama Lys hakkında pek bilgim yok.
Organik çalışacaksan palme best.

Bu arada fizik sormak isteyen varsa sorabilir, yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.

Entalpi bilemem ama.

Toprakg said:
Arkadaşlar LYS Kimya'nın başı hariç organik entalpiler falan hiç yok bende. Ne yapmalıyım, hangi kaynak tavsiye edersiniz ?

Palme Kimya LYS ve Palme Organik LYS cok iyidir. Yanda not seklinde konu anlatimi oluyor, bir yanlis oldugunda konuyu okuyup ogrenebiliyorsun. Soru zorlugu da cok basarili bence, kolay orta ve zor sorular iceriyor karisik. Bu yilin basinda hala fenciyken organik kimyanin buyuk bir kismini bitirmistim, hala cogu aklimda yani.

Not: Fen lisesi cikisli esit agirlikciyim.

Edit: @Yellow Flash. Ben finalin lys kitabini basarili buldum. Bir tane, goreceli olarak zor cozumlu test oluyor her konuda. Daha sonra gittikce zorlasan testler var. Finali sevmesem de o kitabi begendim. Onun disinda su an fdd'ye basladim. Cozumlu degil daha cok alistirma icin cozulmesi gereken bir kaynak gibi. Yine de bakilabilir.

Organik Kimya-Türev-İntegral ve Sistemler'de Apotemi kaynaklarını kesinlikle öneriyorum. Alırsanız pişman olacağınızı da düşünmüyorum. Çevrenizde İşler mağazaları varsa orada satılıyor genelde.

Back
Top Bottom