Psikolojik Danışma Hattı

Users who are viewing this thread

Bilinçaltım bana lakap taktı, insan artığı diyor  :lol: arada küfürleşiyoruz

Inanch-Bilge said:
İşte onu bi türlü beceremiyorum sıkıntı o, özgüven eksi bakiyeye indiyse demekki  :mrgreen:

O zaman kendini geliştirmeye bak. "Kendini sev." demiyorum, o biraz zorluyor insanı çünkü. Ama "kendimde gurur duyduğum şeyler" diyebileceğin şeyler yaratmaya bak.

Evet en makul yöntem bu, birşeyler deneyceğiz artık belki yazmaya çalışırım , enstrüman öğrenirim.

Inanch-Bilge said:
Evet en makul yöntem bu, birşeyler deneyceğiz artık belki yazmaya çalışırım , enstrüman öğrenirim.

Önce Türkçe öğren utanmaz!!! "Bir şey" ayrı yazılır. Utan kendinden!!! BAN!!!

Herkesin şeyi kendine , o bayan bir şey yazar Öbürü birşey yazar  :mrgreen:

Fecricus said:
Inanch-Bilge said:

Önce Türkçe öğren utanmaz!!! "Bir şey" ayrı yazılır. Utan kendinden!!! BAN!!!

Ne yapıyorsun tam çocuk düzelmişti şimdi tekrar eski haline dönecek  :mrgreen:

2 yaş 2 yaştır, abi diyeceksiniz  :iamamoron: neyse konuyu meşgul etmeyelim, daha yardım bekleyen bi sürü ruh Hastamız var.

Sürekli depresyona giriyorum. Ergen tribi değil ama, çocukluğumdan beri ne anne ne baba sevgisi gördüm, kendimi bomboş hissediyorum. Robot gibiyim ve inancın durumuna benziyorum biraz. Hayatımı bana öğreten kimse olmadığından, diğer insanları benden 4- 0 önde başlamış hissediyorum hayata, gerçek te oluyor. Mesela bu zamana kadar bir kız eli bile tutamadım, denemedim değil ama, özgüvensizlik ve bu işleri bilememekten yapamadım. Kendime ait özelliğim yok, arkadaşlarım çok sıradan diyordu lisede üzülüyordum da dışa vurmuyordum. Dedim ya robot gibiyim, bir arkadaş şaka yapsın, güleceğim yeri bilemem. Tabi insanların arasında dura dura öğrendim de yine de normal insan gibi olmuyor.

NavY said:
Birini ne kadar unutmak istesende unutamamak bir sorunmudur?Unutamadigim icin sorunlarim olusuyo. Bir sorunsa elimden tutup help edin.
O birazda egoya dönüşüyor yav.Onun geri dönmesini bekliyorsun ama dönmeyince böyle oluyor :grin:

Asla dışarı çıkmak istemiyorum.Tüm günüm bilgiseyara gidiyor.Bi türlü çözemedim.Açılamıyorum bi türlü.

SlayerFor said:
Asla dışarı çıkmak istemiyorum.Tüm günüm bilgiseyara gidiyor.Bi türlü çözemedim.Açılamıyorum bi türlü.
Kendine yasaklar koymayı denedin mi?Eğer başaramıyorsan ailenden birine bunu yapmasını söyleyebilirsin.

Thranduil45 said:
SlayerFor said:
Kendine yasaklar koymayı denedin mi?Eğer başaramıyorsan ailenden birine bunu yapmasını söyleyebilirsin.
Çok denedim.Ama bir türlü olmuyor.

SlayerFor said:
Thranduil45 said:
SlayerFor said:
Çok denedim.Ama bir türlü olmuyor.
Annene söyle , sana belli bir süre yasaklar koysun.

carrier said:
Sürekli depresyona giriyorum. Ergen tribi değil ama, çocukluğumdan beri ne anne ne baba sevgisi gördüm, kendimi bomboş hissediyorum. Robot gibiyim ve inancın durumuna benziyorum biraz. Hayatımı bana öğreten kimse olmadığından, diğer insanları benden 4- 0 önde başlamış hissediyorum hayata, gerçek te oluyor. Mesela bu zamana kadar bir kız eli bile tutamadım, denemedim değil ama, özgüvensizlik ve bu işleri bilememekten yapamadım. Kendime ait özelliğim yok, arkadaşlarım çok sıradan diyordu lisede üzülüyordum da dışa vurmuyordum. Dedim ya robot gibiyim, bir arkadaş şaka yapsın, güleceğim yeri bilemem. Tabi insanların arasında dura dura öğrendim de yine de normal insan gibi olmuyor.

Zor bir durum açıkçası buna benzer bir durum benim başımda da var. Bende hep ailemin başarılarının gölgesinde kaldım ailemdeki herkes çok başarılı ben ise ortalama bir başarıya sahibim ve bunu kendime dert ediyordum hatta bende bir saplantı haline gelmişti hayatı kendime zindan ediyordum ama sonra hayatı çok ciddi almamaya karar verdim.Neysek oyuz değişmek zorunda değiliz herkes kendi olsun yeter çünkü hayat canını sıkmaya değmeyecek kadar kısa...

dumbledoor QQ said:
Kızlar lütfen okumasın
günde birden fazla yaptığım oluyor normalde de her gün yapıyorum naptığımı anladınız siz :grin:
Derin bir nefes al dediklerimi okumaya başla.
Zımpara gibi eşyalar sorununu ortadan kaldıracaktır.  :lol: Eşya değişikliği yap. Eşyayı anladınız siz.  :fruity:

Çoğumuzda oluyordur bu sıkıntı herhalde.

Geçen seneki sınavdan önce ilk defa geleceğimi düşünmeye başladım, ne olacağımı nereye gideceğimi falan fişman. Her neyse, baya sıkıntılı dönemler geçiriyordum özellikle sınav zamanlarına yakın beynimi kemiren fareler vardı sanki kafamda. Elimde olsa da geleceğimi çizebilsem tarzında ,havalara mı desem sorunlara mı desem bilemedim, havalara girmiştim.

Geçen seneden beri gece yatmadan önce ara sıra bu sorular kafamı kemiriyordu, sanırım kurtulmayı başardım. Yani çok da ileriye dönük planlar değil de yarın, bu hafta neler yapacağım vb. gibi yerlere indirgedim sıkıntıyı. 10-20 yıl sonrasını düşünmeyi bıraktım kısaca.

Sanırım bu işi soğukkanlılıkla ve duvarlara bakmakla buraya indirgedim, duvara bakmak kafanızı boşaltmaya yarıyor sanki. Boşaltınca da sorunları def ediyorsunuz. Akıl sağlığımı bozacak raddeye gelmediği için atlatmam kolay oldu sanırım.

Psikolojiden pek anlamasam da tek tavsiyem bir yere odaklanın, kafanızın içini boşaltın ki bu size iyi gelecektir. Tabi illa ki duvara bakın demiyorum size  :smile: Yazarak, çizerek de kafanızdakileri dışarı atabilirsiniz.

Bizim PDRciler gibi konuştum, n'oluyor bana böyle  :ohdear:

Back
Top Bottom