Alkollü içecekler

En sevdiğiniz içki türü

• Votka

Votes: 40 10.7%
  • Viski

Votes: 37 9.9%
  • Bira

Votes: 65 17.4%
  • Şarap

Votes: 18 4.8%
  • Cin

Votes: 4 1.1%
  • Absent

Votes: 2 0.5%
  • Rom

Votes: 8 2.1%
  • Tekila

Votes: 8 2.1%
  • Rakı

Votes: 23 6.1%
  • Şampanya

Votes: 3 0.8%
  • Sadece ayran(YANACAKSINIZ)

Votes: 156 41.7%
  • Diğerleri (Belirtiniz)

Votes: 6 1.6%
  • Konyak

Votes: 4 1.1%

• Total voters
    374

Users who are viewing this thread

Sertity said:
İlk içki deneyiminizde kaç yaşındaydınız?
18, Bumonti bira.

Yarısında artık içemem deyip çöpe attım çok acıydı tatlı bir şey bekliyordum.

Yaş olarak hatırlamıyorum ilkokula yeni başlamıştım, zatüre olmuştum doktor babama hergün 1kapak konyak verin demişti böyle başladık heralde  :mrgreen:

Sertity said:
Teyzemlerin tekel bayisi vardı. Evlerindeki vitrinde, yeşil, kırmızı ve sarı renkli sıvıların bulunduğu camdan şişeler vardı. Şişeler oldukça güzeldi alkol şişesine benzemiyordu.  Ben de 5-6 yaşlarında falan olmalıyım çünkü okula gitmiyordum. Meyve suyu zannettiğim daha sonradan adının likör olduğunu öğrendiğim içkileri içtim her birinden bir kaç yudum aldım. Başımın döndüğünü ve sıçana kadar güldüğümü hatırlıyorum. İşte böyle

17, birayı ilk denediğimde pek beğenmemiştim gazlı içecekleri o zamana kadar genel olarak sevmediğimden olsa gerek. Kısa süre sonra viski denemiştim. Viski halen favorimdir ama şu zamanda fiyatlardan dolayı artık pek fazla fırsatım olmuyor, şaraplara dadandım artık iyice. İlk zamanlarda içtiklerim şimdi içtiklerimden daha çok keyif almamı sağlıyor, o damak tadını hafiften oluşturuyor garip bir şekilde. :lol:

Lise 1 falandım.Yılbaşı günü bursa kültürparkta en yakın arkadaşımla 35 lik tekel 1967 içmiştik .Ama gerçek anlamda deneyimim o günlerden biraz sonra oldu.Dayımların alkollü mekanları vardı o yıllarda beni de denemek için içirmişti.Daha önceden eser miktarda bira ve votka içme deneyimim olmuştu.Ama sarhoş edecek miktarda içkiyi ilk dayım içirmişti.O jacki hiç unutmam.İkimizde kafaları koyup uyumuştuk sonra.Bir gün boyunca midem yanmıştı.Shotlamama rağmen o  tadı boğazımı mahvetmişti.
19-20 yaşıma geldim şu an.Dönüp bakıyorum karaciğerim için bok gibi seneler geçirmişim.Ama hepsi arkadaşlarla güzeldi.Geçen haftalarda white russian yaptık(kremalı).Bunca sene içtiğim hiç bir şeyde komaya girecek kadar devam etmemiştim.Gece ambulanslık olmanın eşiğinden dönerek bitti.Gece boyunca yaptığım tek mantıklı şey daha fazla içmemekti.(tek başınıza içmeyin kamu spotu).

Sertity said:
Geçen yıl. Eniştem kumpir yaparken kuzenlerle yanına gitmiştim. Biraz bira içtim ardından kuzen bi bardak votka+vişne suyu karışımı verdi. Fazla bir şey içmedim pek içmiş sayılmayabilir hatta  :grin:

Back
Top Bottom