Salutare

Users who are viewing this thread

Somnyfer

Recruit
salutare Lume
am si eu o intrebare privita de M&B Warband
daca intradevar mai fregventeaza cineva acest forum sper sa primesc un raspuns 2 ajutator
*** Fac Sa devin Rege ?joc de ceva timp acest joc si tot nu mi-am dat seama
am incercat sa devin rege prin cucerirea de castele ca sa zic asa
si cand incercam sa fac pace/razboi/neagresiune cu un rege sau un emisar imi spuneau : nici un rege in calaradia nu ar acepta un pact cu tine " sau  : Alex , esti un lord fara maestru care desemneaza castele[lands] in numele tau... sau cv de genu"
*** fac sa nu fie asa , sa fiu rege prin forte proprii fara sa ma razboiesc cu nimeni....
am citit undeva ca e legat de Right To rule ..
Ce sunt alea si *** pot sa cresc in rangul acela..:smile:)
PS si inca ceva : ce dumnezeu se Face cu Onoarea aia? ca am avut 50 :smile:)
 
Trebuie sa ai multe Right to Rule points. Acestea sunt obtinute prin relatia ridicata cu multi regi si vasalii lor, si trebuie sa aduni forte de prin saturi, si sa iti pui garrison la toate castelele si orasele. Cand te vor ataca, nu vor putea lua castelul. Si asta faci pana iei multe Right to Rule points si/sau rezisti foarte mult (In jur de cateva luni) cu regatul tau. Astfel obtii right to rule points. Dupa aceea, poti sa te duci sa vorbesti cu regii si cel mai probabil vor face pace, dar nu garantez, pentru ca avand Right to Rule points poti deveni si rege, dar si ceilalti lorzi te vor respecta si vor face pace cu tine. O cale buna de a face RtR points e si sa iti trimiti companionii in misiuni.
 
Right to Rule faci mai usor daca iti trimiti companionii prin lume sa te ridice in slavi. Mai poti face puncte si daca te casatoresti sau daca ai deja sange nobil
 
Back
Top Bottom