[SP] Evlat - ana konu (v1.21 çıktı 15.07.2017)

Users who are viewing this thread

-Diyelim Bir Adamı Kurtarma Görev Alırız.Haritada Biraz İlerledikten Sonra Deprem Olur Yarık Açılır Baktık Bir NPC Orda.Kurtarmaya Çalışabiliriz.Ardından Tam Adamı Kurtaracakken Haydutlardan Biri Ok Atar.Daha Sonra Kazanabiliriz. (Tamam Buda Biraz Saçma Oldu)

Oha naptın

Bugün oynama fırsatım oldu.Modu çok beğendim.Tekrardan oynattırdı bana Warband'i.Çok güzel bir çalışma yapmışsın oynadığım en iyi modlardan biri.Daha uzun senaryolar yaparsan harika olur kolay gelsin :smile:

Modun görevleri biraz zor olmuş.

Alayen'nin görevi zor çünkü haritada kervan sayısı çok az.
Borcha'nın görevi zor ve mantıksız çünkü galiba adamları çapraz dizmeye çalıştın sanırım saçma görünüyor. Onu geçtim zor zaten. Hata olarak geçidin duvarlarına çıkıyorum. Oradan geçiyorum. Bu bile daha mantıklı.
Ymira'nın çay görevini ve diğerlerini daha yapmadım ama zaten 0 parayla başlıyoruz ve parada kazanamadığım için bırak çay almayı, yiyecek bile alamıyorum.

Bunların dışında kimi nerede bulacağımı bile bilmiyorum. Bu yüzden oyun normal Native gibi oluyor. Oyunun başında bir liste gibi bir item alabiliriz. Liste item'ın ismi olur.

Para konusunda, bir evimiz olabilir, bir köy gibi. Tek farkı içine kendi chest'imiz ve biraz item olur. Chest yapımı forumda anlatılıyor.

Redstone Knight said:
Para konusunda, bir evimiz olabilir, bir köy gibi. Tek farkı içine kendi chest'imiz ve biraz item olur. Chest yapımı forumda anlatılıyor.

Bu fikir çok hoşuma gitti gerçekten. Bir şehir yada köyde kendimize ev satın alabiliriz içine girip işte ne bileyim dediğin gibi sandık falan olabilir.

Redstone Knight said:
Modun görevleri biraz zor olmuş.

Alayen'nin görevi zor çünkü haritada kervan sayısı çok az.
Borcha'nın görevi zor ve mantıksız çünkü galiba adamları çapraz dizmeye çalıştın sanırım saçma görünüyor. Onu geçtim zor zaten. Hata olarak geçidin duvarlarına çıkıyorum. Oradan geçiyorum. Bu bile daha mantıklı.
Ymira'nın çay görevini ve diğerlerini daha yapmadım ama zaten 0 parayla başlıyoruz ve parada kazanamadığım için bırak çay almayı, yiyecek bile alamıyorum.

Bunların dışında kimi nerede bulacağımı bile bilmiyorum. Bu yüzden oyun normal Native gibi oluyor. Oyunun başında bir liste gibi bir item alabiliriz. Liste item'ın ismi olur.

kervan görevi biraz uzun sürüyor evet ama kendine güvenli bi yol seçersin (örn. jelkala-şariz) sonra bi şehirde beklersin kervan çıkınca ona refakat edersin daha sonra gittiğin şehirde beklersin ordan çıkan kervana refakat edersin. kervana sağ tıklayıp, refakat et seçeneğini tıklayıp ctrl + space yaparsan zamandan kazanabilirsin.

at çalma görevini test ettim başta ben de yakalandım tamam ama birkaç deneme sonunda geçtim. kayaların, çalıların üstünden atlayıp zıplamak gerekiyo. geçilmesi imkansız değil yani üst yola çıkmaya gerek yok ama uyardığın iyi oldu bariyer koyayım oralara :grin:

kimin nerede olduğu listesi oyunun heyecanını kaçırır bence. zaten haritadaki yeni yerlere gidip oradakilerle konuşursan oyundaki herkesin yerini öğrenmiş oluyosun. mesela nizar'a gidiyosun artimenner'in yerini söylüyo, artmimenner katrin'in yerini söylüyo...

yeni versiyonda oyunun başında para kazanmak için yapabileceğimiz işler olacak.

ev olması fikrin güzel gerçi ben dört yol hanının üst katını gözüme kestirmiştim, kapıyı tamir ettirdin mi cillop gibi mekan olur :grin: jamiçe'de denize sıfır bi arsa da alınabilir.

Oyuna başladım  :grin:
Oyundaki ilk yerde hem çıplağız hemde suyun altındayız  :mrgreen:
Bug zannettim ama marnid glug glug diyince çaktım köfteyi :lol:

Listeyi senaryoyla bağlayabilirsin. Örneğin biz ana karakterin oğlu oluruz (tabi ana karakter ölmüş olacak), bize belirli insanları kontrol etmemizi söyler.

At çalmanın saçma tarafı şu.

- = Boşluk
+ = Atlı asker

-+--
--+-
-+--
--+-
-+--
--+-

Böyle dizilmeleri saçma. Bunun yerine kamplarda oturabilirler.

Kervanların spawn olma süreleri çok uzun. Beklesen bile gelmiyor.

İşletmeleri düzenleyebilirsin. İsimlerini ve sahnelerini değiştirirsin. Örneğin kendi hanımızı yapabiliriz. Sahne, isim ve gelir değişir sadece.

kervan sayısını arttırmak için :
  # script_create_kingdom_party_if_below_limit
  # Input: arg1 = faction_no, arg2 = party_type (variables beginning with spt_)
  # Output: reg0 = party_no
  ("create_kingdom_party_if_below_limit",
    [
      (store_script_param_1, ":faction_no"),
      (store_script_param_2, ":party_type"),

(call_script, "script_count_parties_of_faction_and_party_type", ":faction_no", ":party_type"),
      (assign, ":party_count", reg0),

(assign, ":party_count_limit", 0),

(faction_get_slot, ":num_towns", ":faction_no", slot_faction_num_towns),

(try_begin),
##        (eq, ":party_type", spt_forager),
##        (assign, ":party_count_limit", 1),
##      (else_try),
##        (eq, ":party_type", spt_scout),
##      (else_try),
##        (eq, ":party_type", spt_patrol),
##      (else_try),
##        (eq, ":party_type", spt_messenger),
##      (else_try),
        (eq, ":party_type", spt_kingdom_caravan),
        (try_begin),
          (eq, ":num_towns", 0),
          (assign, ":party_count_limit", 0), # ülkenin hiç şehri yoksa geçerli olan sayı sınırı
        (else_try),
          (eq, ":num_towns", 1),
          (assign, ":party_count_limit", 1), # ülkenin 1 şehri varsa geçerli olan sayı sınırı
        (else_try),
          (eq, ":num_towns", 2),
          (assign, ":party_count_limit", 3),  # ülkenin 2 şehri varsa geçerli olan sayı sınırı
        (else_try),
          (assign, ":party_count_limit", 5),  # ülkenin 2'den fazla şehri varsa geçerli olan sayı sınırı
        (try_end),

##      (else_try),
##        (eq, ":party_type", spt_prisoner_train),
      (try_end),

(assign, reg0, -1),
      (try_begin),
        (lt, ":party_count", ":party_count_limit"),
        (call_script,"script_cf_create_kingdom_party", ":faction_no", ":party_type"),
      (try_end),
  ]),
[/quote]

Birkaç Tane Fikirde Daha Bulunayım Dedim.

-Kuş Yapılabilir.Ağaçlarda Durur Vesaire.Yuvası Olur.Olmadı Bir Görevde Kullanırsın.Hayvandan Almaya Çalışırsın Elmas Gibi Birşeyi.Yaparsan Şayet.
-Şehirle İlgili Bir Görev Verirsin.Etrafta İnşaat Görevlileri,Duvar Boyayanlar Falan Olur.Animasyon Gerekir.O Ayrı.Adı Üstünde Fikir.
-Yine Şehirde Giderken Şehir Muhafızlarından Kaçan Kız/Erkek Size Çarpar.Birşeyler Olur.Muhafızlardan Onu Korursunuz.Hediye Verir.Grubada Katılır.Güzel Olur Yani.
-Bir Köyde Bir Dilenciyle Karşılaşırız.Para İster Veririz.Bize Bir Yer Söyler.Oraya Gideriz.Tarikat Şovalyeleriyle Karşılaşırız.Dilenci Vesaire Gönderdi Deriz.Birşeyler Konusuruz.Ya Dövüşürüz Kazanırsak Ayrı Ödül Yada Bırakırız Olayı Ayrı Ödül Verir.Bazı Görevler Yapmamızı İster.Adaya Gönderir Falan.
-Şehirde Lord Emriyle Ev Basarız.Sandıklardan Para Toplarız.Ev Sahibiyle Dövüşürüz.
-Dükkan Soyma Özelliği Ekleyebilirsin.En Sonunda Muhafızlardan Kaçarız.
-Bir Bölge Yaparsın.Arada Sırada Orda İtem Verir.
-Tapınak Yaparsın.Ortada Kocaman Alev.Rahiplerden Köleleri Kurtarırız.Karşılıgında Npc Olarak Biri Katılır.Diğerleri Savaşçı Olarak.
-Gelecekten Gelen Bir Adamla Tanışabiliriz.Birkaç Görev Verir.En Sonunda Fantastik Bir Kılıç Verir.
-Yolda Giderken Yerde Para Buluruz.Bir Adamda Parayı Görür.Kavga Ederiz. :grin:

Bilmiyorum daha önce söylendi mi ama şöyle bir şey ekleyebilirsin.

Bir köpek sahibi olabiliriz. Savaşta yanımızda gelebilir ( Emir olarak bir kaç emir de verebiliriz ) Ona köpek maması falan alabiliriz. Tabi bu fikir daha da geliştirilebilir.

Oyuna avcılık da ekleyebilirsin mesela geyiklere at animasyonu verirsin çarniy av kulübesinin oralarda sürüler halinde veya yalnız gezerler sonra yanlarına yaklaşınca harita modundan savaş moduna geçer ve gizlice yaklaşıp okla öldürebiliriz atlarda olduğu gibi onlarda da can olur sonra yanlarına gidip alırız ve çarniy av kulübesine götürürüz orda geyiği keserler ve bize 2 tane et ve 1 tane kürk veririler sonra onları satarız aynı şekilde deniz kıyısına balık avlama yeri inşa ederiz orda adam çalıştırırız ve balık avlarlar ordan bir miktar gelir elde ederiz tıpkı işletmelerde olduğu gibi sonra oraya deniz yağmacıları saldırır bunun için oraya adam koyabiliriz. Tabi bunlar sadece öneri